Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

  Puslapiai:   Grįžti


   Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!   Grįžti

   „Šok į tėvų klumpes 2019“

   Birželio 7 d. 2–III klasių mokiniai su klasių auklėtojais dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuojamoje visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Šios dienos tikslas – ne tik suteikti progą mokiniams „pasimatuoti“ tėvų, senelių, artimųjų profesijas, bet ir sudaryti dar viena puikią progą tėvams įsitraukti į ugdymo procesą, turiningai leisti laiką kartu su vaikais.
          2a klasės mokiniai su mokytoja Renata Jablonska ir tėvais aplankė vaikų ir jaunimo laisvalaikio studija „PO SKAMBUČIO“ . Ten dalyvavo kulinarijos pamokėlėje “Su prijuoste”, kurios metu vaikai mokėsi savarankiškai pasigaminti įvairių užkandžių, desertų, skanumynų ir žinoma juos ragavo – kepėme picas, virėme guminukus.
          2c klasės mokiniai su mokytoja Teresa Kolenda susipažino su gido profesija. Dalyvavo ekskursijoje į Vilniaus senamiestį.
          Sergej Leonovič (Tajos Leonovič tėvas) pakvietė 5b klasės mokinius į Delfi sporto klubą, kur jis dirba badmintono treneriu. Jau 25-ius metus Sergej Leonovič sportuoja, iš kurių 12 metų sėkmingai treniruoja vaikus bei suaugusius. Jis daugkartinis Lietuvos čempionas jaunių grupėje. Europos asmeniniame jaunių badmintono čempionate užėmė 9-ąją vietą. Europos badmintono komandiniame čempionate 2 devizione užėmė 1-ąją vietą. Didžiuojasi ir tuo, kad yra daugkartinis Baltijos šalių čempionas suaugusiųjų grupėje bei veteranų čempionas dvejeto kategorijoje. Būdamas treneriu džiaugiasi, kad užaugina ne vieną žaidėją, kurie jau tapo Lietuvos čempionais savo amžiaus grupėse ir laimėjo Lietuvos taures. Mokiniai sužinojo, kaip tapti treneriu, o jau tapus - kaip būti geru ir sėkmingu treneriu. Be to mokinai turėjo galimybę pasitreneruotis badmintono aikštelėse su profesionalais. Pabaigai Sergej Leonovič atskleidė vaikams savo gyvenimo šūkį: Ką bedarytum šiame gyvenime, viskas išeis tik į gerą, jei tik tai turės tikslą.   
         Su 6a klase aplankėmė Vilniaus pirmąjį policijos komisariatą, kur mokiniai susipažino su policijos pareigūno profesija bei specifika.
         6b klasės mokiniai su klasės auklėtoja Halina Stankevič vyko į Veterinarijos kliniką „Veta“, kur susipažino su veterinarijos gydytojo profesija. Vaikai kartu su klinikos gydytojais apžiūrėjo kliniką, susipažino su veterinaro profesija ir klinikos įranga. Taip pat mokiniai turėjo galimybę atlikti endoskopijos procedūrą (iš kartono pagamintam gyvūnui), pasiruošti operacijai bei atlikti profilaktinę apžiūrą pacientui. Vėliau mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei žaidimuose. Į ekskursiją mokinius pakvietė Emilijos mama, dirbanti šioje klinikoje veterinarijos gydytoja.
         7a klasės mokiniai kartu su klasės vadove Mažena Zapolskaja lankėsi UAB ,,Baltijos koralų pasaulis", kuri gamina ir platina maisto papildus. Vienos mokinės mama šioje įmonėje dirba direktoriaus pavaduotoja, tad supažindino mokinius ne tik su įmonės veikla, parodė prezentaciją, bet ir papasakojo apie savo darbo specifiką, tokiam darbui reikalingus asmens būdo bruožus, pavaišino mokinius vandeniu su koralo milteliais bei sveikais saldumynais be cukraus.
         7c klasės mokiniai lankėsi parodoje „Paryžiaus mados magai. 1920–1999 m.“ Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kurioje kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas Lietuvos publikai pristato devynis pasaulinio garso mados namų įkūrėjus ir jų kūrinius. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Paryžietiška inspiracija. Kvapas, spalva ir forma“, kurio metu kiekvienas galėjo eksperimentuoti su kvapais. Išvykos metu mokiniai susipažino su dizainerio ir parfumerio profesijomis. Mokiniai kūrė kvepalus iš pasirinktų eterinių aliejų, darė savo derinius bei naudojant auksinius, sidabrinius ir juodus dažus piešė etiketę. Visi namo grįžo nešini unikalių kvepaliukų buteliuku.
         8b klasės mokiniai lankėsi įmonėje „Lindström“, kuri siūlo darbo drabužių, apsauginės įrangos, kilimėlių, pramoninių šluosčių, restoranų ir viešbučių tekstilės ir kitų tekstilės produktų pardavimo, nuomos ir aptarnavimo paslaugas. Mokiniai susipažino su kompanijos istorija, veikla. Įdomu tai, kad šioje įmonėje dirba labai skirtingų profesijų atstovai: kompanijos ir padalinių vadovai, pardavimų vadybininkai, administratoriai, buhalteriai, vairuotojai, skalbėjai, siuvėjai. Vaikai susipažino ir su biuro darbuotojų veikla, o taip pat buvo įdomu išbandyti, kiek pastangų reikalauja fizinis darbas, ir netgi patys „pasimatavo“ keletą profesijų. Kas žino, gal kada nors taps šios komandos dalimi...   VGTU universitetinė moksleivių konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU“

   Gegužės 16 dieną VGTU vyko kasmetinė universitetinė moksleivių konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU“. Renginio metu vyko VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos 2019 m. sezono uždarymas. Šiemet mūsų gimnazijos Ib klasės mokiniai: Roland Diugevič ir Robert Perepečo gavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos sertifikatus. Jie su ugdymo karjerai grupės narė, IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos 5 paskaitose. Sveikiname! Konferencijos metu VGTU klasių mokiniai skaitė moksliniais tyrimais pagrįstus pranešimus. Renginio dalyviams buvo pateikta išsami informacija studijų pasirinkimo klausimais, apie absolventų perspektyvas, naujas studijų programas.   Konferencijoje „Pradėjau verslą mokykloje... ir kas iš to gavosi?”

   Mūsų gimnazija labai intensyviai dominasi verslo ir bankininkystės sritimis. Tad II-III gimnazinių klasių mokiniai kartu su ekonomikos ir verslumo mokytoju, Viktoru Lovčiku, nuvyko į konferenciją: “Pradėjau verslą mokykloje... ir kas iš to gavosi?”. Konferencijoje buvo pasakojama apie įvairius startuolius, jų kūrimą. Mokiniai sužinojo jiems reikalingas charakterio savybes, kurios jiems pravers, jei jie norės tapti sėkmingu verslininku. Konferencijoje dalyvavo gana jauni verslininkai ir pasakojo apie tokias įmones ir startuolius, kurie yra gana naujoviški mūsų laikais. Taigi, mokiniams šita pamoka buvo labai praverčianti ir gana suprantama, nes konferencijoje buvo šnekama ne sudėtingais verslo terminais, o paprasta jaunimo kalba, kurią visi lengvai suprato. Tikimės, kad mūsų mokyklos gimnazistai pasisėmė daug įkvėpimo ir ateityje sukurs puikų ir gerai finansuojamą startuolį iš kurio gausis sėkmingas ir apmokamas verslas.   Dalyvavimas VGTU Jaunojo inžineriaus mokyklos paskaitose

   Balandžio 2 d. IX-X klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotuose paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Mėtomų sklandytuvų gamybos technologijos demonstravimas ir gamyba“ ir interaktyvioje paskaitoje „Kaip bokštas klauso ir kas yra Rodžeris?“ vykusiuose VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto treniruoklių ir laboratorijų korpuse. Lektorius Aleksandr Lapušinski aprodė VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto treniruoklių ir laboratorijų korpusą. Papasakojo apie studijas VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute.  Paskui mokiniai su lektoriumi  Povilu Karalkevičiumi susikonstravo savo lėktuvus, išpjautus naudojant CNC stakles, kuriuos paleido į orą.  Toliau mokiniai dalyvavo interaktyvioje paskaitoje „Kaip bokštas klauso ir kas yra Rodžeris?“. Lektorė Gabrielė Masiulionienė supažindino su aviacine anglų kalba, kuri yra neatsiejama orlaivių pilotavimo bei skrydžių valdymo dalis, nes pilotai ir skrydžių vadovai tiesiogiai bendrauja naudodami radijo ryšį, o kiti aviacijos dalyviai, turintys radijo stotis, perduoda ir priima pranešimus, reikiamą informaciją. Mokiniai sužinojo apie aviacines radijo ryšio frazeologijos žinias, bendrinės anglų kalbos vartojimą aviacijoje.  Visa tai skirta orlaivių pilotavimo ir skrydžių valdymo specialistams rengti. Paskaitoje galėjo būti skrydžio pilotais. Renginiai VGTU Jaunojo inžinieriaus mokykloje buvo naudingi ir įdomūs, pilni naudingų įspūdžių.   Dalyvavimas studijų mugėje „Studijos 2019“

   Vasario 8 d. X-XI klasių mokiniai su karjeros koordinatorėmis dalyvavo tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 17 kartą vyksiančiame renginyje mokiniai galėjo sužinoti apie studijų galimybes Lietuvoje ir užsienyje, darbo rinkos ypatumus ir inovacijas. Parodoje šiemet susiburė daugiau nei 200 Lietuvos ir užsienio mokymosi įstaigų, profesinių mokyklų, verslo įmonių. Vyko daug renginių ir susitikimų su žinomais mokslo, verslo, politikos atstovais. Lankytojams buvo pristatyti naujausi Lietuvos aukštosiose mokyklose sukurti išradimai, specialistai konsultavo, kaip planuoti karjerą, parengti pirmąjį gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką, dalyvauti darbo pokalbyje.   Dalyvavimas VGTU Jaunojo inžineriaus mokyklos paskaitose

   Sausio 10 d. IX-X klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič vyko į VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotas paskaitas: „Nanotechnologijos. Jų dabartis ir ateitis“ ir „Mikrobiologijos technologijos buityje“  VGTU Fundamentinių mokslų fakultete. Lektorius prof. dr. Paulius Miškinis pabrėžė, kad pasaulis stovi ant ketvirtosios industrinės revoliucijos, apimančios tokių sričių, kaip robotika, dirbtinis intelektas, 3D spausdinimas, biotechnologija ir genetika bei nanotechnologijos vystymąsi, slenksčio. Svarbu žinoti, kad per ateinančius penkerius metus technologijų pažanga turės didžiulę įtaką verslo modeliams, darbo rinkai bei pareikalaus specialistų, išmanančių fundamentalias fizikos ir chemijos žinias, gebančių jas jungti su informacinėmis technologijomis (IT) bei mechanikos, elektronikos inžinerijos pagrindais.  Lektorius dr. Jaunius Urbonavičius paskaitoje „Mikrobiologijos technologijos buityje“ papasakojo apie biotechnologinius procesus taikomus maisto produktų ir gėrimų gamybai, jų poveikį įvairaus amžiaus žmonių sveikatai. Lektoriai kvietė mokinius rinktis studijas VGTU.   Dalyvavimas VGTU Jaunojo inžineriaus mokyklos paskaitoje – praktiniame užsiėmime „Vandeniliu varomas automobilis“

   Gruodžio 13 d. IX-X klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič vyko į VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotą paskaitą-praktinį užsiėmimą „Vandeniliu varomas automobilis“ VGTU Transporto inžinerijos fakultete. Paskaitą vedė VGTU doc. dr. Alfredas Rimkus, kuris įdomiai pristatė mokiniams teorinę dalį apie automobilio variklius. Dėstytojas pabrėžė, kad naudojimas vandeniliu varomą automobilį padės sutaupyti apie 20 proc., o gal ir 50 proc. kuro, be to, gerokai sumažės išmetamųjų dujų tarša, nes vandenilio degimo greitis yra iki 10 kartų didesnis nei benzino. Paskui dėstytojas vedė praktinį užsiėmimą lauke, kuriame pademonstravo savo vandeniliu varomo automobilio veikimą.     Dalyvavimas parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2018“

   Spalio 11 d. grupė II-IV klasių mokinių su karjeros koordinatorėmis vyko į specializuotą parodą „Tarptautinių studijų dienos 2018“, kuri vyko Radisson Blu Hotels konferencijų centruose. Parodos organizatoriai: „Baltic Council for International Education“ kartu su švietimo agentūra “Meridian Group”. Parodoje dalyvavo tarptautinės kalbų mokyklos, prestižinės privačios Anglijos mokyklos, koledžai ir universitetai iš įvairių pasaulio šalių. Parodos metu vyko seminarai anglų ir lietuvių kalbomis, kurių metu mokiniai sužinojo informaciją apie stojimo tvarką į užsienio universitetus. Mokiniai, apsilankę parodoje, sužinojo daug naudingos informacijos apie studijas užsienyje, turėjo galimybę lavinti anglų kalbos bendravimo įgūdžius tiesiogiai kalbėdamiesi su įstaigų vadovais ir atstovais.    Modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH 2018

   Rugsėjo 20 d. I-II kl. mokinių grupė su IT mokytojomis Halina Stankevič ir Marta Turlinska dalyvavo didžiausiame Baltijos regiono modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH LITEXPO parodų ir kongresų centre, kur dalyvavo #SWITCH konferencijoje. Gimnazistai susipažino su mokslo mugėje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovų iš visos Lietuvos pristatymais apie su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas, technologijų mugėje praktiškai išbandė technologijas bei inovacijas, išklausė pranešimus apie technologijų taikymą švietime, išgirdo įkvepiančių istorijų. Pranešėjai kalbėjo apie sparčiai tobulėjančių informacinių technologijų keliamas problemas ir naudą šių dienų visuomenei. Jaunieji visuomenės nuomonės formuotojai papasakojo savo sėkmės istorijas ir pateikė ne vieną patarimą, kaip kiekvieną sėkmės kelią paversti unikaliu. .   Susitikimas su organizacijos "Kastu International" atstove

   Rugsėjo 20 d. mūsų gimnazijos III-IV mokiniai susitiko su "Kastu International" organizacijos atstove Sandra Kasparaite, kuri pristatė studijų užsienyje galimybes. Prezentacijos metu buvo pasakojama apie užsienio švietimo sistemas, studijų krypčių įvairovę bei trukmę. Organizacijos atstovė informavo apie visą stojimo procesą į užsienio aukštąsias mokslo įstaigas, taip pat apie išvykų į universitetus organizavimo galimybes. Atstovė pabrėžė, kad reikia pagalvoti ne tik apie studijų krypties pasirinkimą, bet išsirinkti ir tinkamą mokymo įstaigą, išsiaiškinti studijų finansavimo galimybes ir gyvenimo sąlygas. Po susitikimo visiems buvo atsakyta į juos dominančius klausimus.   XV Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginyje „Pažink droną“

   Rugsėjo 14 dieną 8a klasės mokiniai su informacinių technologijų mokytojomis Halina Stankevič ir Marta Turlinska dalyvavo XV Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginyje „Pažink droną“  VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto treniruoklių ir laboratorijų korpuse. Lektorius Aleksandr Lapušinski aprodė VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto treniruoklių ir laboratorijų korpusą. Papasakojo apie studijas VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute. Užsiėmimo metu mokiniai su lektoriumi galėjo naudojant kompiuterinį simuliatorių skristi bepiločiu orlaiviu „coach“ režime. Lektoriai pristatė mokiniams lėktuvų kilimo, skrydžio, sklendimo fiziką, bepiločių lėktuvų naudojimo galimybes ir ypatumus. Paskui mokiniai su lektoriais: Aleksandru Lapušinskiu ir Povilu Karalkevičiumi susikonstravo savo lėktuvus, išpjautus naudojant CNC stakles, kuriuos paleido į orą.  Renginys – praktinis užsiėmimas buvo naudingas ir įdomus, pilnas naudingų įspūdžių.   XV Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginyje „Kūrybinės industrijos x Technologijos: kaip kūrybą paversti verslu, pasitelkiant technologijas?“

   Rugsėjo 13 dieną II-IV klasių mokinių grupė su su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo XV Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginyje „Kūrybinės industrijos x Technologijos: kaip kūrybą paversti verslu, pasitelkiant technologijas?“. Renginio metu mados verslo specialistė Kamilė Kaselytė kalbėjo apie kūrybinių industrijų bei technologijų sąveiką. Pasidalijo savo sėkmės istorija. Papasakojo mokiniams kaip mėgstamą kūrybinę veiklą paversti verslu, pasitelkiant šiuolaikines verslo strategijas? Kaip komunikuoti apie savo veiklą, kad apie jus sužinotų būsimi klientai? Kaip šiuolaikiniai kūrėjai gali monetizuoti savo gebėjimus meno, mados ir kultūros srityse, naudodamiesi marketingu, technologijomis bei įvairių institucijų parama?   Grįžti
   © 2020 Biudžetinė įstaiga
   Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
   Įm. kodas 190001462
       Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
       Tel. +370 5 2751047
       El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt