Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
















































E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

    Puslapiai:



      Grįžti


      Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!



      Grįžti

      Integruotos geografijos, ekonomikos ir verslumo pamokos su ugdymu karjerai „Mano svajonių profesija“ 

           Karjeros ugdymui koordinatorė Ivona Golubovska visą balandį organizavo integruotas geografijos, ekonomikos ir verslumo pamokas su karjeros ugdymui „Mano svajonių profesija“. Šiose pamokose dalyvavo 10-12 klasių mokiniai. Pamokų tikslas buvo pasikeisti informacija apie profesijų populiarumą, sužinoti, apie kokias profesijas svajoja mūsų mokyklos mokiniai. Pamokų metu mokiniai noriai pristatė savo svajonių profesijas. Savo pranešimuose mokiniai supažindino su gydytojo, psichologo, sporto trenerio (teniso, futbolo), interjero dizainerio, fotografo, buhalterio, kosmetologo, ekonomikos specialisto, policininko, aktoriaus, režisieriaus, bei choreografo profesijomis. Mokiniai papasakojo apie šių profesijų darbo specifiką, kur ir kiek metų reikia studijuoti, kokie reikalingi egzaminai, kokios reikalingos savybės, kokias socialinės garantijas turės. Nušvietė kokios įsidarbinimo galimybės turės žmonės įgiję vienokią ar kitokią specialybę Lietuvoje ir užsienyje. Mokiniai kalbėjo apie ateities planus, svajonių profesijas ne tik lietuvių, lenkų kalbomis bei anglų kalba. Visi klasės draugai domėjosi mokymosi sąlygomis, pateikė daugybę įvairių klausimų susijusių su specialybėmis ir mokymosi galimybėmis. Stebėdami pristatymus klasės draugai, susipažino su įvairiomis profesijomis. Mokiniams ir karjeros ugdymui koordinatorei paliko didelį ir neišdildomą įspūdį, kad mūsų mokyklos mokiniai turi norą studijuoti aukštosiose mokyklose. Tikimės, kad to mokiniai ir sieks. „Darbas atlieka reikšmingą vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime ir tai pabrėžia profesijos ar kvalifikacijos, kuri užtikrins gyvenimo kokybę, pasirinkimo svarbą“ – taip kalbėjo apibendrinant šias pamokas karjeros ugdymui koordinatorė Ivona Golubovska.



      Ugdymo karjerai užsiėmimas – testas „Profesinių interesų profilis“ 

            Dešimtų klasių mokiniai per ugdymo karjerai užsiėmimus su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič atliko testą „Profesinių interesų profilis“ parengtą pagal Danijos - Lietuvos - Estijos bendradarbiavimo projekto „Konsultantų trenerių parengimas ir profesinio konsultavimo sistemos Estijoje ir Lietuvoje suformavimas” metodinę medžiagą. Testo tikslas: padėti geriau pažinti savo profesinius interesus ir paskatinti pagalvoti apie tinkamą veiklos sritį. Šis testas suteikė mokiniams galimybę pagalvoti apie tai, kokios profesijos jų domina. Kas jau pasirinko sau profesiją, šis testas suteikė galimybę palyginti kaip mokinių interesai atitinka sritį, kurią jie jau yra pasirinkę. Atlikę šį testą, mokiniai gavo rezultatą, kuris atskleidė labiau juos dominančias veiklos sritis ir profesijas, tuo pačiu jie išsiaiškino ir mažiau nepatrauklias veiklų kryptis ir profesijas.



      Susitikimas su „FOX“ universitetais 

           2015 gegužės 20 d. mokyklos aktų salėje 11 klasių mokiniai susitiko su studijų užsienyje organizacijos „FOX“ atstove, kuri pristatė Europos aukštąsias mokyklas ir savo organizacijos siekį: padėti atsakingai pasirinkti užsienio studijų programas, įstoti į geidžiamiausius Europos (Anglijos, Danijos ir Olandijos) universitetus ir nepaklysti tankiose stojimo procedūrų džiunglėse:
      * Pasirinkus FOX, dingsta neužtikrintumo ir laukimo faktorius. Žinome, kokius reikalavimus taiko mūsų rekomenduojamieji universitetai, mokame juos aiškiai išdėstyti būsimiems studentams bei pateikti objektyvų įvertinimą. Patenkinus keliamus reikalavimus, FOX garantuoja sėkmę stojimo metu. Tai tampa mūsų įsipareigojimu Tau.
      * Niekas kitas Tau nesuteiks tiek objektyvios tiesioginės informacijos apie studijas užsienyje, universitetų specifiką ir studijų programas, kiek suteiksime mes.
      * FOX anglų kalbos testas suteikia gerokai daugiau galimybių jį išlaikyti ir perlaikyti, o jį pripažįsta dauguma mūsų rekomenduojamų universitetų – tad nebereikės laikyti IELTS/TOEFL egzaminų ir taip sutaupysi iki 700 litų.
      * Taip pat Tau nereikės per daug sukti galvos dėl motyvacinio laiško: FOX konsultantai pasirūpino, kad jį parašyti Tau taptų žymiai lengviau. Kreipkis, mes padėsim.
      * Ilgametė darbo su Anglijos, Danijos ir Olandijos universitetais patirtis ir susitarimai su užsienio partneriais leidžia mums pasiūlyti Tau vieną iš paprasčiausių ir patogiausių studijų užsienyje sistemų: Tau arba mūsų konsultantui susitikimo metu užpildžius vos vieną anketą, pretenduoji net į 6 skirtingus universitetus arba studijų programas.
      * Visus stojimo formalumus sutvarkome Lietuvoje.
      * FOX konsultantai išsprendžia kiekvieną Tau kilusį klausimą, padeda patenkinti kiekvieną stojimo reikalavimą bei nepraleisti nei vieno aktualaus termino.
      * Jokio administravimo mokesčio stojant į FOX universitetus!



      Susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovais 

            2015 m. gegužės 12 d. mokykloje lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopos atstovai, kurie susitiko su mokyklos vyresnių klasių mokiniais. Susitikimo metu kuopos vadai kalbėjo apie Lietuvos kariuomenę, tarnybos joje būdus, akcentavo kodėl verta rinktis bazinius karinius mokymus, vėliau mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti karių ginkluotę, pabendrauti su jais ir sužinoti daugiau apie kariuomenę.



      Aštuntokės susipažino su radijo reporterio profesija 

            Gegužės 13 dienos popietę mūsų mokyklos 8A klasės mokinės Dorota Sokolovska, Gabriela Andruškevič ir Eva Mincevičiūtė praleido konkurso „Radiozercy“ susitikime radijo stotyje „Znad Wilii“. Jos susipažino su radijo reporterio darbo specifika, sužinojo apie radijo stoties veikimo principus, naują techniką ir kompiuterines programas. Mokinės sužinojo, kad reporterio darbui reikalingi geri bendravimo įgūdžiai, kurie yra įgimti arba turi jų išmokti. Aštuntokės ruošėsi kurti savo radijo stoties programą.



      Mokinių profesinis meistriškumas technologijų pamokose 

            Gegužės 7 d. karjeros koordinatorė Ivona Golubovska kartu su 10c, 12a klasių moksleivėmis organizavo integruotą technologijų su karjeros ugdymu pamoką tema „Mokinių profesinis meistriškumas technologijų pamokose“. Pamokos keliami tikslai: skatinti mokinių profesinių kompetencijų tobulinimą, įvertinti mokinių profesinį meistriškumą, stiprinti profesinio mokymo(si) motyvaciją, atskleisti profesijos savitumą, tikslingą profesijos pasirinkimą. Pamokos pradžioje 10c klasės mokinė Emilija Kuleša pristatė prezentaciją „Higieninė ir dekoratyvinė kosmetologija“. Mokinė supažindino su įdomia ir sudėtinga kosmetikos istoriją, kosmetologo darbo specifika, kosmetikos kabineto įranga, jai keliamais reikalavimais, kosmetinėmis priemonėmis, įrankiais, jų paskirtimi, vartojimu. Mokinė Marta Koženevska klasės draugei atliko natūraliai atrodantį dieninį makiažą. Atlikdama makiažą Marta pateikė bendras žinias apie kosmetologiją kaip mokslo šaką, jos vystymosi perspektyvas. Marta Koženevska šiais metais baigė profesionalius vizažisto kursus. Ji norėtų savo karjerą susieti su kosmetologiją. Kartu su dalyvaujančiomis 10c ir 12a mokinėmis buvo aptariami sanitariniai-higieniniai reikalavimai, apžvelgiama kosmetologo profesijos svarba, supažindinama su odos būkle, funkcijomis, sandara, senėjimo procesu, aptariami odos tipai. Karolina Pukšto tuo pačiu laiku sušukavo plaukus. Mokinių profesinis meistriškumas technologijų pamokose visiems paliko didelį įspūdį, sukėlė daug minčių ir galbūt turės įtakos, renkantis tolimesnį gyvenimo kelią.



      „KARJERĄ DARYKIME DRĄSIAI“

      Balandžio mėn. mokyklos karjeros darbo grupė atliko 10-12 klasių mokiniams tyrimą „KARJERĄ DARYKIME DRĄSIAI“. Buvo aiškinamos mokinių stipriosios ir silpnosios pusės, būsimos profesijos rinkimosi motyvai, karjeros informavimo šaltiniai. Psichologė Lucija Chaleckaja pristatė tyrimo rezultatus.  Tyrimo rezultatai


      Edukacinė programa “Natūralaus bičių vaško žvakių gamyba” 

            Kokių priemonių imdavosi senovėje žmonės, kad išsaugotų bites? Kokia iš jų nauda žmonėms bei gamtai? Kiek akių turi bitės? Kaip jos suranda kelią į namus? Ar ilgai bitės gyvena? Atsakymus į šiuos ir kitus įdomius klausimus 6a klasės mokiniai išgirdo edukacinio užsiėmimo metu gegužės 7 d. Jie turėjo galimybę pasinerti į kūrybinį procesą, liedami įvairių formų (angeliukų, gėlyčių, gyvūnėlių ir pan.) žvakutes. Kiekvieną mokinį pradžiugino jo darbo puikus rezultatas – savo gamybos žvakė.



      Susitikimas su Vilniaus Jaunimo darbo centro atstove  

            2015 m. gegužės 5 dieną mūsų mokykloje apsilankė Vilniaus teritorinės darbo biržos jaunimo darbo centro vyr. specialistė Indrė Radzevičiūtė-Bagdonavičienė, kuri 9-11 klasių mokiniams patarė kaip pasirinkti profesiją. Buvo akcentuojama, kiek svarbu yra jaunimui pačiam rinktis profesiją, o ne realizuoti kitų žmonių – savo tėvų ar mokytojų – svajones. Buvo kalbama, kaip integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus, reikalingus konkuruoti darbo rinkoje ir motyvuoti mokymuisi visą gyvenimą. Mokiniai taip pat buvo supažindinti su jaunimo darbo centro teikiamomis paslaugomis. Daugelis iš jų susidomėjo teikiamomis individualiomis konsultacijomis. Mokiniai buvo supažindinami su situacija darbo rinkoje, Jaunimo garantijų iniciatyva, paklausiomis profesijomis, profesinio mokymosi galimybėmis, darbo paieškos būdais, pasirengimu pokalbiui su darbdaviu, savanoriavimo galimybėmis. Mokiniai puikiai suprato sentenciją – „Kaip pasiklosi, taip ir išsimiegosi“.



      Dalyvavimas renginyje akcijoje „Planuok karjerą atsakingai“  

            2015 m. balandžio 23 dieną 9d klasės mokiniai su klasės auklėtoja Anželika Novogrodskaja ir karjeros koordinatore Halina Stankevič vyko į Vilniaus Jaunimo darbo centrą, kuris vykdo renginių ciklą-akciją „Planuok karjerą atsakingai“, kurios tikslas – profesinį kelią besirenkančius jaunuolius supažindinti su situacija darbo rinkoje, informacija apie profesinės karjeros galimybes, skatinti jaunuolius planuoti savo karjerą, įvertinant pagrindinius profesijos rinkimosi veiksnius, orientuoti įgyti darbo rinkoje paklausias profesijas. Vilniaus Jaunimo darbo centro vyresnioji specialistė Indrė Radzevičiūtė-Bagdonavičienė aptarinėjo karjeros planavimo žingsnius, atliko su devintokais interesų profilio testą, dalinosi savo patirtimi, atsakinėjo į mokinių klausimus.



      Paskaita-praktinis užsiėmimas Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro padalinyje „Profesijų gidas“ 

            Balandžio 16 d. karjeros koordinatorė Ivona Golubovska kartu su 10b,c, 11b klasių moksleivėmis vyko į paskaitą-praktinį užsiėmimą Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro padalinyje „Profesijų gidas“, tema „Dieninio makiažo gudrybės“. Renginyje mokinės ne tik susitiko su profesionalais, bet ir turėjo galimybę pasidaryti makiažą. Mokinės bendravo su šio cento atstovais. Daug sužinojo apie darbo galimybes, profesinį ugdymą. Šiandien centras didžiuojasi pačia moderniausia mokymo baze, jaukia, estetiška aplinka, profesionaliais pedagogais. Jame besimokantiems sudarytos visos sąlygos tinkamai pasirengti praktinei profesinei veiklai. Sužinojo apie sudarytas sąlygas mokytis visiems norintiems ir įgyti patrauklią aptarnavimo paslaugų specialybę.



      Išvyka į "Swedbank" 

            Balandžio 14 d. 5a klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Lilijos Aleksandrovič, lankėsi „Swedbank“- viename iš didžiausių bankų Lietuvoje. Ekskursijos vadovė Monika Grikinienė aprodė pastatą, papasakojo apie jo projektavimą, istoriją, pabrėžė atvirumą lankytojams, papasakojo apie banko paslaugas, jo kasdienybę bei darbuotojų veiklą. Taip pat mokiniams teko lankytis „Swedbank" muziejuje, bibliotekoje, valdybos posėdžių salėje, kur išgirdo pasakojimą, kaip vyksta valdybos posėdžiai, ir pažaisti darbuotojų poilsio zonoje. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių, nes ši išvyka buvo puiki galimybė trumpai susipažinti su kasdiene darbuotojų veikla ir į viską pažvelgti iš arti.



      „Kurkime savo verslą. Pamoka apie verslumą“  

            Balandžio 13 d. Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Justina Kvedaraitė per geografijos ir ekonomikos pamokas surengė pamokas „Kurkime savo verslą. Pamoka apie verslumą“ 11ab ir 12ab klasių mokiniams. Tai buvo dvi integruotos pamokos su karjeros ugdymu. Pamokų metu specialistė išdėstė individualios veiklos pažymėjimo ir verslo liudijimo įsigijimo galimybes bei naudą. Paaiškino kaip pradėti savo verslą. Dideli dėmesį atkreipė į mokestinius klausimus. Vilniaus AVMI specialistė pamokos gale atsakinėjo į mokinių rūpimus klausimus. Į pamokos planą buvo įtraukti mūsų mokiniams aktualios temos.



      Seminaras „MOKSLEIVIS – UGDYMAS KARJERAI – STUDENTAS“  

            Balandžio 10 d. 11-tų klasių mokinių grupė kartu su mokyklos karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo seminare „MOKSLEIVIS – UGDYMAS KARJERAI – STUDENTAS“ Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU). VGTU Studijų prorektorius Romualdas Kliukas papasakojo apie bendrąjį priėmimą (LAMA BPO), stojimo tvarką ir naujoves 2015–2016 m., stojamuosius egzaminus į Lietuvos aukštąsias universitetines mokyklas (plačiau – architektūra, architektūros inžinerija, orlaivių pilotavimas, skrydžių valdymas). Apie VGTU bakalauro  studijų programas, konkursinius balus, studijas, absolventų perspektyvas,  naujų studijų programas pasakojo Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Valerija Bernotienė bei fakultetų atstovai. Su tarptautiniais studijų mainais, studentų dalinių studijų ir praktikų galimybėmis užsienio universitetuose susipažindino užsienio ryšių direkcijos atstovas. Savo įspūdžiais dalinosi studentai dalyvavusieji mainų programose. Nacionalinio egzaminų centro, Egzaminų skyriaus vedėja dr. Asta Ranonytė kalbėjo apie 2015 metų brandos egzaminų aktualijas. Sužinojome apie stojamuosius egzaminus į Lietuvos aukštąsias universitetines mokyklas. Pamatėme įdomiausias VGTU auditorijas ir laboratorijas. Buvome vaišinami bei gavome malonių dovanėlių.



      Karjeros veiklinimo vizitas į VGTU 

            2015 m. balandžio 10 d. 11a, 12a,c klasių mokiniai lankėsi VGTU, kadangi ne vienas iš jų planuoja ten studijuoti. Mokiniams buvo parodyta dabartinė VGTU laboratorija, kurioje studentai realizuoja savo projektinius darbus. VGTU elektromechanikos fakulteto laboratorijoje dėstytojas supažindino moksleivius su medicinos technika, naudojama reabilitacijai. Parodė studentų projektus: judančius kojų ir rankų galūnių implantus, sukurta elektroninį vežimėlį, pagamintus laivų maketus ir garsiųjų žmonių biustus. Mokiniai stebėjosi, kaip studentai iš senų, sulaužytų žaislų sugeba pagaminti naują įdomų žaislą. Fakultete taip pat yra mažas mobiliųjų telefonų muziejus. Dėstytojas paaiškino naujausių mobiliųjų telefonų kenksmingumą, jų poveikį žmogaus organizmui. Atkreipė dėmėsi į asmeninių duomenų nesaugumą. Dėstytojas ragino moksleivius įstoti į elektromechanikos fakultetą, paaiškino specializacijos reikšmingumą, parodė galimybes realizuoti savo sukurtus projektus, pasakojo apie didelę tikimybę įsidarbinti, baigiant studijas.



      Įdomi ir naudinga ekskursija į Vilniaus priešgaisrinę gelbėtojų tarnybą

            Kovo 26 d. 5c klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Teresa Barkovska lankėsi Vilniaus priešgaisrinėje gelbėtojų tarnyboje (VPGT). Vaikus pasitiko ekskursijos vedėja, kuri supažino vaikus su gelbėtojų – ugniagesių istorija, bei jų darbu. Vaikai aktyviai atsakinėjo į jos užduotus klausimus. Paskui vaikai apžiūrėjo gelbėtojų poilsio kambarį, ugniagesių mašinas su įranga, skirta gesinti, gelbėti. Vaikai taip pat matavosi šalmus, lipo į mašinas. Ekskursija buvo edukacinė ir naudinga vaikams. Vaikai grįžo kupini įspūdžių.
                                                                                                                               5c klasės mokinė Ernesta Prišmont



      Susitikimas su „DNB“ banko atstovais

            2015 m. kovo 18 ir 23 dienomis mūsų mokyklos karjeros koordinatorė Ivona Golubovska suorganizavo susitikimą su „DNB“ banko atstovais, kuriame dalyvavo 12a,b,c klasių mokiniai. Vyko paskaita „Finansai ir investavimas“. Pamokų pradžioje buvo kalbama apie šiuolaikinį modernų banką. Taip pat svečiai davė naudingų patarimų, kaip pradėti taupyti. Iš pradžių užtenka atidėti 10-20% nuo gaunamos sumos, vėliau tai galima didinti, o dar geresnis būdas ne tik sutaupyti, bet ir užsidirbti yra investuoti. Neveltui paminėjo, kad pinigai daro pinigus ir norint pasiekti geriausių rezultatų viską reikia daryti nuosekliai, tikslingai. „DNB“ banko specialistės papasakojo ir apie tai, kad bankas nemažai skiria dėmesio jaunimui. Taip siekia ugdyti jaunimo finansinį raštingumą, supratimą apie pinigus. Taip pat papasakojo apie galimas praktikas banke, bei įsidarbinimo galimybes. Pamokos pabaigoje buvo surengtas protmūšis, kuriame moksleiviai atsakinėjo į klausimus, diskutavo ir laimėjo prizų. Po pristatymo „DNB“ banko atstovės noriai atsakinėjo į visus mokiniams rūpimus klausimus.



      Paroda „Tarptautinių studijų dienos 2015“

            Kovo 12 dieną 10-12 klasių mokiniai su ugdymo karjeros koordinatorėmis mokykloje Halina Stankevič ir Ivona Golubovska vyko į didžiausią specializuotą tarptautinių studijų parodą „Tarptautinių studijų dienos 2015“. Parodą organizavo „Baltic Council for International Education“. Parodoje dalyvavo tarptautinės kalbų mokyklos, prestižinės privačios Anglijos mokyklos, koledžai ir universitetai iš įvairių pasaulio šalių. Mokiniai galėjo susipažinti su užsienio švietimo įstaigomis ir sužinoti apie kalbų stovyklas 7-18 metų mokiniams, kalbų kursus jaunimui ir suaugusiems užsienyje, populiariausias vasaros grupines keliones mokantis anglų kalbą ir aktyviai poilsiaujant Anglijoje ir Maltoje, aukštojo išsilavinimo programas (Bakalaurą, Magistrą, MBA), akivaizdinį, neakivaizdinį ir distancinį mokymą Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Kanadoje, Italijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse. Mokiniai sužinojo apie pagrindinio ir vidurinio išsilavinimo programas geriausiose mokyklose ir koledžuose Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Kanadoje, JAV, stojimo į universitetus parengiamąsias programas, privačias mokyklas ir koledžus, profesinį išsilavinimą užsienyje, nemokamą išsilavinimą Anglijoje, galimybę gauti stipendijas, paskolas, o taip pat IELTS ir Kembridžo egzaminus. Mokiniai turėjo puikią galimybę bendrauti anglų kalba, įsivertinti savo kalbos mokėjimo lygį.



      Penktokų kūrybinis darbas „Mano svajonių profesija“

            Mūsų mokyklos penktokai jau galvoja apie būsimos profesijos pasirinkimą. Nemaža jų dalis teigia jau ne kartą galvoję apie tai, ką jie gali, ką sugeba, kokios jų asmeninės savybės būtų tinkamos vienai ar kitai profesijai. Jie jau turi nusistovėjusių pomėgių, geriau pažįsta save, savo poreikius, analizuoja norus, galimybes. Vasario mėnesį 5-tų klasių mokiniai per informacinių technologijų pamokas kūrė kompiuterinius darbelius apie svajonių profesiją. 5 klasių mokiniai, tarp kurių daugelis svajoja tapti policininkais, gydytojais, dainininkais, mokytojais, piešė svajonių profesijų atstovus, profesijų atributus.



      Susitikimas su Baltstogės universiteto filialo Vilniuje atstovais

            2015 m. vasario 27 d. vyko12 klasių mokinių susitikimas su Baltstogės universiteto filialo Vilniuje atstovais, kurie papasakojo mokiniams apie studijų galimybes, pristatė studijų programas – Ekonomiką ir Informatiką bei naują programą – Europeistiką. Studijos trunka 3 metus, mokymas vyksta lenkų kalba, diplomas yra pripažįstamas Lietuvoje, Lenkijoje ir kitose Europos šalyse. Studentai papasakojo apie lanksčią stipendijų sistemą ir studentišką gyvenimą. Po pristatymo atstovai mielai atsakė į visus klausimus.



      11a kl. mokiniai susipažino su muziejaus gido profesija

            Šių metų vasario 20 d. rusų kalbos mokytoja metodininkė Halina Untanienė su 11a kl. mokiniais įgyvendino rusų kalbos pamoką kitoje aplinkoje - A. Puškino muziejuje Markučiuose. Pamokos tema – „Žymus nežinomas mums Puškinas“ («Известный неизвестный нам Пушкин»). Mokiniai ne tik susipažino su didžiojo rusų poeto sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros sodyba, jų indėliu į Vilniaus kultūrinį praėjusio amžiaus pradžios gyvenimą, bet ir su poeto biografija ir kūryba. Tačiau įdomiausia buvo tai, kad muziejuje mokiniai patys vedė šią pamoką – ekskursiją memorialinėje muziejaus dalyje. Tokiu būdu buvo pasiektas ir trečias, mokytojos užsibrėžtas tikslas: supažindinti mokinius su muziejaus gido profesija, jos specifika (karjeros ugdymo veiklinimas). Mokiniai pasakojo apie A. Puškino gyvenimą, pristatė esminius jo kūrybos veikalus. Kiekvienas jų buvo prieš šią pamoką pasiruošęs pasakoti apie tam tikrą garsaus poeto gyvenimo ar kūrybos etapą, turėjo apgalvoti, kaip patraukti savo klasės draugų - „muziejaus lankytojų“ – dėmesį, sudominti juos savo pasakojimu, sužinoti, kaip turi elgtis ekskursijos metu gidas, ką daryti, kad patrauktų klausytojų dėmesį, kad jiems būtų įdomu jo klausytis. Esant reikalui muziejaus gidė papildydavo jų pasakojimus. Po ekskursijos mokiniai su mokytoja pakilo į antrąjį aukštą, kur yra žiūrovų salė, kad galėtų pasižiūrėti dokumentinį filmą „A. Puškino licėjaus metai“ («Лицейские годы А. С. Пушкина») ir po peržiūros aptarti pamoką-ekskursiją po A. Puškino memorialinį muziejų ir padaryti išvadas apie muziejaus gido darbo specifiką. Gidė irgi dalyvavo aptarime. Mokiniai pateikė jai klausimų apie tai, kas yra sunkiausia jos darbe. Muziejaus darbuotoja ne tik išsamiai į juos atsakė, bet ir pakomentavo mokinių-gidų darbą, pabrėždama kiekvieno jų sėkmę. Atsisveikinę su gide, mokiniai su mokytoja aptarė literatūrinę pamokos-ekskursijos dalį. Mokytoja pakomentavo kiekvieno mokinio pasiruošimą pamokai ir įvertino jų darbus. Po pamokos muziejuje jie padėjo gėlių ir nusifotografavo atminimui prie garsaus poeto paminklo bei aplankė Grigorijaus ir Varvaros Puškinų šeimos kapinaites, kur pagerbė poeto sūnaus ir jo žmonos atminimą uždegdami žvakes ir melsdamiesi už jų vėles. Mokiniams labai patiko pamoka kitoje aplinkoje, bet labiausiai, kad jiems teko pabūti muziejaus gidais.



      Penktokų susitikimas su studentais

            Penktokai jau šiandien svajoja apie būsimą profesiją. Vasario 13 d. klasės auklėtoja D. Korkus organizavo auklėtinių susitikimą su mūsų mokyklos absolventais: Daniela Viduto, Robertu Boguševič, Rafalu Lukaševič ir Valdemaru Lovčik. Jie papasakojo mokiniams apie studijas Vilniaus universitete, VDU Kaune ir Vilniaus kolegijoje. Jau šiandien penktokai žino, kad verta mokytis ir turėti svajonių, kurios galės įgyvendinti pasirinkę profesiją.



      XIII tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2015

            Vasario 5-6 dienomis 9-12 klasių moksleiviai su klasės auklėtojais ir mokinio ugdymo karjeros koordinatoriais dalyvavo XIII tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2015. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su visų Lietuvos universitetų ir kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, tiesiogiai pabendrauti su universitetų atstovais ir sužinoti apie specialybes ir jų programas. Sužinojo, kokios yra reikalingiausios profesijos ir amatai. Taip pat bendravo su užsienio universitetų atstovais iš 13 įvairių šalių. Sužinojo, kaip pradėti nuosavą verslą, dalyvavo verslumo konkursuose.



      Profesinio veiklinimo vizitas į advokatų kontorą SGKA Legal

            Vasario 2 dieną grupė 11-tų klasių moksleivių su mokyklos karjeros koordinatore  Halina Stankevič vyko į profesinio veiklinimo vizitą į „SGKA Legal“ advokatų kontorą. Susitikimo metu mus supažindino su advokatu ir jų padėjėjų darbais. Susipažinome su teisėjo, advokato, advokato padėjėjo ir administratoriaus darbo specifika. Papasakojo mums apie studijų galimybes Lietuvoje, kur galima gauti aukštąjį universitetinį bakalauro ir magistro laipsnį. Sužinojome apie atlyginimus. Leido mums pasimatuoti teisėjų mantijas. Nuoširdžiai vaišinomės arbata. Po paskaitos atsirado daugiau moksleivių, kurie norėtų studijuoti teisę.



      Profesijų pasaulyje

            Sausio 19, 26 dienomis 9 b klasės mokiniai, lydimi auklėtojos N.Kozlovskajos, lankėsi Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centre, kur susipažino su specialybėmis, kurių mokytis siūloma. Devintokus ypač sudomino drabužių konsultavimo ir modeliavimo, manikiūrininko, dekoratyvinės kosmetikos, kirpėjo profesijos. Karolio mama, dirbanti šioje įstaigoje, supažindino su Mokymo centro kabinetais, aprūpintais šiuolaikiška įranga. Mokymo centre veikia dvi kirpyklos, grožio salonas, manikiūro klasė, dvi drabužių siuvimo ir modeliavimo klasės, dailiųjų amatų klasė, trys kompiuterių klasės, aprūpintos naujausia informacinių technologijų technika, taip pat – dvi kavinės, viešbutis, kuriuose besimokantieji mokiniai praktikos metu gali pritaikyti įgytas žinias. Mokinius sudomino centro profesijų pasiūla, tad šios išvykos – tik profesinio kelio paieškos pradžia.



      Renginys „Sužinok daugiau” Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU)

            Gruodžio 11 dieną 9-12 klasių moksleiviai kartu su mokytojais: Ivona Golubovska ir Viktoru Lovčiku dalyvavo renginyje „Sužinok daugiau” Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU). Renginyje moksleiviai ne tik susitiko su policijos kriminalistais profesionalais, bet ir galėjo pasibandyti nusiimti savo pirštų antspaudus; ne tik pamatė Lietuvos kariuomenės Karo policijos specialiosios paskirties automobilj „Škoda Superb“, šarvuotąjj visureigj „HMMVVV", bet ir turėjo galimybę susipažinti su šios policijos tarnyboje naudojama ginkluote; sužinojo apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, Lietuvos Respublikos prokuratūrą, Arbitražo teismą, Lietuvos apeliacinj teismą, Lietuvos advokatūrą, bet ir susipažino su KSU Teisės fakulteto bendruomene, kuri jau 2015 metų pradžioje atidarys Jaunimo teisės kliniką! Moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti su universitetų atstovais. Daug sužinojo apie darbo galimybes, profesinį ugdymą. Po Teisės fakulteto studijų studentų prezentacijų pristatymo buvo viktorina, kurios metu mūsų 11a klasės moksleivė Emilija Dzisevič laimėjo nemokamą konsultaciją advokatų profesinėje bendrijoje „Šulija ir partneriai“.



      Dvyliktokė išbandė mokytojo profesiją

            Gruodžio 11 dieną 12a klasės mokinė Loreta Gerasimovič (mokytoja N. Kozlovskaja) per lietuvių kalbos pamoką 12 c klasės moksleiviams (mokytoja V. Navelskienė) pristatė paruoštą intelektualinį stalo žaidimą „Lietuva II Pasaulinio karo metais“. Pamokos metu Loreta suskirstė moksleivius į keturias komandas, kiekviena iš jų metusi kauliukus, atliko ėjimus. Grupė, sustodama tam tikrame langelyje, turėjo atsakyti į pateiktą klausimą, visi klausimai buvo susiję su istoriniais, kultūriniais XX amžiaus vidurio įvykiais. Tokia netradicinė pamoka suteikė dvyliktokams galimybę pasikartoti išeitą kursą. Pamokos organizatorė Loreta suprato, jog mokytojo darbas įdomus, prasmingas ir teikiantis daug naudos asmenybės tobulėjimui.



      „Išbandyk profesiją“ MRU

            Lapkričio 28 d. 10c ir 11b klasių mokiniai su auklėtoja Teresa Michnevič dalyvavo MRU organizuotame renginyje „Išbandyk profesiją“. Renginio atidarymas vyko didžiojoje auditorijoje, kur mokiniai galėjo pasijusti tikrais studentais. Po bendros paskaitos mokiniai turėjo galimybę aktyviai dalyvauti kūrybiniame jiems patinkančios profesijos pristatyme. Tarp populiariausių pasirinkimų buvo komunikacijos specialisto, informatiko, teisininko, vertėjo redaktoriaus, psichologo bei tarptautinių ryšių konsultanto specialybės. Gauta informacija, bendravimas su MRU dėstytojais bei universiteto aplinka neabejotinai padės jaunimui sukurti savo profesinės karjeros viziją.



      Dvyliktokai susipažino su teatro profesijomis

            Lapkričio 24 dieną mes, 12c klasės mokiniai, kartu su mokytoja Teresa Barkovska, buvome Rusų Dramos Teatre. Teatro darbuotoja Ana Girvelianec supažindino mus su teatro praeitimi. Taip pat papasakojo mums apie profesijas, kurios yra būdingos šiam teatrui: režisieriai, dirigentai, choreografai, siuvėjai, kostiumieriai, grimuotojai. Galėjome savo akimis pamatyti, kas vyksta teatro "virtuvėje", užeiti į drabužinę, pabendrauti su kai kuriais darbuotojais. Ši trumpa ekskursija paliko mums visiems gerą įspūdį. Todėl tam, kad šią dieną įsimintume ilgam, padarėme bendrą nuotrauką ant scenos.



      Susitikimas su Kalba.lt studijų užsienyje vadybininku

            Lapkričio 21 dieną mūsų mokykloje apsilankė Tomas Žalnora Kalba.lt studijų užsienyje vadybininkas, kurio tikslas buvo papasakoti moksleiviams apie studijų užsienio mokyklose privalumus. Jis išsamiai papasakojo apie studijas užsienyje. Pasakė, jog šiais laikais labai daug yra neapsisprendusio jaunimo, o pasirinkti tinkamai profesiją yra svarbu. Kaip sužinoti, kad profesija tau tinkama? Labai paprasta. Arba tu jauti dirbdamas malonumą, arba tu tiesiog turi talentą prisitaikyti. Jei pasirinkote profesiją, kuri, manote, atneš tik pelną, – jums bus kančia, tai – ne jūsų profesija. Kai renkamės, ką studijuoti, labai svarbu įsigilinti į studijų programą. Ko reikia jauniems žmonėms mūsų laikais? Išsilavinimo, patirties ir užsienio kalbų mokėjimo. Kai renkamės studijas užsienyje, reikia pradėti paieškas ne nuo šalies, o nuo norimos specialybės.



      Projektinis darbas „Mano būsima profesija“

            Apibendrinant integruotą technologijų kursą, 9-ų klasių mokiniai paruošė projektinius darbus. Projektinių darbų tema – „Mano būsima profesija“. Atsižvelgiant į individualius polinkius ir interesus, mokiniai turėjo pasirinkti dominančią specialybę, pasirinkimą argumentuoti, rinkti informaciją apie šią specialybę (reikalingi gebėjimai, asmeninės savybės, darbo pobūdis, specifika) ją panaudoti projektuose.



      9b klasės mokiniai Sodroje

      Spalio 8 dieną 9b klasės mokiniai kartu su technologijų mokytojais V. Gaverska-Žvirblis ir V. Oleškevič apsilankė Sodroje. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Sodros veikla, sužinoti, kaip veikia valstybinio socialinio draudimo sistema, kodėl naudinga būti jos dalyviu. Sodros darbuotojai supažindino mokinius su valstybės tarnautojo darbo specifika.


      Susitikimas su Kastu International atstove

            Spalio 16 dieną mūsų mokykloje lankėsi ir su 12 klasių mokiniais susitiko organizacijos Kastu International atstovė. Ji pristatė Kastu International, kuri yra daugiau nei 40-ies užsienio aukštųjų mokyklų Danijoje, Švedijoje, Škotijoje, Nyderlanduose, Anglijoje oficiali atstovė Lietuvoje. Susitikimo metu moksleiviai buvo supažindinti su švietimo sistemos ypatumais, stojimo, studijų, pragyvenimo sąlygomis, pasirinkus studijas vienoje iš minėtų užsienio šalių.



      Susitikimas su ISM vadybos ir ekonomikos universiteto atstovais

            Rugsėjo 22 d. mūsų mokykloje apsilankė ISM vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai. Vyko susitikimas su 12 klasių mokiniais, buvo kalbama apie specialybes, priėmimo sąlygas į ISM vadybos ir ekonomikos universiteto fakultetus. Studentai, tarp jų ir mūsų mokyklos absolventas Edgar Tučkovski, bendravo su mokiniais, pristatė studijų programas, dalino lankstinukus, atsakė į iškilusius klausimus. Kalbėjo su mokiniais ir apie konkursinį balą, įsidarbinimo galimybes, studijas užsienyje. Suteikė informacijos apie Erasmus, mainų ir dvigubo diplomo programas. Atsakė į dominančius moksleivių klausimus.  



      Vienuoliktokai mobiliojoje molekulinės biologijos laboratorijoje

            Rugsėjo 18 dieną 11-tų klasių mokinių grupė su biologijos mokytoja Anželika Novogrodska dalyvavo mobiliojoje laboratorijoje „Mobilioji bioklasė – mobili molekulinės biologijos laboratorija“, vykusioje Mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" 2014 dienomis. Ši laboratorija ant ratų – bendras Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ projektas. Tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, supažindinanti moksleivius su naujausiais biomokslų pasiekimais. Laboratorija visiems norintiems suteikė unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. VU Gamtos mokslų ir Chemijos fakultetų studentai padėjo dalyviams pasinerti į molekulinės biologijos laboratorijos veiklą ir parodė, kaip dirbti su automatinėmis pipetėmis ir išskirti DNR. 



      Grįžti
      © 2020 Biudžetinė įstaiga
      Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
      Įm. kodas 190001462
          Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
          Tel. +370 5 2751047
          El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt