Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
















































E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

    Puslapiai:



      Grįžti


      Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!



      Grįžti

      Ekskursija į Technikos ir Energetikos muziejų ir Vilniaus elektrinę

            Balandžio 16 dieną 7c ir 6a klasių mokiniai kartu su auklėtoja J. Novoselska, geografijos mokytoja I. Golubovska ir karjeros koordinatore A. Andžejevska vyko į ekskursiją, kurią organizavo UAB „Vilniaus energija“. Iš pradžių bendrovės autobusas nuvežė visus į Technikos ir Energetikos muziejų, kur gidė supažindino su šiluminės elektrinės įrenginiais – garo turbinomis ir katilais, generatoriais, įvairiais elektros perdavimo, matavimo ir valdymo prietaisais. Taip pat mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti senovinio transporto ekspoziciją: automobilius, motociklus, dviračius. Daugiausia įspūdžių vaikams paliko ekspoziciją „Technika vaikams“, kurioje interaktyvieji eksponatai iliustruoja įvairius technikos išradimus bei mokslinius metodus. Vėliau autobusas nuvežė į trečiąją Vilniaus elektrinę, kur moksleiviai buvo supažindinti su pagrindiniais šilumos ir elektros energiją gaminančiais įrengimais, jų veikimo principais, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, leidžiančiu mažinti užterštumą ir didinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Apie pilną įspūdžių ekskursiją neleis pamiršti gautos dovanos – puodeliai su schema, aiškinančią, kaip gaminama šiluma ir elektros energija, pieštukai, atšvaitai bei maišeliai su „Vilniaus energijos“ logotipais.   



      Ekonomikos pamoka Swedbanke: paskaita „Asmeninių finansų valdymas“

           Balandžio 7 dieną vyresniųjų klasių mokiniai, kurie mokosi ekonomikos ir verslumo, kartu su mokytoja I. Golubovska ir karjeros koordinatore A. Andžejevska į ekonomikos pamoką nuėjo į Swedbanką, kur išklausė paskaitą „Asmeninių finansų valdymas“. Odeta Bložiene – „Swedbank“ asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje – supažindino mokinius su pagrindiniais asmeninių finansų valdymo principais bei svarbiausiais finansiniais prioritetais skirtinguose gyvenimo ciklo etapuose, aptarė galimas problemas ir artimiausius moksleivių laukiančius finansinius sprendimus ir iššūkius. Nesvarbu, kuo moksleiviai panorėtų tapti užaugę – dailininkais, rašytojais, ekonomistais ar inžinieriais – jiems visiems teks tvarkyti savo pinigus ir priimti finansinius sprendimus kasdien – nuo apsipirkimo iki paskolos būstui įsigyti. Ši išvyka paskatino mokinus susimąstyti apie tai, jog pirmas žingsnis savarankiško gyvenimo link – išmokti skaičiuoti ir atsakingai planuoti savo finansus, tada finansinė sėkmė lydės visą gyvenimą.



      „Jaunuolių finansinis raštingumas“ - ekonomikos pamoka su Swedbank specialistu Šarūnu Stanevičiumi

           Balandžio 3 dieną ekonomikos pagrindus 10b klasėje dėstė svečias – Swedbank pardavimų vadybininkas Šarūnas Stanevičius. Specialistas pristatė savo profesiją ir jos ypatumus, noriai pasidalijo savo patirtimi bei labai įdomiai ir vaizdžiai papasakojo jaunimui apie finansinį raštingumą. Mokiniai sužinojo, kaip planuoti biudžetą, derinant pajamas ir išlaidas; kaip mokytis taupyti ir skolintis tik tada, kai yra realus poreikis. Jaunuoliai suvokė, kad finansinis savarankiškumas atneša ne tik laisvę, bet ir atsakomybę – atsakomybę efektyviai ir atsakingai valdyti savo finansus.



      Susitikimas su Metasite Business Solutions atstove Rasa Varnagiryte

           Kovo 27 dieną mūsų mokykloje lankėsi bendrovės Metasite Business Solutions atstovė Rasa Varnagirytė. Kadangi vyko kasmetinė „Veiksmo savaitė be patyčių“, specialistė 6c klasės mokiniams ne tik pristatė savo profesiją ir darbovietę, bet ir papasakojo apie saugumą internete bei apie sparčiai plintančią vieną iš patyčių formų – elektronines patyčias. Mokiniai sužinojo, kaip saugiai naršyti virtualinėje erdvėje, kodėl būtina saugoti savo duomenis bei apgalvotai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis. Nuo įprastų patyčių galima užsidaryti namuose, o elektroninėje erdvėje paviešinta žeminanti informacija išlieka metų metus.



      Tarptautinės vandens dienos minėjimas: „Vandens kelias iki čiaupo“

      Siekiant paminėti tarptautinę vandens dieną, kovo 24 dieną 7a ir 8a klasės mokiniai turėjo biologijos ir ugdymo karjerai integruotą pamoką „Vandens kelias iki čiaupo“. Pamoką labai įdomiai pravedė bendrovės „Vilniaus Vandenys“ geriamojo vandens laboratorijos vadovė Ramunė Albreiktienė. Vanduo reikalingas kaip oras ir maistas, todėl labai svarbu supažindinti mokinius su vandens svarba. Mokiniai per pamoką sužinojo iš kur atsiranda vanduo ir kaip jis pasiekia mūsų namus, svarstė, kas gali atsitikti dėl neapdairaus žmonių elgesio: kas nutiktų žmogui, gyvajai gamtai, jei vandens neliktų? Specialistė papasakojo apie požeminio vandens cheminę sudėtį, apie geriamojo vandens kokybę ir apie vandens ruošimo technologijas Lietuvoje ir pasaulyje. Mokiniai suprato, kad vandenį reikia tausoti, nes jo atsargos kasdien senka dėl neapdairaus žmonių elgesio.  



      Ekskursija į Vilniaus savivaldybę

      Kovo 21 dieną 12C klasės mokiniai su auklėtoja T.Barkovska, mokytoja L.Aleksandrovič ir karjeros koordinatore A.Andžejevska apsilankė Vilniaus miesto savivaldybėje. Interesantų aptarnavimo skyriaus vedėjas Vitalij Mosin supažindino su savivaldybės teikiamomis paslaugomis gyventojams ir pačios savivaldybės struktūra: kas ją sudaro, kokias veiklos sritis kuruoja, už ką atsakinga, kaip veikia. Taip pat papasakojo apie savivaldybės tarybą - kaip ji renkama, kaip patenkama į savivaldybę, kaip priimami sprendimai. Mokiniai pasivaikščiojo po savivaldybės pastatą, apžiūrėjo miesto maketą, esantį savivaldybės pirmajame aukšte, apsilankė tarybos posėdžių salėse bei grožėjosi panoraminiu vaizdu iš 20 pastato aukšto. 



      Ekskursija į Swedbank, AB administracinį pastatą

           Kovo 21 dieną 12 A klasės mokiniai su auklėtoja L.Aleksandrovič ir karjeros koordinatore A.Andžejevska dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Swedbank, AB administracinį pastatą, esantį Konstitucijos pr. 20A. Ekskursijos tikslas buvo susipažinti su „Swedbank", AB administraciniu pastatu, pamatyti, kaip jis atrodo iš vidaus ir sužinoti, kokiais principais vadovaujantis jis buvo pastatytas. Ekskursijos vadovė - administratorė Paulina Damijonaitytė - aprodė banko pastatą, kuris yra sudarytas iš trijų pagrindinių dalių, o kiekvienos dalies erdvė turi savo funkciją. Mokiniai buvo supažindinti su banke vykdomomis finansinėmis operacijomis ir su banko valdymo struktūra, apsilankė muziejuje, darbuotojų poilsio zonoje ir žavėjosi vaizdu iš 16 pastato aukšto. Architekto A.Ambraso suprojektuotas pastatas yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje ir aplinkinėse šalyse, kurio statyba buvo grindžiama socialinės atsakomybės idėjomis ir principais, siekiant, kad pastatas ne tik darniai įsilietų į jį supančią aplinką, bet ir tarnautų visuomenei bei būtų pritaikytas darbuotojų poreikiams. Bankas yra atviras kiekvienam - bet kas gali užeiti ir paskaityti knygą bibliotekoje ar užsukęs į auditoriją, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Miestiečiams yra atvira kavinė, įkurta vienoje iš pastato dalių ir virš jos įrengta 4 tūkst. 500 kv. m ploto lauko terasa. Pasivaikščiojimas po pastatą, jo architektūra paliko mokiniams didelį įspūdį ir leido įsitikinti, kad šis bankas tikrai neatitinka mums žinomų stereotipų apie rimtus banko darbuotojus ir griežtą tvarką. 



      „Viešasis kalbėjimas praktikoje“

           Kovo 14 dieną 10B ir 11B klasės mokiniai vėl turėjo progą susitikti su Vilniaus savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus specialiste G. Karačkinaite ir gilinti savo žinias apie viešąjį kalbėjimą. Mokiniai ne tik prisiminė, ko išmoko per ankstesnį susitikimą, bet ir lavino savo kalbėjimo įgūdžius praktiškai. Mokiniai vaidino, improvizavo, vertino savo ir kitų pasirodymus bei mokėsi efektyviai komunikuoti. Pasirodo, viešasis kalbėjimas tai įgūdžiai, kurių gali išmokti kiekvienas.



      Susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovu

           Kovo 10 dieną, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, mūsų mokyklą aplankė ir su 10-11 klasių mokiniais mielai pabendravo Lietuvos kariuomenės atstovas: Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės Vilniaus teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyr. specialistas Igoris Bartanavičius. Susitikimo metu jis supažindino mokinius su Lietuvos kariuomenės struktūra bei tikslais ir uždaviniais, papasakojo apie įvairius tarnybos būdus (baziniai kariniai mokymai, kario savanorio tarnyba, jaunesniųjų karininkų vadų mokymai ir t.t.), paaiškino karjeros bei mokymosi galimybes, parodė filmuotą medžiagą apie kariuomenę. Mokiniai sužinojo, kad gali rinktis karinę tarnybą sausumos, oro ir jūrų pajėgose, taip pat specialiųjų operacijų pajėgose. Kariuomenėje svarbiausia - žmogus, todėl kariams, pasiryžusiems tarnauti Lietuvai, sudarytos geros tarnybos ir gyvenimo sąlygos, ypač daug dėmesio skiriama jų sveikatai ir medicininei priežiūrai. Mokinius ypač sudomino tai, kad po 12 savaičių trukmės bazinių karinių mokymų kompensuojama iki pusės studijų kainos, stojant į aukštąją mokyklą gali būti suteikta papildomų balų, o tęsiant profesinę karo tarnybą numatoma nemažai lengvatų. Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas, o jam pasibaigus mokiniai dar noriai pabendravo su kariuomenės atstovu ir klausinėjo apie kariuomenę bei tarnybą.



      „Kaip padaryti karjeros sprendimą?“ - susitikimas su VGTU integracijos ir karjeros direkcijos vadove Vilma Navickiene.

           Vienas svarbiausių pasirinkimų gyvenime yra karjeros sprendimas ir tai ypač aktualu tampa vyresniųjų klasių mokiniams. Vasario 28 dieną 10B ir 11B klasės mokiniai turėjo progą padiskutuoti tuo klausimu. VGTU integracijos ir karjeros direkcijos vadovė Vilma Navickienė papasakojo mokiniams, kas tai yra karjera ir kaip ją planuoti, kaip pažinti save ir kaip išsikelti tikslus. Mokiniai svarstė ir diskutavo apie tai, kas tai yra laimė ir sėkmė, kaip mokytis priimti tinkamus sprendimus gyvenime ir kodėl planuoti karjerą taip svarbu ir būtina.



      Tarptautinės gido dienos minėjimas

           Vasario 21 dieną minima Tarptautinė gido diena. Tą progą 6B, 9B, 11A bei 11C klasių mokiniai turėjo geografijos pamokas integruotas su ugdymo karjerai. Karjeros koordinatorė Anželika Andžejevska supažindino mokinius su gido bei kelionių vadovo profesijomis, mokiniai bandė išaiškinti, kokių savybių reikia norint dirbti tokį darbą, diskutavo apie šių profesijų privalumus ir trūkumus. Geografijos vyr.mokytoja Ivona Golubovska pasidalino savo kelionių patirtimi, o mokiniai namuose turėjo paruošti pristatymus ir išbandyti save gido „kailyje“ - pasistengti kuo įdomiau pristatyti žinomus pasaulio objektus. 6B tai buvo atvira pamoka, kurioje dalyvavo keletą svečių – direktoriaus pavaduotoja ugdymui E.Žilinska, pradinių klasių vyr.mokytoja R.Jablonska. Lukaš Skurko paruošė pristatymą apie Paryžių ir visi turėjo progą sužinoti daug įdomybių apie šį miestą. Visa klasė nutarė, kad Lukaš galėtų tapti geru gidu!



      Aštuntokai Policijos departamento muziejuje

           Vasario 19 dieną 8d klasės auklėtoja Anželika Novogrodskaja ir psichologė Anželika Andžejevskaja organizavo 8d klasės mokiniams išvyką į Policijos departamento muziejų. Aštuntokai sužinojo daug įdomybių apie policijos kūrimosi istoriją, apžiūrėjo muziejuje eksponuojamas policininkų uniformas bei kepures (beje, ir kostiumus, ir kepures galima buvo pasimatuoti), klausėsi pasakojimo apie policininkų darbe sutinkamus iššūkius, nusikaltėlių sulaikymo operacijas, kasdienius kanceliarinius darbus, be kurių neįmanoma sklandi policijos veikla. Mokiniai domėjosi, kaip tapti policininku, o jau tapus- kaip būti geru policininku. Labiausiai visiems patiko antroji išvykos dalis, kai buvo leista apžiūrėti konfiskuotus ginklus (pistoletus, automatus, netgi kardą) bei pasimatuoti riaušių malšintojo aprangą bei neperšaunamas liemenes. Be to, mokiniams labai patiko patiems stebėti, kaip gaunami pranešimai apie nusikalstamas veikas bei pagalbos prašymai, kaip siunčiami policijos ekipažai žmonėms į pagalbą.



      Susitikimas su bendrovės NOD Baltic vadovu Tomu Parnarausku

           Minint „Saugesnio interneto savaitę“ vasario 12 dieną 5B ir 6B klasių grupes IT technologijų pamokų metu aplankė svečias: pažangius programinius sprendimus Lietuvoje pristatančios bendrovės NOD Baltic vadovas Tomas Parnarauskas. Jis ne tik pristatė mokiniams savo profesiją ir bendrovės veiklą, bet ir papasakojo apie pavojus tykančius internete ir kaip jame saugiai elgtis. Mokiniai sužinojo, kaip apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų ir kenkėjiškų programų, kodėl būtina saugoti savo duomenis, kaip atpažinti kibernetinių sukčių atakas ir nepatekti į jų pinkles, kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose. Pasirodo, ši tema tokio amžiaus mokiniams yra labai aktuali ir jie aktyviai dalyvavo pamokose, noriai dalinosi savo patirtimi diskusijose.



      Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“

           Vasario 6-8 dienomis Vilniuje vyko XII Tarptautinė mugė „Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Parodoje apsilankę mokiniai turėjo proga susipažinti su Lietuvos ir užsienio mokslo įstaigų programomis, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
           Mokiniai galėjo dalyvauti susitikimuose su darbdaviais, psichologais bei karjeros konsultantais. Tie, kurie apsilankė parodoje, džiaugiasi radę atsakymus į jiems rūpimus klausimus.   

      „Ready, study,go! Poland“

           Vasario 5 dieną Vilniaus lenkų kultūros namuose įvyko informacinis susitikimas apie studijas Lenkijoje „Ready, study, go! Poland”. Buvo pristatyta trijų pakopų studijų Lenkijoje sistema, supažindinta su stojimo sąlygomis ir studijavimo galimybėmis, taip pat papasakota apie privalumus turint Lenko kortą. Dokumento, įrodančio lenkišką kilmę, turėtojai gali naudotis švietimo sistema ir mokytis švietimo įstaigose tomis pačiomis sąlygomis kaip ir Lenkijos piliečiai. Be to, jie turi teisę dirbti bei kreiptis stipendijų ir kitokios paramos, kuri yra teikiama užsieniečiams.
           Susitikimo metu susirinkusieji galėjo išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus bei turėjo progą pabendrauti su keletą Lenkijos aukštųjų mokyklų atstovų, kurie atvyko į XII Tarptautinę mugę „Studijos 2014“.
           Daugiau informacijos apie studijų galimybes Lenkijoje: www.go-poland.pl, www.mnisw.gov.pl, www.wilno.msz.gov.pl.
           Informacija apie lenkų kalbos kursus Lietuvoje: www.lenkijosinstitutas.lt.

      Susitikimas su Vilniaus savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus specialiste Gabija Karačkinaite

           Auditorijos baimė yra viena didžiausių žmonių baimių. Daugelis labai bijo kalbėti viešai, nežino kaip laikyti rankas, trypčioja vietoje, negali susikaupti ir t.t.
           Projekto „Kam to reikia?“ dėka sausio 31 dieną 10B ir 11B klasių mokiniai turėjo galimybę sužinoti daugiau apie viešąjį kalbėjimą. Vilniaus savivaldybės Jaunimo reikalų skyriaus specialistė Gabija Karačkinaitė papasakojo, kaip reikia pasiruošti pristatymui, į ką atkreipti dėmesį ir kaip elgtis, kad nesukaustytų baimė. Mokiniai sužinojo kuo svarbi tinkama laikysena, kalba, balsas. Specialistė pasidalino gudrybėmis, kuriomis reikia naudotis, kad kalba būtų įtaigi ir sužavėtų klausytojus. O svarbiausia, kad ir kaip baisu būtų, nereikia bijoti kalbėti viešai. Romėnų posakis sako: „Poetais gimstama, oratoriais tampoma“.


       


      Susitikimas su Balstogės universiteto atstovais

           Sausio 9 d. mūsų mokykloje svečiavosi Balstogės universiteto Vilniuje Ekonomikos - informatikos fakulteto, Balstogės universiteto filialo vadovas Jaroslav Volkonovski su studentais. Jie papasakojo 10-12 klasių mokiniams mokymosi galimybes ekonomikos ir informatikos fakultetuose Vilniuje, kvietė abiturientus rinktis studijas netoli namų. Papasakojo apie tai, kad universitete yra daug papildomos veiklos: sporto užsiėmimai, muzikos, dailės būreliai. Studentams mokamos stipendijos, yra galimybė tęsti studijas Lenkijoje.



      Šeštokai Policijos departamente prie VRM

           Gruodžio 12 d. 6c klasės mokiniai su auklėtoja G. Berdešiūte-Starynina ir karjeros koordinatore A.Andžejevska apsilankė Policijos departamente prie VRM. Ekskursija vyko projekto „Kam to reikia?“ rėmuose. Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Bataitytė supažindino su policijos pareigūno profesija, papasakojo kaip kūrėsi Lietuvos policija, kas buvo pirmieji Lietuvos pareigūnai, kas svarbu pasirinkusiems tokią profesiją. Mokiniai išgirdo atsakymus į visus juos dominančius klausimus, sužinojo apie įvairius policininkų ankščiau naudotus ir dabar naudojamus ginklus bei kitą amuniciją. Įspūdingiausia akimirka atėjo, kai mokiniams buvo leista paimti į rankas įvairių ginklų, apžiūrėti juos, pasimatuoti neperšaunamąsias liemenes, išbandyti antrankius. Tiek berniukai, tiek mergaitės labai aktyviai domėjosi eksponatais, čiupinėjo, matavosi ir fotografavosi atminčiai. Vėliau Centriniame policijos muziejuje mokiniai susipažino su eksponatais, pasakojančiais apie Lietuvos policijos istoriją nuo 1918 m. iki 1940 m., apžiūrėjo įvairių šalių policininkų uniformas bei ginklus, varžybose laimėtas taures. Pabaigoje visi gavo dovanėles, kurios primins apie šią įdomią ir pilną įspūdžių išvyką.



      Ekskursija į „Swedbank"

           Gruodžio 10 dieną 9d klasės mokiniai su auklėtoja dalyvavo ekskursijoje po „Swedbank“, AB administracinį pastatą. Ekskursija vyko projekto „KAM TO REIKIA” rėmuose. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su „Swedbank“ AB administraciniu pastatu (Konstitucijos pr. 20A, Vilnius). Mokiniai pamatė, kaip šis pastatas atrodo iš vidaus ir sužinojo kokiais principais vadovaujantis jis buvo pastatytas. 45 minučių trukmės pasivaikščiojimas po pastatą leido ekskursijos dalyviams pasijusti tikrais banko kolektyvo nariais. Ekskursiją po banką įdomiai pravedė banko darbuotoja Agneška Volček.



      Susitikimas su ryšių su visuomene specialistu Algirdu Meškausku

           Lapkričio 11-15 dienomis visoje Lietuvoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė. Pirmą kartą suorganizuotoje iniciatyvoje mokiniai dalyvavo pamokose, kuriose suaugusieji savanoriai pasakojo apie savo karjerą ir darbinę kasdienybę.
      Tą progą lapkričio 14 dieną mūsų mokykloje lankėsi garbingas svečias – visiems pažįstamas buvęs televizijos diktorius, dabar ryšių su visuomene specialistas Algirdas Meškauskas. Turtingos kūrybinės ir tarnybinės biografijos autorius pasidalijo su 9b ir 12b klasės moksleiviais savo gyvenimo patirtimi, papasakojo apie savo karjeros vingius. Mokiniai išgirdo daug naudingų patarimų bei įkvepiančių žodžių, kurie neabejotinai padės jiems planuojant savo karjerą. Svečias padovanojo mokyklai keletą savo išleistų poezijos knygelių



      Susitikimas su Lenkų mokytojų sąjunga Lietuvoje „Macierz Szkolna“ pirmininku J. Kvetkovskiu

           Lapkričio 25 dieną mūsų mokykloje vyko 12 klasių moksleivių susitikimas su Lenkų mokytojų sąjunga Lietuvoje „Macierz Szkolna“ pirmininku J. Kvetkovskiu dėl galimybių sudaryti konsultacijas-kursus mokiniams brandos egzaminams pasiruošimui.


      Susitikimas su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovais

      Lapkričio 6 dieną mūsų mokykloje vyko 11-12 klasių moksleivių susitikimas su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovais. 


      Susitikimas su Edukacinės rinkos lyderio „Kalba.lt“ atstovais

      Spalio 24 dieną mūsų mokykloje vyko 11-12 klasių moksleivių susitikimas su Edukacinės rinkos lyderio „Kalba.lt“ atstovais dėl siūlymų ir galimybių studijuoti užsienyje.


      Grįžti
      © 2020 Biudžetinė įstaiga
      Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
      Įm. kodas 190001462
          Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
          Tel. +370 5 2751047
          El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt