Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
















































E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

    Puslapiai:



      Grįžti


      Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!



      Grįžti

      Dalyvavimas Saugesnio interneto VII-ame Jaunimo forume

             2016 m. gegužės 24 dieną mūsų mokyklos vienuoliktokės: Iveta Ignatavičiūtė, Agata Paškovska, Agnė Stuckytė ir devintokė Eva Mincevičiūtė dalyvavo Saugesnio interneto VII-ame Jaunimo forume. Šių mokslo metų paskutinysis susitikimas vyko Ryšių reguliavimo tarnyboje. Į susitikimą buvo pakviesti visi 42 mokiniai dalyvavę bent viename iš susitikimų. Susitikimo metu buvo aptartos nuveiktos šių mokslo metų jaunimo forumo dalyvių veiklos, pristatyti darbai, kalbėta apie saugumą elektroninėje erdvėje. Dalyviams buvo suteikta galimybė apsilankyti ir realiai susipažinti su LR nacionaliniu elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų padaliniu CERT-LT, apsilankyti vaikų ir paauglių emocinės paramos tarnyboje „Vaikų linija“. Partneriai iš „Lango į ateitį“ pristatė projekto SAUGESNIS INTERNETAS vasaros veiklas ir jaunimą pakvietė dalyvauti vasaros stovyklose ir Hakatone.



      Dalyvavimas renginyje „Kurkime ateitį kartu su VGTU“

             Gegužės 17 dieną 10-11 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjeros koordinatorėmis: Regina Levicka ir Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto renginyje „Kurkime ateitį kartu su VGTU“. Tą dieną į VGTU buvo užplūdusi minia moksleivių – čia pirmą kartą vyko universitetinė moksleivių konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU“. Konferencijos metu VGTU klasių mokiniai skaitė moksliniais tyrimais pagrįstus fizikos, chemijos, informacinių technologijų, ekonomikos, inžinerinės grafikos ir kitų sričių pranešimus. Tuo pačiu metu vyko ir seminaras „Mokinys – ugdymas karjerai – studentas‘2016“, skirtas mokyklų bei gimnazijų karjeros ugdymo specialistams. Konferencijos dalyviai turėjo progą gauti atsakymus į klausimus, susijusius su studijų pasirinkimu, tarptautinėmis studijomis ir mainų galimybėmis, gauti išsamią informaciją apie VGTU absolventų karjeros perspektyvas. Konferencijos metu vyko ir Jaunojo inžinieriaus mokyklos 2016 m. sezono uždarymas. Septyni mūsų mokyklos moksleiviai, išklausę 5 paskaitas ir daugiau, buvo apdovanoti VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos sertifikatais. Po renginio dalyvavome ekskursijose po universiteto laboratorijas, susitikome su VGTU dėstytojais.



      Ar įdomu būti geležinkelininku?

             Gegužės 13 d. 7b klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Halina Untaniene ir Ina Jurgeliene lankėsi Lietuvos geležinkelių muziejuje (Geležinkelio g. 16, Vilnius). Pamoka „Ar įdomu būti geležinkelininku?” truko ne 45 minutes, nes galima buvo ne tik išgirsti, bet ir patiems kai ką išbandyti, apžiūrėti muziejaus vidaus ir lauko ekspozicijas. Labiausiai įsiminė bilietų žymėjimasis, bagažo saugojimo kameros, kelininkų įrenginiai, galimybė apžiūrėti kiekvieną garvežį ir vagoną, kurie kaip kokie aktoriai dalyvavo filmuojant filmus, važinėjimasis drezina. Pabaigoje septintokai nusprendė, kad geležinkelininkų darbas - mašinisto, kelininko, iešmininko – yra sunkus, atsakingas, bet įdomus.



      Paskaita apie studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose

             11-12 klasių moksleiviai kartu su geografijos mokytoja Ivona Golubovska gegužės 17 dieną apsilankė JAV ambasadoje Vilniuje. Susitikimo metu moksleiviai turėjo retą galimybę iš arčiau pamatyti ambasados veiklą, išklausyti paskaitą apie studijas JAV bei susipažinti su 3D printerio teikiamomis galimybėmis. Patekimas į JAV ambasados patalpas buvo tikras iššūkis, nes moksleiviai turėjo prieiti prie registracijos vietos ir pateikti savo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, tuomet kiekvienas svečias praėjo specialią patikrą ir tik atlikus visus šiuos veiksmus buvo įleisti į ambasados teritoriją. Nors procedūra ir užtruko, mokiniai pasijautė tarsi aukšti šalies diplomatai. Pakliuvus į vidų pasitiko malonus ambasados darbuotojas, kuris visus pakvietė į biblioteką, kurioje vyko paskaita apie švietimo sistemą ir galimybes studijuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Viešųjų ryšių skyriaus atstovas įdomiai pristatė ambasados veiklą. Sužinojome apie mainų ir studijų galimybę JAV. Ypač mokinius sudomino programa „Work & Travel“, kuri padeda jauniems žmonėms surasti vasaros darbą JAV, o paskui dar mėnesį keliauti po šalį. Gavo vertingos informacijos, kokiais klausimais galime kreiptis į ambasadą, taip pat kvietė tapti ambasados bibliotekos skaitytojais. Po išsamaus pristatymo laukė viktorina –atsakinėjo į klausimus bei lygino Lietuvą su JAV. Po paskaitos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su 3D printeriu ir jo veikimo principu. Keliems mokiniams pasisekė pasigaminti miniatiūrines Laisvės statulėles.



      Programavimo savaitė – kodėl verta tapti IT specialistu?

             Gegužės 17 dieną ugdymo karjeros koordinatorė Halina Stankevič pakvietė 10-11 klasių moksleivius į susitikimą su UAB NOD Baltic vadovu Tomu Parnarausku, kuris dalinosi su mokiniais savo sėkmės istorijomis, bendravo su mokiniais, pasakojo apie savo įmonę bei karjerą joje. Kviestinis svečias pristatė mokiniams dabartines IT sektoriaus teikiamas galimybes, aptarė karjeros perspektyvas ir dalinosi patirtimi,  ragino vyresnių klasių moksleivius drąsiau rinktis su IT susijusias specialybes. Verslo atstovas aktyviai įsitraukė į diskusiją su moksleiviais ir akcentavo IT įgūdžių svarbą šiandieninėje visuomenėje. Svečias priminė, kad kiekvieną dieną vis dažniau susiduriame su įvairiomis technologijomis, Švietimo ir įmonių atstovai vis daugiau kalbą apie IT specialistų trūkumą bei poreikį ruošti IT srities darbuotojus. Mokiniai diskutavo – ar pasirinkus IT srities studijas garantuota sėkmė?  Svečias papasakojo apie darbą IT srityje, jo privalumus bei iššūkius.



      Baltic Amadeus pamoka

             Gegužės 16-20 dienomis ugdymo karjeros koordinatorė Halina Stankevič surengė mūsų mokykloje programavimo savaitę. Edukacinių renginių tikslas – suteikti žinių apie programavimą, tobulinti programavimo įgūdžius, supažindinti su perspektyvomis, informuoti besidominčius šia sritimi ir skatinti studijuoti šią specialybę. Gegužės 16 dieną mokykloje buvo organizuotas 9-12 klasių mokiniams susitikimas su žymiausios IT kompanijos Lietuvoje – UAB „Baltic Amadeus“ atstovais. Mokiniai IT specialistų buvo supažindinti su pirmaisiais jų pačių programavimo žingsniais ir kas paskatino pasirinkti šią specialybę. Šios savaitės renginiai – galimybė mokiniams susipažinti su programavimu planuojant tolimesnę karjera bei renkantis studijų programą. Kviestiniai svečiai papasakojo moksleiviams apie IT sritį, kokios yra galimybės, pozicijos. Mokiniai sužinojo kokių savybių reikia norint sėkmingai dirbti IT srityje.



      Edukacinė integruota fizikos-chemijos ekskursija „Accelerating Science”

             Vykdant ugdymo karjerai projektą buvo organizuota edukacinė integruota fizikos-chemijos ekskursija „Accelerating Science” 9b, 10c klasės mokiniams. Mokiniai aplankė Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą, kur vyko paroda. Ekskursija organizavo fizikos mokytoja metodininkė Marija Rynkevič ir chemijos vyresnioji mokytoja Helena Pažusinskienė. Ekskursijos metu mokiniai įsitikino, kad „Accelerating Science“ ekspozicija griauna stereotipą, esą fundamentalusis mokslas nesuprantamas ir nuobodus. Taip pat mokiniai labiau susipažino su Visatos ištakomis, dalelių prigimtimi bei įvertino fundamentaliųjų mokslų potencialą. Savo įspūdžiais pasidalino fizikos ir chemijos pamokose.



      Integruotos informacinių technologijos pamokos su ugdymu karjerai „Mano svajonių profesija“

             Balandžio mėnesį informacinių technologijų pamokų metu aštuntų klasių mokiniai ruošė pristatymus tema: „Mano svajonių profesija“. Informacijos paieška pristatymams mokiniams suteikė papildomų žinių apie profesijas. Gegužės mėnesį vyko darbų pristatymai. Savo pristatymuose mokiniai supažindino su gydytojo, stilisto, sporto trenerio, interjero dizainerio, fotografo, vairuotojo ir daug kitų profesijų atstovais. Mokiniai papasakojo apie šių profesijų darbo specifiką, kur ir kiek metų reikia studijuoti, kokie reikalingi egzaminai, kokios reikalingos šioms profesijoms savybės. Stebėdami pristatymus klasės draugai, susipažino su įvairiomis profesijomis. Mokytojos pakvietė mokinius mokytis visą gyvenimą ir siekti karjeros.



      Penktokai susipažino su oro uosto darbuotojų profesijomis

             Gegužės 6 dieną 5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Vida Navelskiene lankėsi Vilniaus oro uoste. Mokiniams buvo suteikta unikali galimybė pamatyti keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėti besileidžiančius ir kylančius lėktuvus, susipažinti su aviacijos saugumo, priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais, lankytis ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale. Ne vienas mokinys prisipažino, kad jį žavi lakūno profesija, o gidė papasakojo, kokių savybių privalo turėti žmogus, kuris didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia danguje.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitos Elektronikos rūmuose

             Balandžio 29 dieną 10-11 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotose paskaitose, kurios vyko VGTU Elektronikos rūmuose. Paskaitoje „Elektronika: nuo kvarcinio smėlio iki šiuolaikinių procesorių“ doc. dr. Vaidotas Barzdėnas papasakojo apie šiuolaikinių mikroprocesorių "gimimo" kelią nuo kvarcinio smėlio iki komercinio produkto. Kitoje paskaitoje „Nanoelektronika VGTU, Lietuvoje ir pasaulyje“ buvo kalbama apie Lietuvos ir pasaulio įmones, kurias įkūrė arba kuriose dirba VGTU absolventai. Taip pat buvo pristatyti VGTU studentų, doktorantų ir mokslininkų darbai nanoelektronikos srityje. Docentas atsakinėjo į mokinių klausimus, patarė, kaip pasirengti studijoms, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint papildyti VGTU Elektronikos fakulteto studentų gretas.



      Paskaita „Finansinio raštingumo paslaptys“ Vilniaus kolegijos ekonomikos fakultete  

             Balandžio 28 d. 10a klasės mokiniai kartu su ekonomikos ir karjeros ugdymui koordinatore Ivona Golubovska dalyvavo edukacinėje ekonomikos ir verslumo paskaitoje integruotoje su karjeros ugdymui Vilniaus kolegijos ekonomikos fakultete, tema: „Finansinio raštingumo paslaptys“. Moksleiviai paskaitos metu turėjo galimybę susipažinti su kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis. Sužinojo, kokios yra reikalingiausios profesijos ir amatai, pabendravo su Vilniaus kolegijos absolventais bei kolegijos darbuotojais. Sužinojo apie suteiktą galimybę dalyvauti Erasmus+ programoje, remiančioje studentų ir dėstytojų judumą tarp Europos aukštųjų mokyklų, ir vieną-du semestrus studijuoti užsienyje arba atlikti praktiką.



      Paskaita „Apie viską, kas skraido"  

             Balandžio 19 dieną 10-11 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotoje paskaitoje „Apie viską, kas skraido", kuri vyko VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute. Paskaitoje lektorius Artūras Mkrtūmian apžvelgė orlaivių klasifikaciją bei aiškino kiekvieno orlaivio pakilimo ir valdymo būdus. Mokiniai uždavė daug klausimų, įsitraukė į diskusiją su pranešėju.



      „Nykštukai“ susipažino su slaugytojos darbu 

             Priešmokyklinės grupės „Nykštukai“ vaikai dalyvavo sveikatos savaitėje, kuri vyko mūsų mokykloje balandžio 4-8 dienomis. Per šį laiką kalbėjo apie sveikatos saugojimo būdus, ragavo žolelių arbatas. Į užsiėmimus atėjo mokyklos slaugytoja Mažena Vysocka, kuri papasakojo apie sveiką mitybą. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su slaugytojos darbu. Bernardo Jacunskio mama Ponia Olga papasakojo apie skiepų svarbą vaikams. Taip pat galėjo pamatyti švirkštus, pamatuoti spaudimą, paklausyti savo širdies plakimą. Užsiėmimai išmokė mažuosius kaip rūpintis sveikata, kuri yra brangiausias žmogaus turtas.



      Atvirų durų diena besidomintiems bakalauro studijomis VGTU  

             Balandžio 8 dieną 10-12 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Atvirų durų dienoje besidomintiems bakalauro studijomis VGTU. Atvirų durų dienos renginyje vykusiame Architektūros rūmuose (Pylimo g. 26) mokiniai besidomintis bakalauro studijomis VGTU buvo supažindinti su studijomis: kūrybinės industrijos, informacinės technologijos, multimedijos, ekonomika, finansai, logistika, nekilnojamo turto vadyba. Renginio metu vyko VGTU studijų programų mugė, kurioje mokiniai gavo atsakymus į klausimus, vyko konsultacijos, diskusijos apie visas universiteto studijų programas. Mokiniai buvo supažindami su priėmimo į studijas 2016 m. ir 2017 m. naujovėmis, turėjo galimybę sudalyvauti pažintinėse paskaitose.



      Edukacinė biotechnologijos pamoka UAB „Thermo Fisher Scientific“ 

             Kovo 17 d. 11 – 12 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Anželika Novogrodskaja dalyvavo edukacinėje biotechnologijos pamokoje UAB „Thermo Fisher Scientific“, vienoje iš didžiausių pasaulio bendrovių, siūlančių produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Ekskursijos pradžioje išklausėme įžanginę paskaitą apie kompanijos siūlomas paslaugas moksliniame paslaugų sektoriuje, susipažinome su naujausiais biotechnologijos pasiekimais bei kuriamais molekulinės biologijos produktais, skirtais gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Taip pat apžiūrėjome mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijas, kuriose atliekami įvairūs eksperimentai ir tyrimai. Turėjome progą prisiminti mokykloje išmoktas žinias, bei įgijome naujų žinių, kurios padės lengviau apsispręsti renkantis naujausias ir perspektyviausias biomokslų profesijas.



      Atvirų durų diena Nasdaq Vilnius biure 

             Kovo 18 dieną 10-12-tų klasių 30 mokinių grupė su ugdymo karjeros koordinatorėmis Halina Stankevič ir Ivona Golubovska dalyvavo Atvirų durų dienoje vertybinių popierių Nasdaq Vilnius biure. Vertybinių popierių biržos specialistai papasakojo, kas yra birža ir depozitoriumas, supažindino su prekybos vertybiniais popieriais ypatumais. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti realią prekybą akcijomis – pamatyti tai ekrane. Mokiniai vyko į ekskursiją po Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centrą, kurios metu NAVS specialistai papasakojo apie centro veiklą. Nasdaq Vilnius biure mokiniai turėjo gyvą finansinio raštingumo pamoką. Finansinis raštingumas ir išprusimas – itin reikalingos žinios šiuolaikiniam moksleiviui.



      Mokinių finansinio švietimo savaitė mokykloje 

             Kovo 14-18 dienomis mūsų mokyklos 9-12 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos banku kartu su profesinės savanorystės projektu „Kam to reikia?!“ organizuotoje Mokinių finansinio švietimo savaitėje. Mokiniai su ugdymo karjeros koordinatorėmis Halina Stankevič ir Ivona Golubovska per ekonomikos ir informacinių technologijų pamokas žiūrėjo e.pamokos: „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“ ir „Savarankiško gyvenimo pradžia“. Pinigai? Santaupos? Mokėjimo kortelės? Biudžetas? Finansai? Tai klausimai, kurie kyla moksleiviams dar mokyklos suole. Juk kišenpinigius taip pat reikia skaičiuoti!
            Lietuvos banko Vartotojų apsaugos ir švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irmina Judickaitė finansinio švietimo programos „Pinigų bitė“ e. pamokoje „Asmeniniai finansai? Tai paprasta!“ įdomiai ir paprastai pristatė, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Taip pat pamokoje buvo patariama, kad skolintis verta tik atsakingai ir apgalvotai, ir pristatoma, kas yra draudimas ir kada jis reikalingas.
            „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė pamokos „Savarankiško gyvenimo pradžia“ metu aptarė svarbiausius sprendimus ir finansinius iššūkius, kurie laukia būsimų studentų, ir supažindino su pagrindiniais asmeninių finansų valdymo principais bei atsakingo skolinimosi sąvoka. Po peržiūrėtų pamokų mokiniai su mokytojomis aptarė savo patirtis apie finansus.



      Atvirų durų diena Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre 

             Kovo 17 dieną 10-tų klasių mokinių grupė su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Atvirų durų dienoje Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Mes patekome į atvirų durų renginius „Žmogui, kuris žino kur eiti, pasaulis duoda kelią!“. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro dėstytoja aprodė mokiniams centrą. Įstaigos dėstytojai supažindino mokines su čia ruošiamų specialybių – rūbų modeliavimo, siuvėjo, fotografo, makiažo meistro, kirpėjo, floristo, vizualinės reklamos gamintojo, auklės, socialinio darbuotojo padėjėjo, švenčių organizatoriaus profesijos subtilybėmis. Mes patekome į ypatingą pagyvėjimą ir šurmulį centre, nes tą dieną 12.00 valandą aktų salėje vyko siuvėjų, kirpėjų, kosmetikų ir fotografų šou. Mokinės pamatė profesinio rengimo centro mokinių profesinį meistriškumą. Tikimės, kad mokinius sudomino pasakojimas apie verslo centre ruošiamų profesijų galimybes ir, gal kažkas iš jų norės ten tęsti mokslus ir įsigyti profesiją.



      Išmanusis namas, pasyvusis namas, ekologiškas namas: kuo jie skiriasi ir kaip teisingai pasirinkti? 

             Kovo 15 dieną 10-11 klasių mokinių grupė su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto paskaitoje „Išmanusis namas, pasyvusis namas, ekologiškas namas: kuo jie skiriasi ir kaip teisingai pasirinkti?“ Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM).  Statybos technologijos ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas papasakojo apie namus: išmaniuosius, aktyviuosius, pasyviuosius. Kuo tie namai skiriasi. Ateities namas – pasyvus namas! Tai komfortiškas, energetiškai efektyvus, ekonomiškas, jaukus ir draugiškas aplinkai. Pasyvus namas suteikia šiluminį jaukumą ir vėdina orą nenaudojant tam papildomai energijos. Oro kokybė optimali! Pasyvus namas – tai namas be aktyvios šildymo sistemos. Naudojami pasyvūs energijos šaltiniai, tokie kaip saulės energija, dirvožemio šiluma, žmogaus kūno temperatūra, apšvietimas, buitiniai prietaisai ir kt. Pasyvus namas neteršia aplinkos! Pasyvus namas nėra visiškai naujas statybos būdas. Nuo įprastų namų skiriasi šiais pagrindiniais kriterijais: gera šilumos izoliacija, kokybiškesniais langais ir šilumą grąžinančia vėdinimo sistema. Kiekvienas žingsnelis vedantis link efektyvumo mažina šilumos energijos poreikį ir taip sutaupomi energijos kaštai. Mokiniai išgirdo apie statybos technologijų specialistų ateitį.



      Susitikimas su Klubo „Pinigų srautas“ viceprezidentu 

             Mūsų mokykla dalyvauja Vaikų finansinio švietimo savaitėje. Kovo 15 d. mūsų mokykloje vyko mokinių ugdymo karjerai grupės narės, mokytojos Halina Stankevič organizuotas 9 klasių mokiniams susitikimas su Klubo „Pinigų srautas“ viceprezidentu Audriumi Dzikevičiumi. Projekto „Kam to reikia?“ savanoris pristatė verslo vadybininko profesiją. Patarinėjo, kaip atsakingai tvarkyti asmeninius finansus ir ruoštis savarankiško gyvenimo pradžiai. Davė patarimų jauniems žmonėms, kaip atrasti savo karjeros kelią. Moksleiviai gavo naudingos informacijos apie finansų sistemą, investicinius produktus, jų savybes bei pagrindinius investavimo principus, biudžetą ir pinigų srautus, taupymo pagrindus. Kviestinis svečias pasakojo devintokams apie paprastas taisykles, kurie gali padėti lengviau sutvarkyti asmeninius pinigų srautus. Svečias dalinosi savo patirtimi ir žiniomis apie savo verslą, skatino prisiimti atsakomybę už savo finansus. Mokiniai uždavė daug klausimų, įsitraukė į diskusiją su pranešėju.



      Didžiausia specializuota paroda Pabaltyje „Tarptautinių studijų dienos“ 

             Kovo 3 d. Vilniuje,  Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre įvyko didžiausia paroda Baltijos šalyse, specializuota užsienio paroda „Tarptautinių studijų dienos 2016”. Parodą organizavo „Baltic Council for International Education” kartu su švietimo agentūra „Meridian Group”.
      10-12 klasių mokiniai su ugdymo karjeros koordinatorėmis bei klasės vadovais sužinojo parodoje apie mokslus tarptautinėse kalbų mokyklose, prestižinėse privačiose Anglijos mokyklose, koledžiuose ir universitetuose iš įvairių pasaulio šalių.
      Parodos lankytojai turėjo galimybę susipažinti su užsienio švietimo įstaigomis ir sužinoti:
      - Apie kalbų stovyklas 7-18 metų moksleiviams, kalbų kursus jaunimui ir suaugusiems užsienyje;
      - Pačias populiariausias vasaros grupines keliones mokantis anglų kalbos ir aktyviai poilsiaujant Anglijoje ir Maltoje;
      - Apie aukštojo išsilavinimo programas (Bachelor, Master, MBA), akivaizdinį, neakivaizdinį ir distancinį mokymą Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Italijoje, Rusijoje ir kitose šalyse;
      - Apie pagrindinio ir vidurinio išsilavinimo programas geriausiose mokyklose ir koledžuose Didžiojoje Britanijoje, JAV, Ispanijoje;
      - Apie parengiamąsias programas stojimui į universitetą, privačias mokyklas ir koledžus;
      - Apie profesinį išsilavinimą užsienyje, įskaitant nemokamą išsilavinimą Anglijoje;
      - Apie kalbų kursus vadovams, kompanijų ir organizacijų specialistams;
      - Apie geriausias mokyklas ruošiančias specialistus viešbučių ir turizmo srityje;
      - Apie nemokamą išsilavinimą ir galimybę gauti stipendijas, paskolas;
      - Apie tarptautinius IELTS ir Kembridžo egzaminus.
      Mokiniai turėjo puikią galimybę bendrauti anglų kalba, įsivertinti savo kalbos mokėjimo lygį.



      IT konsultanto profesija 

             Vasario 29 d. mūsų mokykloje vyko mokinių ugdymo karjerai grupės narės, mokytojos Halina Stankevič organizuotas 10-11 klasių mokinių susitikimas su IBM Lietuva konsultante Odeta Valiuškyte. Projekto „Kam to reikia?“ savanorė Odeta pristatė mokiniams IT konsultanto profesiją. Ši IT kompanija, pranešėjos žodžiais, pagal dydį pasaulyje penkta. IT konsultanto profesija - kas tai? ką man daryti, kad tapčiau IT konsultantu? kokia IT konsultanto dienotvarkė? kodėl tai įdomu? kokių įgūdžių man reikia? kokius dalykus man rinktis, norint kryptingai judėti šios profesijos linkme? Konsultantė labai sklandžiai ir kūrybingai pristatė mokiniams darbo pobūdį, rinkos tyrimus, privalumus, kodėl verta rinktis šią profesiją. Mokiniai liko patenkinti, uždavė daug klausimų, įsitraukė į diskusiją su pranešėja.



      Susitikimas su Vilniaus kooperacijos kolegijos atstove 

             Vasario 23 d. mokykloje buvo organizuotas 11-12 klasių mokinių susitikimas su Vilniaus kooperacijos kolegijos atstove, kuri pristatė kolegiją, supažindino mokinius ir mokytojus su studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis, priėmimo į Vilniaus kooperacijos kolegiją 2016 metais taisyklėmis. Atstovė patarė ir konsultavo, kaip pasirengti studijoms, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint papildyti studentų gretas.



      Tarptautinės gido dienos minėjimas 

             Vasario 21 dieną minima Tarptautinė gido diena. Tą proga vasario 22 dieną 8b klasės mokiniai kartu su geografijos mokytoja ir karjeros koordinatore Ivona Golubovska turėjo atvirą integruotą geografijos su karjeros ugdymui pamoką tema: „Pažink Europą“, skirta Tarptautinei gido dienai paminėti. Mokiniai Dominika Vasilevska ir Lukaš Skurko supažindino savo draugus su gido ir kelionių vadovo profesijomis. „Minčių lietaus“ pagalba mokiniai pasidalino savo mintimis apie gido bei kelionių vadovo profesiją. Mokiniai dirbo grupėse. Išmoko sudaryti įvairių žmonių poreikius atitinkančius kelionės maršrutus. Taip pat buvo integruotos dailės, muzikos ir geografijos 6-12 klasių mokinių parodos atidarymas „Pažinkime pasaulį“, kurią koordinavo dailės mokytoja Renata Duden-Dainovič. Mokyklos vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“, kurį paruošė Jolanta Dekevičienė, parodos atidarymą papuošė dainomis, kurios skambėjo lenkų, lietuvių ir rusų kalbomis. Mokyklos bendruomenė parodos metu pažino pasaulį iš arčiau, galėjo stebėti įvairių valstybių kultūros paveldo pavyzdžius. Matė gyvai tautinius kostiumus, atkeliavusius iš skirtingų pasaulio kraštų: Afrikos, Azijos, Amerikos ir Europos. Nagrinėjo regioninius lenkų liaudies kostiumus, esančius ant mažų kolekcinių lėlių. Visą tai sujungė mokinių gražūs piešiniai.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaita „Kaip pastatas įgauna formą?“ 

             Vasario 22 dieną 10 klasių mokinių grupė su ugdymo karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto paskaitoje „Kaip pastatas įgauna formą?“ Jaunojo inžinieriaus mokykloje (JIM). VGTU Architektūros fakulteto docentė Inga Garnytė–Sapranavičienė pasakojo apie studijas, darbinę karjerą, akcentavo, kad sėkmingai karjerai labai svarbi motyvacija, aktyvumas, iniciatyva, skatino mokinius atsakingai rinktis studijas. Docentė parodė mokiniams pristatymą apie neįprastos formos unikalių pastatų architektūrą, dalijosi pamąstymais ir patarimais apie sėkmingo karjeros kelio pasirinkimą.



      Susitikimas su Socialinių mokslų kolegijos atstove 

             Vasario 22 dieną mūsų mokykloje vyko 10-11 klasių moksleivių susitikimas su Socialinių mokslų kolegijos karjeros centro vadove, teisės studijų programos vadove Akvile Alauskaite-Riabceva. Moksleiviai sužinojo apie kolegijoje vykdomas studijas pagal 20 studijų programų socialinių, fizinių mokslų ir menų studijų srityse, kad SMK veikia 5 katedros, kurios rengia kompetentingus specialistus, vykdo mokslinę taikomąją veiklą, konsultuoja verslo įmones. SMK karjeros centro vadovė pristatė studentų sukurtą diplominį darbą-filmuką. Parodė pristatymą apie studijas ir SMK pastatą Vilniuje – moderniausia bazė studijoms Lietuvoje. Atstovė bendravo su mokiniais, atsakė į mokinių klausimus.



      Mokiniai Saugesnio interneto dienos renginyje išbandė žurnalisto profesiją 

             Vasario 9 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko 2016 Saugesnio interneto dienos renginys. Šių metų tarptautinės Saugesnio interneto dienos tema ir šūkis buvo „Aš už geresnį internetą“ ir juo buvo kviečiama individualiai prisidėti prie geresnio interneto kūrimo. Į renginį buvo pakviesti mūsų mokyklos devintokės: Dorota Sokolovska, Eva Mincevičiūtė ir vienuoliktokai: Roland Okinčic, Iveta Ignatavičiūtė bei Agata Paškovska. Renginio metu mūsų mokiniai kartu su kitais Jaunimo forumo nariais, kuruojamais Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos žurnalistų rengė reportažus apie renginį, kalbino dalyvius saugaus interneto temomis.



      XIV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS 2016“  

             Vasario 4-5 dienomis 10-12 klasių mokiniai kartu su mokyklos karjeros koordinatoriais Ivona Golubovska ir Halina Stankevič bei klasės auklėtojais: Ivona Jančevska, Jolanta Kozak, Viktoru Lovčik ir Natalija Kozlovskaja dalyvavo XIV tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2016“, tema: „Sprendimą priimi ne vienas“. Moksleiviai parodos metu turėjo galimybę susipažinti su visų Lietuvos universitetų ir kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis. Sužinojo, kokios yra perspektyviausios profesijos ir amatai, pabendravo su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionų profesinių mokyklų atstovais. Taip pat pabendravo su užsienio universitetų atstovais iš įvairių šalių (Danija, Didžioji Britanija, Latvija, Lenkija, Vokietija). Sužinojo, kaip pradėti nuosavą verslą, dalyvavo verslumo konkursuose. Parodoje turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija CERN ir jos atliekamais mokslo eksperimentais, supažindinančiais su Visatos bei subatominio pasaulio paslaptimis. Šioje ekspozicijos dalyje galėjo patys išbandyti protonų greitinimą ir didžiuliame ekrane matyti, kaip nuo protonams suteiktos energijos priklauso jų susidūrimo pasekmės.



      Susitikimas su TEO LT atstovu Andriumi Kavaliausku  

             „Gyvenimas realiame ir virtualiame pasaulyje? Kuo jei skiriasi ir kuo jie panašūs?“- tokiais klausimais prasidėjo vasario 4 dieną paskaita „Saugumas internete“, skirta Saugesnio interneto savaitei. Paskaitą vedė lektorius Andrius Kavaliauskas (TEO LT, AB), savanoriškais pagrindais įsijungęs į respublikinį projektą „Kam to reikia?“.
      Kviestinis svečias su 8 klasių mokiniais kalbėjosi apie įvairias grėsmes internetinėje erdvėje, aiškino, kaip būti saugiam internete, kokius duomenis saugoti labiausiai, ieškojo atsakymų ar Facebook‘as turi būti tikras jų gyvenimo dalimi. Praktiškai aštuntokai turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje pamokoje apie virtualaus ir realaus pasaulio palyginimą, apie internetinės erdvės privalumus ir pavojus. Dalyvaudama  projekte „Kam to reikia?“ TEO LT atstovas dalinosi patirtimi apie saugumą internete ir siekė sudominti mokinius IT srities profesijomis.



      Susitikimas su Tarptautinių santykių magistrantūros studijų studentu  

             Šių metų sausio 29 d. Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinėje mokykloje lankėsi buvęs jos absolventas Tomaš Jenkelevič, kuris šiuo metu yra Tarptautinių santykių magistrantūros studijų studentas Stambule bei yra vienas iš „Jaunimo Europos“ (facebook: https://www.fb.com/ayoutheurope) asociacijos steigėjas Lietuvoje. Tomaš susitiko su 11 klasės moksleiviais bei pristatė jiems asociacijos veiklą, Erasmus+ programos galimybes bei papasakojo apie studijas Lenkijoje, Maltoje bei Turkijoje. Daugiau apie Erasmus+ jaunimo mainus galite sužinoti oficialiame puslapyje
      http://erasmus-plius.lt/puslapis/jaunimo-mainai-75
      Taip pat siūlome pasižiūrėti klipą iš mainų Ispanijoje: https://www.youtube.com/watch?v=aGe_jmfX34g



      Paskaita mokiniams „3D modeliavimas – kas tai?“  

             Dažnas mokinys neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio. Dažniausiai jis naudojamas žaidimams, bendravimui su draugais. Sausio 26 dieną 9-10 klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti, kaip kompiuterio pagalba galima sukurti naudingus ir praktiškus dalykus. Lektorius Eimantas Pėlikis iš informacinių technologijų mokymo centro vedė paskaitą „3D modeliavimas – kas tai?“. Mokiniai sužinojo, kas yra 3D modeliavimas. Taip pat, kad jis siejamas 3D erdvės suvokimu, trimačiais objektais. Naudojamas supančių daiktų bei realybėje neegzistuojančių objektų modeliavimui, susijusiam su kompiuterinių video žaidimų, reklamos ir vizualių efektų kūrimu. Dažnai vartydami vadovėlį, skrajutę, laikraštį (ar netgi mūsų mokyklos renginio skelbimą ar tinklalapio banerį) nesusimąstome, kokios technologijos naudojamos šiam produktui sukurti. Visa tai sukurti naudojamas grafinis dizainas. Susipažino, kas tai yra, kiek laiko užtrunka sukurti produktą, kokie kūrimo žingsniai, kokios kompiuterinės priemonės naudojamos. Paskaitos metu mokiniai turėjo puikią galimybę sužinoti apie naujas technologijas, jų taikymą kasdieniniame gyvenime. ITMC specialistas papasakojo apie mokslus reikalingus programuotojams ir 3D modeliuotojams. Kam reikia mokytis matematikos ir fizikos mokykloje, kur žinias pritaikysime gyvenime. Tai buvo gera profesinio orientavimo pamoka.



      Penktokų kūrybiniai darbai „Mano svajonių profesija“  

             Mūsų mokykloje tęsiamas projektas, skirtas karjeros ugdymui. Mokiniai kviečiami drąsiai svajoti, savo svajones išreikšti, siekti jas įgyvendinti, planuoti karjerą.
      2016 m. sausio mėn. per informacinių technologijų pamokas 5 klasių mokiniai piešė kompiuterinius paveikslėlius tema: „Mano svajonių profesija“. Piešiniuose bandė įsivaizduoti savo svajonių profesiją.  Darbai labai nuoširdūs ir šilti. Mokinių svajonės labai realios: nori būti veterinarais, gydytojais, programuotojais ir pan. Laikui bėgant svajonės keičiasi. Bus smagu pamatyti, kokią profesiją jie įsivaizduos po keleto metų. Svajodami kuriame savo ateitį!



      Dalyvavimas respublikiniame projekte „Medijų raštingumo laboratorija“  

             2016 m. sausio 25 d. mūsų mokykloje lankėsi Tarptautinio rinkimų tyrimų centro direktorė Anastasija Stefanovič, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius bei teisininkas, žurnalistas ir blogeris Aleksander Radčenko. Jie pristatė mokyklos 11-12 klasių mokiniams bei mokytojams interaktyvią medijų raštingumo programą „Medijų raštingumo laboratorija“, skirtą Lietuvos rusakalbių ir lenkakalbių mokyklų vyresnių klasių mokiniams. Paskaitų „Medijų vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje“ metu mokiniai pagilino žinias apie informacinių šaltinių kokybę, susipažino su socialinių tinklų, kaip pagrindinių XXI amžiaus visuomenės informacinių šaltinių, privalumais ir grėsmėmis, saugaus naudojimosi taisyklėmis, informacijos patikimumo ir atsakingos žurnalistikos principų svarba. Tikimasi, kad ilgalaikėje perspektyvoje projektas prisidės prie profesionalių ir kokybiškų rusakalbių ir lenkakalbių medijų vystymosi Lietuvoje. Vyresnių klasių mokiniai turės puikią progą apsilankyti Radijo Znad Wilii (zw.lt) portalo redakcijose, LRT muziejuje, susitikti su žymiais Lietuvos žurnalistais, iš arčiau susipažinti su žurnalisto profesija ir išbandyti save internetinio blogerio ar radijo laidų vedėjo vaidmenyje. Projektą remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.



      Mokinių ugdymo karjerai veiklinimo vizitas į Saugesnio interneto Jaunimo forumo IV-tame susitikimą  

             Sausio 19 dieną mūsų mokyklos šeši 9-tų ir 11-tų klasių mokiniai lydimi mokytojos Halinos Stankevič dalyvavo Saugesnio interneto Jaunimo forumo IV-tame susitikime Švietimo informacinių technologijų centre, kur kartu su LRT žurnalistu Vyteniu Radžiūnu sužinojo apie žurnalisto profesiją ir rengėsi 2016 metų Saugesnio interneto dienai. Vasario 9 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks 2016 Saugesnio interneto dienos renginys, kuriuo metu mūsų devintokės: Dorota Sokolovska, Eva Mincevičiūtė ir vienuoliktokas Roland Okinčic kartu su kitais Jaunimo forumo nariais, kuruojamais Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos žurnalistų rengs reportažus apie renginį, kalbins dalyvius saugaus interneto temomis.  



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitos Kūrybinių industrijų fakultete 

             Sausio 14 dieną 10-11 klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitose: „Pramogų industrijos ir kūrybinės industrijos – skirtingos perspektyvos“ ir „Kurk sprendimus kasdienybės iššūkiams“. Paskaitą „Pramogų industrijos ir kūrybinės industrijos – skirtingos perspektyvos“ skaitė dr. Vaida Asakavičiūtė ir lekt. Jovilė Barevičiūtė, kurios papasakojo, ką veikia ir kodėl reikalingi šių sričių specialistai, kaip jų kuriami produktai, suteikiamos paslaugos yra neatsiejamos nuo 21 amžiaus kasdienybės. Mokiniai sužinojo apie studijų kryptį ir kam yra skirta studijų programa? Sužinojo, ką geba studijų „Pramogų industrijos ir kūrybinės industrijos“ programų absolventai. Po paskaitos lektorės aprodė VGTU Kūrybinių industrijų fakultetą.
            Paskaitoje „Kurk sprendimus kasdienybės iššūkiams“ Kūrybinių industrijų laboratorijos vedėjas Vytenis Mockus papasakojo apie Kūrybinių industrijų studijas, kurie skirti supažindinti jaunimą su įvairiomis naujųjų medijų kultūros formomis, pademonstruoti meno sąsajas su informacijos ir komunikacijos technologijomis, žinių ekonomika, naujųjų medijų įtaka įvairiose visuomenės gyvenimo srityse – miesto erdvėse, versle, kultūroje, e. komercijoje.



      Susitikimas su Baltstogės universiteto filialo Vilniuje atstovais 

            2016 m. sausio 13 dieną mūsų mokykloje vyko 11-12 klasių mokinių susitikimas su Baltstogės universiteto filialo Vilniuje dekanu prof. habil dr. Jaroslavu Volkonovskiu ir studentais. Dekanas papasakojo mokiniams apie studijų galimybes, pristatė studijų programas – Ekonomiką ir Informatiką bei naują programą – Europeistiką. Studentai papasakojo apie lanksčią stipendijų sistemą ir studentišką gyvenimą. Po prezentacijos atstovai mielai atsakė į mokinių klausimus.



      Ketvirtokai susipažino su kepėjo ir konditerio profesijomis 

             4b ir 4c klasės mokiniai šv. Mikalojaus vardadienio proga gavo dovanų – išvyka traukiniu į Trakus į edukacinį užsiėmimą, kuriuo metų galėjo artimai susipažinti su kepėjo ir konditerio profesijomis. 4c klasės mokiniai turėjo progą susipažinti su karaimu virtuve, iškepti pačius pagamintus kibinus ir su malonumu suvalgyti skanius pyragėlius su sultiniu. O 4b klasės mokiniai tuo metu sužinojo daug paslapčių apie šokoladą. Taisyklingi atsakymai buvo apdovanojami įvairaus skonio šokoladu. Kiekvienas vaikas gamino savo saldainius, kuriuos galėjo pasiimti su savimi. Gražiausieji gaminiai buvo apdovanoti dovanėlėmis.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitos Geležinkelių muziejuje 

             Gruodžio 4 dieną 10-11 klasių mokinių grupė su mokytoja Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitose Geležinkelių muziejuje. Paskaitoje „Kodėl noriu būti geležinkeliečiu?“ doc. dr. Gediminas Vaičiūnas papasakojo apie modernizuotą Lietuvos geležinkelių radijo ryšį bei suderintą su tarptautiniais geležinkelių standartais, AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasirinkusi „Nortel“ bevielio ryšio tinklo sprendimą. Projektą įgyvendino „BELAM“ – pasaulinio lyderio GSM-R technologijos srityje „Nortel“ partneris Lietuvoje. Mokiniai sužinojo apie AB „Lietuvos geležinkeliai“ eismo valdymo centro įrengimą, apie kvalifikacinius reikalavimus įsidarbinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir darbo perspektyvas.
            Muziejaus vedėja Vitalija Lapėnienė pakvietė į ekskursiją po Geležinkelių muziejų. Pasak V. Lapėnienės, pagrindinėje muziejaus salėje ekspozicija išdėstyta pagal temas: kelionės, ryšiai, kelio statyba, riedmenys, geležinkelių transporto signalizacija, statytojai ir darbuotojai. Mus supažindino su geležinkelio stočių istorija, pamatėme eksponuojamas pirmųjų geležinkelio stočių Lietuvoje nuotraukas, autentiškus kelionių geležinkeliu atributus. Įdomiai papasakojo apie Lietuvos geležinkelių istoriją ir dabartį.
            Paskaitoje „Logistikos, transporto vadybos bei ekonomikos svarba šiuolaikiniame gyvenime – tai verčia pasaulį judėti“ doc. dr. Darius Bazaras papasakojo kas yra logistika ir kaip ji veikia, koks yra logistikos tikslas ir principas. Kokie iššūkiai laukia logistikos ir transporto vadybos specialistų. Sužinojome apie transporto ekonomiką ir transporto ir logistikos specialistų uždavinius ir perspektyvas.  



      Profesijos gyvai 

             Gruodžio 1 dieną 9c klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre paskaitoje „Profesijos gyvai“. Mergaitės kartu su technologijos mokytoja A. Rynkevič susipažino su floristikos meno pasauliu, iš chrizantemų pagamino gelių puokštę. Berniukai su technologijų mokytoju V. Oleškevič susipažino su dailiųjų odos gaminių dirbiniais, pagamino iš odos dekoratyvinius pakabukus. Mokiniai liko patenkinti už pakvietimą. Dėkojame profesinio paslaugų rengimo centro darbuotojams. 



      Nacionalinė karjeros savaitė Swedbanke 

             Lapkričio 24 dieną mūsų mokyklos 10-11 klasių mokinių grupė su mokytoja Halina Stankevič dalyvavo Swedbanko organizuotoje Nacionalinės karjeros savaitėje. Mokiniai klausėsi Swedbanko konsultanto Nerijaus Mačiulio paskaitos „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos“. Pasak N. Mačiulio, šiuolaikinės technologijos transformuoja pasaulį. Prieš dešimt metų buvo manoma, kad kompiuteris niekada nevairuos automobilio, o dabar save vairuojantys automobiliai jau realybė. Lektorius kalbėjo, kad pavyzdžiui JAV jau dabar gydant plaučių vėžį 90% sprendimų Memorial Sloan Kettering centre priimama remiantis kompiuterio (Watson) rekomendacija. N. Mačiulis pabrėžė, kad ateityje nereikės virėjų, policininkų, kasininkų parduotuvėse, prekybos vadybininkų ir kitų darbuotojų. O ko reikės? Visada reikės aukštos kvalifikacijos specialistų, o nekvalifikuotą darbą atliks robotai ir moderniosios technologijos. Po paskaitos moksleiviai buvo vaišinami bei gavo dovanų po užrašų knygelę ar gražų rašiklį ir dalyvavo ekskursijoje po centrinio banko administracinį pastatą.
            Šią savaitę vykusių susitikimų pagrindinis tikslas - profesijų atstovams betarpiškai pristatyti savo profesiją moksleiviams, o svarbiausia paskatinti savo karjeros kelią planuoti jau šiandien.



      11a klasė parodoje „Mokykla 2015” 

             Lapkričio 6 dieną 11a klasė kartu su klasės auklėtoja Jolanta Kozak dalyvavo parodoje „Mokykla 2015”. Parodos akcentai: kiekvieno bendruomenės nario, jo kūrybiškumo, nuomonės ir iniciatyvos svarbą mokykloje, mokytojo profesijos prestižas t.y. atsakymas į klausimą, kodėl šiandien būti mokytoju yra garbinga ir įdomu. Mokiniai parodos metu dalyvavo „Atradimų laboratorijose”, kuriose praktiškai išbandė objekto 3D skenavimą ir virtualų modeliavimą. Tyrinėjo žvaigždynus bei aiškinosi, kodėl delfinai vadinami švaraus vandens indikatoriais. Kūrė holografinius atvaizdus ir susipažino su neribotomis vandens panaudojimo galimybėmis. Mokiniai sužinojo, kaip mūsų akys iš tiesų veikia, kas turi didžiausias akis pasaulyje ir kas yra daltonizmas. Užsiėmimo pabaigoje turėjo unikalią galimybę pažvelgti į tikrą akį. KTU inžinerijos licėjaus mokytojai supažindino mokinius su mechatroniniais įrenginiais, kurie yra sudaryti ne tik iš sudėtingų mechaninių mazgų, bet ir turi elektroninį valdymą. Psichologė atskleidė mokiniams uniformos įtaka mokinio asmenybės auginimui ir mikroklimato kūrimui, aprangos poveikį savijautai: kaip spalva, modeliai veikia psichinę būseną. Pabrėžė, kad apranga mokykloje turi skatinti sutelkti dėmesį į mokymąsi.
            Mokiniai parodos metu susipažino su pasaulyje vykstančiais reiškiniais, bandė suprasti jungtis tarp gamtos, technologijų, inžinerijos, menu ir matematikos, jų praktinių pritaikomumą, o taip pat stengsis sąmoningai rinktis tolesnį mokymosi kelią ir busimą profesiją.  Fotoalbumas



      Seminaras-paroda „Išsilavinimas ir karjera 2015“ 

             Lapkričio 10 dieną 10c, 11bc ir 12ab klasės mokiniai kartu su karjeros koordinatore Ivona Golubovska dalyvavo praktiniame seminare-parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2015“ tema: „Specialybės pasirinkimas: iššūkiai su kuriais susiduria jaunimas”. Mokiniai parodos metu bendravo su universitetų atstovais, lankėsi universitetų rengiamuose seminaruose atskiroje konferencijų salėje pagal numatytą tvarkaraštį. Taip pat susipažino su galimybėmis gauti nemokamą tarptautinį aukštąjį išsilavinimą ES šalyse. Daug sužinojo apie darbo galimybes, kalbų mokymą, profesinį ugdymą, bakalauro bei magistro studijas užsienyje.



      Išvyka į Swedbanką 

             Lapkričio 6 dieną 10b ir 9a klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Natalija Kozlovskaja lankėsi Swedbanko centrinėje būstinėje, ekskursiją organizavo dešimtos klasės mokinės Karolinos Suboč mama, kuri yra ilgametė šio banko darbuotoja. Mokiniai buvo nustebinti įspūdingomis moderniomis patalpomis, kuriose dirba ir ilsisi darbuotojai, proginių monetų muziejumi, kuriame surinkta ir saugoma vertinga pinigų kolekcija. Ekskursijos gidė papasakojo apie banko veiklą, galimybes jame įsidarbinti. Mokiniai pažadėjo grįžti į banką, kai baigs mokslus.



      Paskaita-ekskursija „Transporto inovatyvūs technologiniai sprendimai“  

             Spalio 21 dieną 10-tų klasių mokinių grupė su mokyklos ugdymo karjeros grupės nare Halina Stankevič vyko į Jaunojo inžinieriaus mokyklos (JIM) organizuotą paskaitą-ekskursiją „Transporto inovatyvūs technologiniai sprendimai“, kuri vyko Energetikos ir technikos muziejuje. Pirmiausia mokinius pakvietė į transporto ekspoziciją, kur gidas supažindino su automobilio ir motociklo raida daugiau nei per šimtą metų, taip pat Vilniaus viešojo transporto istorija. Ekspozicijoje mokiniai pamatė privatiems kolekcininkams priklausančius automobilius, motociklus bei dviračius bei seniausią eksponuojamą automobilį – 1915 m. Ford T. Po ekskursijos vyko paskaita „Transporto inovatyvūs technologiniai sprendimai“. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Automobilių transporto inžinerijos katedros dėstytojai supažindino atvykusiuosius su studijų programomis, pagrindiniais skaitomais moduliais. Įdomiai papasakojo apie technines automobilių saugumo tobulinimo tendencijas.



      Trečiokai išbandė šakočio kepėjo darbą  

             Spalio 20-osios rytą trečiokai su savo auklėtojomis išvyko į Ignaliną, Strigailiškių kaimą, kur kepami šakočiai. Restorane – kepykloje „Romnesa“ visus pasitiko su šypsenomis ir vaišėmis. Čia degustacijai buvo patiekta dviejų rūšių bendrovės keptų šakočių – tradicinis ir trapusis. Vaikai susėdę gurkšnojo arbatą, ragavo šakočio gabaliukų ir klausė kepimo meistrės pasakojimo apie šio skanėsto istoriją bei kepimo subtilybes. Vėliau visiems teko pastovėti prie karštos krosnies, pilti tešlą ir išsikepti patį didžiausią spygliuotąjį pyragą. Pačių iškeptas šakotis gardžiai kvepėjo ir viliote viliojo... Šį skanėstą trečiokai gavo dovanų. Mokiniai sužinojo kaip gaminamas tradicinis lietuvių konditerijos kepinys – šakotis bei patys išbandė šakočio kepėjo darbą.



      Susitikimas su organizacijos „Kalba.lt” atstovu 

             Spalio 14 d. mokykloje lankėsi organizacijos „Kalba.lt” atstovas, kuris susitiko su 11-12 klasių mokiniais. Susitikimo metu buvo pristatytos studijų galimybės Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Svečias pakvietė mokinius apsilankyti tarptautinėje mokslo užsienyje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2015“, kuri vyks lapkričio 10 d. Vilniuje, kurioje mokinių lauks žymiausi Europos universitetai bei seminarai apie sėkmingą karjerą. Po susitikimo mokslu susidomėję mokiniai dar ilgai bendravo su svečiu.



      Specializuota užsienio paroda „Tarptautinių studijų dienos 2015“ 

             Spalio 8 dieną 9a, 10a, 10b, 11-12 klasių mokiniai, kuriuos lydėjo mokytojai H. Stankevič, V. Lovčik, N. Kozlovskaja, dalyvavo specializuotoje užsienio parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2015“. Tai didžiausia Baltijos šalyse organizuojama tarptautinių prestižinių mokyklų, koledžų, universitetų paroda. Joje mokiniai sužinojo apie parengiamąsias programas, tarptautinius egzaminus, geriausias mokyklas, ruošiančias įvairių sričių specialistus. Moksleiviai turėjo galimybę betarpiškai pabendrauti su įstaigų atstovais, sudalyvauti siūlomuose seminaruose. Tokie renginiai padeda atrasti save, nukreipia mokinius teisinga linkme.



      Susitikimas su nevyriausybinės organizacijos „Kastu International“ atstovu 

             Dėl studijų pasirinkimo gausos sunku šiandien mokiniui tinkamai apsispręsti kokią profesiją pasirinkti ir kurioje šalyje ar aukštojoje mokykloje ją studijuoti. Vieni būsimieji studentai renkasi studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, kiti svarsto galimybę išvykti tęsti mokslus užsienyje. Specialistai pabrėžia, jog jauni žmonės savo ateities kelią renkasi turėdami tik teorinių žinių ir neretai menką sąmoningumo lygmenį, todėl dažnai pasirenka klaidingai, susigundydami ne realia perspektyva ir ateities galimybėmis, bet mada ir lengvesnėmis studijomis. Labai svarbu mokiniui įsitikinti ar studijų programą jis renkasi dėl svarių priežasčių, ar nebus taip, kad po pusės metų jis mes studijas, supratęs, kad tai jam neįdomu, o išvykęs į užsienį pradės ilgėtis namų, negalės lengvai adaptuotis prie naujos aplinkos, nemokės bendrauti su kitomis kultūromis. Siekiant suteikti mokiniams reikalingos ir naudingos informacijos, renkantis profesiją ir mokymosi įstaigą, į mūsų mokyklą yra kviečiami įvairių organizacijų atstovai, kurie konsultuoja mūsų moksleivius apie studijų galimybes užsienyje ir Lietuvoje.
            Rugsėjo 28 dieną mūsų mokykloje lankėsi „Kastu International“ atstovas, kuris papasakojo apie užsienio universitetus. Prezentacijos metu moksleiviai sužinojo apie:
      Švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes penkiose skirtingose šalyse: Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje bei Škotijoje;
      apie supaprastintą stojimo procesą: kaip pildant vieną stojimo anketą internetu neišėjus iš namų galima įstoti į skirtingas aukštąsias šiose penkiose šalyse;
      apie nemokamą anglų kalbos testą, kurį išlaikius galima įstoti į aukštąsias mokyklas Danijoje, Anglijoje bei Nyderlanduose.



      XII Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiuose  

             Rugsėjo 18 dieną 11a klasės mokiniai su klasės auklėtoja Jolanta Kozak dalyvavo XII Mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė". Mokiniai galėjo domėtis studijomis, išbandyti save toje srityje ir galėjo pasisemti žinių. Mokytoja Jolanta Kozak su vienu 12a klasės mokiniu darėsi termografines nuotraukas. Taip pat mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pastatų energetika. Buvo pasakojama apie tai, kaip kuriami nauji pastatai ir kas yra daroma, kad būtų komfortiškiau gyventi. 11a klasės mokiniai apsilankė studentų mokomojoje laboratorijoje, kur buvo pademonstruotas šviesos atsiradimas ir eksperimentiškai spektroskopu tirdamas sužadintų dujų spektras. Klasės mokinė Agnė Stuckytė nuotoliniu būdu optiniu pirometru matavo įkaitusio kūno temperatūrą, tyrė kūno spinduliuojamas šviesos spalvas ir elektronų judėjimo trajektoriją. Mokiniai buvo patenkinti, kad dalyvavo Mokslo festivalyje ir įgijo naujų žinių.



      Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ užbaigimo šventė „Stebėk, dalyvauk, eksperimentuok“  

             Tai, kad mokslas, naujausi tyrimai ir išradimai yra įdomūs bei žadina jaunimo smalsumą, patvirtino mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ užbaigimo šventė „Stebėk, dalyvauk, eksperimentuok“ rugsėjo 18 d., kurioje dalyvavo 10a, 11b klasių mokinių grupė su mokytoja Halina Stankevič, 10c klasių mokiniai su klasės auklėtoja Ivona Jančevska, 11a klasių mokiniai su klasės auklėtoja Jolanta Kozak, 12a klasių mokiniai su klasės auklėtoja Marija Bortkevič Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU). Mokslo festivalio metu vyko ir VGTU organizuotos „Gedimino dienos“. Į auditorijas ir laboratorijas susirinkę moksleiviai dalyvavo užsiėmimuose, paskaitose, diskutavo apie ateities miestus, įdomiąją transporto inžineriją, aplinkosaugą, medijas, kūrybiško verslo subtilybes, derybų meną ir daug kitų. Taip pat mokiniai dalyvavo akademinėse konsultacijose „Studijų galimybės Vilniaus universitete“. Mokslo šventė subūrė mokslo, verslo atstovus, menininkus, filosofus, netgi Lietuvos kariuomenę, policiją ir gaisrininkus gelbėtojus.



      Dešimtokai Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio tyrimų centre 

           Rugsėjo 15 dieną 10-tų klasių mokinių grupė su IT mokytoja H. Stankevič vyko į Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio tyrimų centrą – vieną pažangiausių aukštųjų technologijų kompaniją. 2015 m. įkurtas LITEK tyrimų centras atvėrė naujas tyrimų ir eksperimentinės gamybos galimybes Lietuvos lazerių gamintojams ir mokslo įstaigoms. Centre įkurtas mechaninio apdirbimo baras, didelės galios sistemų, prototipų kūrimo, optinių dangų, technologinės optikos, lazerių technologijų laboratorijos, veikia mobilioji įrenginių diagnostikos ir remonto laboratorija. Mokiniai buvo supažindinti su jų galimybėmis, klasterio idėja, turėjo progą iš arčiau pažvelgti į inžinierių, tyrėjų ir mokslininkų darbą ir pasiekimus. Mokiniai pamatė 3D spausdinimą – naują ir inovatyvią gamybos technologiją. Tai procesas, kurio metu kompiuterinis 3D modelis yra paverčiamas realiu objektu, kai sluoksnis po sluoksnio yra priauginama medžiaga. Tai ne tik naujas būdas materializuoti idėjas, bet ir galimybė patikrinti gaminio surenkamumą ir funkcionalumą dar iki serijinės gamybos. Aplankę šiuolaikinį aukštųjų technologijų centrą mokiniai išgirdo apie perspektyvias profesijas ir šiuolaikines investavimo bei finansines priemones. Pažintinė ekskursiją buvo puiki galimybė žadinti moksleivių smalsumą ir norą domėtis ne tik technologijomis, bet ir skatinti galvoti apie inovatyvaus verslo kūrimą ateityje.



      Dvyliktokai Lietuvos Edukologijos Universiteto oranžerijoje

            Rugsėjo 15 d. 12-tų klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja A. Novogrodska nuvyko į netoli mokyklos Lietuvos Edukologijos Universitete esančią oranžeriją, kur vyko netradicinė pamoka „Kambarinėse gėlėse slypintys pavojai“. Tai buvo puiki proga pagilinti mokinių žinias biologijos srityje, praturtinti mokymosi aplinką autentiškais gamtos objektais, bei susipažinti su oranžerijos prižiūrėtojo-botaniko profesija. LEU oranžerijoje auga apie 800 skirtingų atogrąžų ir paatogrąžių augalų, kurie Lietuvoje auginami kaip kambarinės gėlės. Ir tikrai didžioji jų dalis yra pavojingi mūsų sveikatai. Vaikščiodami tarp šių augalų mokiniai susipažino su jų pakitimais ir prisitaikymais išlikti konkurencinėje kovoje dėl būvio ir išmoko saugiai elgtis su jais. „Pamokos“ pabaigoje jie padarė išvadą, kad visi, net ir patys nuodingiausi augalai yra mums reikalingi.



      Ekskursiją į TEVA/Sicor Biotech gamyklą 

            Rugsėjo 14d. 10d ir 12b klasių mokiniai su biologijos mokytoja A. Novogrodskaja išvyko į TEVA/Sicor Biotech gamyklą. Ekskursijos tikslas buvo toks: praplėsti mokinių suvokimą apie biologijos žinių taikymą įvairių profesijų pasaulyje. Vizito metu mokiniai išgirdė apie biofarmacinių preparatų kūrimą pasitelkiant genų inžinerijos metodus, jų gamybą bei kontrolę. Pamatė mokslinių tyrimų laboratorijas, biofarmacinę gamyklą bei vaistinių preparatų kontrolės laboratorijas. Kažin, gal kuris nors iš mūsų mokyklos mokinių ateityje irgi taps šitos puikiai veikiančios gamyklos moksliniu darbuotoju.



      Grįžti
      © 2020 Biudžetinė įstaiga
      Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
      Įm. kodas 190001462
          Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
          Tel. +370 5 2751047
          El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt