Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
















































E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

    Puslapiai:



      Grįžti


      Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!



      Grįžti

      Dalyvavimas universitetinėje konferencijoje „Kurkime ateitį kartu su VGTU“

             Gegužės 16 dieną mūsų gimnazijos mokiniai su ugdymo karjerai grupės narė, IT mokytoja Halina Stankevič  dalyvavo universitetinėje konferencijoje „Kurkime ateitį kartu su VGTU“. Renginyje mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų skaitė tyrimais pagrįstus fizikos, chemijos, informacinių technologijų, ekonomikos, inžinerijos ir kitų sričių pranešimus. Su renginio dalyviais bendravo VGTU Integracijos ir karjeros direkcijos specialistai. Renginio dalyviams buvo pateikta išsami informacija studijų pasirinkimo klausimais, apie absolventų perspektyvas, naujas studijų programas. Konferencijoje studentai, dalyvavę užsienio universitetuose pagal mainų programas, pasidalino savo įspūdžiais su mokiniais. Renginio metu vyko ir Jaunojo inžinieriaus mokyklos 2017m. sezono uždarymas. Mūsų gimnazijos mokiniams: Konradui Čeglik (12b klasė), Ivonai Orševskai ir Karolinai Valiukevič (10a klasė) įteikti Jaunojo inžinieriaus sertifikatai. Sveikiname! 



      Susitikimas su Varšuvos technikos universiteto atstovais

             Gegužės 16 dieną mūsų gimnazijoje vyko 10-12 kl. mokinių susitikams su Varšuvos technikos universiteto atstovais. Svečiai pristatė informaciją apie Transporto fakulteto studijas Varšuvos technikos universitete. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su stojimo tvarka, studijų programomis, laisvalaikiu universitete. Mokiniai sužinojo apie mokymosi galimybes ir papildomas veiklas universitete.  



      Dalyvavimas „Karjeros savaitė 2017” renginyje

             Balandžio 26 d. gimnazijos 8, 9, 11 klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič vyko į Swedbanką, kuriame dalyvavo Karjeros savaitei skirtame renginyje. Mokiniai klausė vyriausiojo Swedbanko ekonomisto Nerijaus Mačiulio paskaitos „Ką mes „dirbsime“ po 20 metų?“, dalyvavo diskusijoje su banko darbuotojais, kurie papasakojo savo karjeros pradžią, sunkumus ir sėkmes karjeros kelyje. Bankininkai pasidalino patirtimi ir davė nemažai patarimų siekiant savo sėkmės ir renkantis profesiją. Po paskaitos mokiniai keliavo į ekskursiją po Swedbanko pastatą, buvo supažindinti su ten įsikūrusiais padaliniais bei jų veikla.



      Atvirų durų diena Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre

             2017 m. balandžio 6 dieną mūsų mokyklos 10-tų klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre, kur vyko atvirų durų dieną. Ypatingai daug svečių dalyvavo šventinėje popietėje „Mano profesija – žingsnis į sėkmę“, kurios metu pristatyta drabužių kolekcija „Lėlė“. Turėjome galimybę susipažinti su centre ruošiamomis specialybėmis, pamatyti centro praktinio mokymo dirbtuves, kabinetus, grožio salonus.        



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaita ir ekskursija Linkmenų fabrike

             Kovo 30 dieną mūsų mokyklos 9-12 klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotose paskaitoje „Bepilotis orlaivis – nuo idėjos iki skrendančio orlaivio“ ir ekskursijoje „Pažintis su VGTU AGAI treniruokliais ir laboratorijomis“. Lektorius Darius Rudinskas aprodė mums VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto Linkmenų fabrike patalpas. Turėjome galimybę susipažinti su Antano Gustaičio aviacijos instituto naudojama mokomąja įranga: skrydžių valdymo treniruoklių kompleksu. Paskaitą „Bepilotis orlaivis – nuo idėjos iki skrendančio orlaivio“ skaitė lektorius Aleksandr Lapušinskij. Sužinojome, kad bepiločių skraidymo aparatų taikymo spektras labai platus. Jiems nereikia aerodromo – jie pakyla iš bet kur. Bepiločiai skraidymo aparatai gali būti naudojami ir kariniams, ir taikiems tikslams - gamtosaugos, gamtos išteklių monitoringo, valstybės sienos apsaugos ir kitose srityse. Pavyzdžiui, bepiločiai aparatai gali pakilti virš miškų, pelkių ir kitų sunkiai prieinamų vietų ir identifikuoti gaisro židinius, elektros linijos gedimus, sekti paskui nusikaltėlį ir pagelbėti policijai, o labai maži - skristi vamzdžio viduje ir tikrinti suvirinimo siūles ir t.t. Bepiločius orlaivius kurti ir gaminti pajėgūs net ir nedideli kūrėjų kolektyvai. Tokių aparatų kūrimo era Europoje tik neseniai prasidėjo. Lektoriai supažindino atvykusiuosius su VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto  studijų programomis, papasakojo, ką reikės mokytis universitete, kokios perspektyvos gavus diplomą, kokios karjeros galimybės.



      Finansinio raštingumo konferencija „Kas vairuos tavo gyvenimą?“

             Kovo 28 dieną „Swedbank“ pakvietė moksleivius į savarankiško gyvenimo saugaus vairavimo pamoką. Joje dalyvavo mūsų gimnazijos 9-11 klasių mokinių būrys. Ši pamoka ypač buvo naudinga tiems jaunuoliams, kurie nori savo gyvenimą valdyti ne pasyvaus autopiloto režimu, bet patys aktyviai ir atsakingai, tačiau neturi pakankamai žinių ir įgūdžių, kaip saugiai tai daryti. Konferencijos metu specialistai ir verslūs Lietuvos žmonės pasidalino asmenine patirtimi bei įžvalgomis: kokios yra svarbiausios sėkmingo finansinio gyvenimo taisyklės; kokie įrankiai padeda sėkmingiau valdyti asmeninius finansus; kaip technologijos keičia darbo rinką ir kokie profesiniai įgūdžiai bus paklausiausi; kokį darbą rinktis – samdomą ar savarankišką; o taip pat – kaip „įdarbinti“ pomėgį ir jį praversti pragyvenimo šaltiniu. Kartu su mokiniais konferencijoje dalyvavo gimnazijos mokinių ugdymo karjerai grupės mokytojos Halina Stankevič ir Ivona Golubovska.  



      Išbandyk profesiją gyvai!

             2017 m. kovo 27 d. 9a ir 11abc klasių mokiniai su technologijų mokytojais ir V. Oleškevič ir T. Narkevič lankėsi Vilniaus statybininkų rengimo centre, Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28). Centre vyksta tęstinis profesinis mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas pagal formalaus bei neformalaus mokymo programas. Galima įgyti specialybę, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą. Profesiniame mokyme naudojamos pažangiausios šiuolaikinės technologijos ir įranga. Mokiniai dalyvavo pamokoje „Vandentiekio linijos ir prietaisų montavimas“, susipažino su vandentiekio linijomis ir prietaisų montavimo technologijomis. Santechniko mokymo programa skirta rengti santechnikus, gebančius montuoti santechnikos prietaisus, vandentiekio ir kanalizacijos sistemas, patalpų vidaus dujotiekio, centrinio šildymo sistemas, dirbti su įrankiais, prietaisais ir įrengimais, panaudoti naujausias medžiagas ir darbų technologijas. Dėkojame centro darbuotojams už atvirų durų dienų „Išbandyk profesiją gyvai“ organizavimą, o ypač skyriaus vedėjui V. Nekrošiui ir vyr. profesijos mokytojui Arūnui Aleliūnui už įdomią ekskursiją ir pamoką, pateiktą informaciją, kurios metu mokiniai praplėtė žinias apie profesinio mokymo galimybes, specialybes ir jų programas.        



      Pirmokai išbandė konditerio profesiją

             Už lango jau pavasaris. Artėja Velykos. 1b klasės mokiniai belaukiant švenčių nukeliavo į cukrainę. Vaikų jau laukė iškepti meduoliai, kurie savo forma priminė velykinius kepinius. Mokiniams reikėjo juos papuošti įvairių spalvų liukru. Maži dekoratoriai puolė prie darbo. Kiekvienas vaikas kruopščiai papuošė savo meduolį. O mokiniais rūpinosi cukrainės meistrė ponia Halina. Tai buvo įdomi kūrybinga veikla. Dėkojame Rafalo tėvams už nuostabią inicjatyvą.



      Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje

             Kovo 21 dieną 8b klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Halina Untaniene ir Ina Jurgeliene bei klasės vadove Miroslava Vartač-Vartecka dalyvavo edukacinėje pamokoje „Triukšmų įgarsinimas kino filmuose“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Sužinojome, kad animaciniuose filmukuose iš pradžių yra įrašomas garsas, o tik vėliau piešiamas vaizdas. O filmai įgarsinami nufilmavus. Mums parodė, kaip tai daroma. Patys pabandėme įgarsinti žmogaus žingsnius per sniegą, žvyrą ir lipimą laiptais. Taip pat įgarsinome irklavimą, grandinės garsą ir kaip iš eketės kibirais semiamas vanduo. Už gerą darbą gavome saldainių. Šis muziejus yra neįprastas, nes galėjome ne tik išgirsti, bet ir patys viską išbandyti. Pamokos metu taip pat vyko ugdymo karjerai veiklinimas, nes mokiniai ne tik susipažino su garso režisieriaus profesija, bet ir patys turėjo puikią galimybę „padirbėti triukšmadariais“, įgarsindami filmo epizodus. 



      Didžiausia paroda Baltijos šalyse, specializuota užsienio paroda „Tarptautinių studijų dienos 2017”

             Kovo 16 dieną 10-tų klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo Radisson Blu Hotels konferencijų centruose didžiausioje parodoje Baltijos šalyse, specializuotoje užsienio parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2017”. Parodą organizavo “Baltic Council for International Education” kartu su švietimo agentūra “Meridian Group”. Parodoje dalyvavo tarptautinės kalbų mokyklos, prestižinės privačios Anglijos mokyklos, koledžai ir universitetai iš įvairių pasaulio šalių.
      Parodoje mokiniai galėjo susipažinti su užsienio švietimo įstaigomis ir sužinoti:
      - Apie aukštojo išsilavinimo programas (Bachelor, Master, MBA), akivaizdinį, neakivaizdinį ir distancinį mokymą Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, JAV, Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Kanadoje ir kitose šalyse;
      - Apie pagrindinio ir vidurinio išsilavinimo programas geriausiose mokyklose ir koledžuose Didžiojoje Britanijoje, JAV, Vokietijoje, Portugalijoje;
      - Apie parengiamąsias programas stojimui į universitetą, privačias ir valstybines mokyklas ir koledžus;
      - Apie profesinį išsilavinimą užsienyje, įskaitant nemokamą išsilavinimą Anglijoje;
      - Apie kalbų stovyklas 7-18 metų moksleiviams, kalbų kursus jaunimui ir suaugusiems užsienyje;
      - Pačias populiariausias vasaros grupines keliones mokantis anglų kalbos ir aktyviai poilsiaujant Anglijoje ir Maltoje;
      - Apie kalbų kursus vadovams, kompanijų ir organizacijų specialistams;
      - Apie geriausias mokyklas ruošiančias specialistus viešbučių ir turizmo srityje;
      - Apie nemokamą išsilavinimą ir galimybę gauti stipendijas, paskolas;
      - Apie tarptautinius IELTS ir Kembridžo egzaminus.  
      Moksleiviai parodos metu bendravo su universitetų atstovais, domėjosi viduriniojo mokslo bei kalbų stovyklų užsienyje galimybėmis. Smalsiausieji klausėsi įvairių užsienio aukštųjų mokyklų atstovų pasakojimų apie studijų programas, konkrečių universitetų privalumus. Tikimės, kad apsilankymas parodoje moksleivius įkvėpė tinkamos specialybės paieškoms.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitos Elektronikos fakultete

             Kovo 14 dieną mūsų mokyklos 9-12 klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotose paskaitose „Daiktų internetas“ ir „Ar 3D spausdinimas ir dronai yra technologinis proveržis?“ Elektronikos fakultete.  Paskaitoje „Daiktų internetas“ doc. dr. Arūnas Šaltis papasakojo kam yra skirta Daiktų interneto inžinerijos programa? Sužinojome, kad daiktų internetas – tai elektronikos prietaisų ir žmonių tarpusavio bendravimas per interneto tinklą. Tikėtina, kad netolimoje ateityje visi įrenginiai bus sujungti tarpusavyje – nuo transporto priemonių ar buities įrenginių iki išmanių laikrodžių ir kitos dėvimos elektronikos. Ir visa tai atsiranda jau dabar. Internetas apvertė žmonijos požiūrį į bendravimą ir verslą, daiktų internetas keičia žmonių sąveiką su juos supančiu pasauliu. Daiktų interneto inžinerija yra tarpdalykinė studijų programa, jungianti informatikos, elektronikos ir telekomunikacijų aukštąsias technologijas. Daiktų interneto inžinerijos studijų programą baigę absolventai įgyja puikias informatikos žinias ir gebėjimus. Išskirtinis studijų bruožas – papildomos žinios apie elektroniką, kompiuterizuotas sistemas ir šiuolaikines duomenų perdavimo technologijas. Daiktų interneto inžinerijos absolventai išmano ir tarpusavyje derina programavimo, įterptinių sistemų, ryšio sistemų, duomenų tinklų, debesų kompiuterijos ir kitas žinias bei gebėjimus. Lektorius Donatas Uznys  papasakojo apie 3D spausdinimą. Sužinojome kur 3D spausdinimas yra dabar naudojamas: medicinoje, automobilių industrijoje, aviacijoje ir itp. Lektorius pristatė dronų atsiradimo istoriją. Vyko diskusija tema „Ar 3D spausdinimas ir dronai yra technologinis proveržis?“



      Svečiai iš LR Seimo mūsų gimnazijoje

             2017 m. kovo 13 d. mūsų gimnazijoje apsilankė LR Seimo narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas, Energetikos komisijos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Tomas Tomilinas su savo padėjėjais-sekretoriais Juzefu Tomaševičiumi-Jakovičiu ir Tadu Jonaičiu. Mums buvo labai įdomu ir malonu susitikti su tokio lygio pareigūnu juo labiau, kad jis 2001 m. baigė Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinę mokyklą, t.y. mūsų gimnaziją. Seimo nariui rūpėjo sužinoti, kiek mokinių, baigę mokslus, ketina studijuoti užsienyje ir kodėl. Visą valandą jis diskutavo su 11-12 klasių mokiniais, atidžiai klausėsi jų nuomonės įvairiais politiniais ir ekonominiais klausimais, pateiktų argumentų, pasakojo apie perspektyvas, kurios laukia būsimųjų studentų Lietuvoje, kalbėjo apie numatomus pokyčius švietimo sistemoje, pasakojo apie savo karjerą ir pasiekimus. Laikas prabėgo nepastebimai. Susistikimo pabaigoje svečias ragino mokinius ateiti į Seimą, susipažinti su Seimo narių darbu, susitikti su juo ir kitais Seimo nariais. Buvo padaryta atminimui bendra nuotrauka. Išeidamas iš salės, kiekvienas mokinys ir mokytojas gavo iš T. Tomilino padėjėjų atminimui rašiklį su užrašu „Lietuvos Respublikos Seimas“. Tikimės, kad šis susitikimas buvo pirmas, bet ne paskutinis.



      Vizitas į Vilniaus statybininkų rengimo centrą (VSRC)

             Vasario 21 dieną mūsų mokyklos 9-10 klasių mokinių grupė su IT mokytoja Halina Stankevič vyko į Vilniaus statybininkų rengimo centrą (VSRC), kur chemijos mokytoja supažindino mokinius su šio centro siūlomomis specialybėmis, stojimo sąlygomis. Vėliau VSRC Fabijoniškių skyriaus vedėjas Vytautas Nekrošius aprodė mokymosi, praktinio mokymo patalpas. Mokiniai galėjo pabendrauti su VSRC pedagogais. Mūsų mokyklos mokiniams buvo pasiūlyta išmėginti dvi populiariausias profesijas: dekoratyvinio dažymo su mokytoja Daiva Borusevič ir staliaus su mokytoju Ričardu Sriubiškiu. Mokiniai liko patenkinti pamokėlėmis, o padarytus darbus pasiėmė su savimi.
            Šis profesinis centras siūlo įgyti apdailininko (statybininko), mūrininko betonuotojo, staliaus, baldžiaus, statybos verslo paslaugų teikėjo, statybinių medžiagų pardavėjo-konsultanto, aplinkotvarkos darbuotojo, pastatų restauratoriaus, nekilnojamojo turto agento, dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, elektromontuotojo bei santechniko specialybes. Į centrą priimami mokiniai nuo 16 metų, baigę pagrindinę/vidurinę mokyklą. Mokslas trunka nuo 1,5 iki 3 metų. Didelis dėmesys skiriamas praktiniams mokymams, dažnai mokiniai praktiką atlieka užsienio šalyse. Gerai besimokantys mokiniai gauna stipendiją, teisę nemokamai gyventi Centro bendrabutyje. Baigę šį profesinį centrą norintys tęsti mokslus gali stoti į aukštąsias Lietuvos mokyklas. Norintys mokytis šiame Centre, teikti prašymus gali nuo birželio mėnesio. Daugiau informacijos apie Vilniaus statybininkų rengimo centrą ieškokite adresu: www.vsrc.lt        



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotos paskaitos-ekskursijos Architektūros fakultete

             2017 m. vasario 20 d. 10-12 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotoje paskaitoje „Dizainerio kuriama daiktinė aplinka“ ir ekskursijoje „Ateities architektas istoriniame mieste“ Architektūros fakultete.
            Dizainas Lietuvoje – sparčiai populiarėjanti profesija. Domėjimasis dizainerių projektuojamais daiktais bei profesionalų kuriama aplinka auga, o lietuvių pasiekimai dizaino srityje kasmet vis džiugina. Apie tai kalbėjo VGTU Dizaino katedros vedėjas doc. dr. J. Jakaitis, įtraukė mokinius į diskusiją apie dizainą.
            Doc. Liutauras Nekrošius ir doc. Indrė Ruseckaitė pakvietė į ekskursiją „Ateities architektas istoriniame mieste“. Lektoriai išsamiai supažindino atvykusiuosius su Architektūros fakultete studijų programomis, papasakojo, ką reikės mokytis universitete, kokios perspektyvos gavus diplomą, kokios karjeros galimybės.



      XV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2017

             2017 m. vasario 2 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko XV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2017. Kaip ir kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai nepraleido progos aplankyti šią parodą. Didelė grupė 10-12-tų klasių mokinių kartu su ugdymo karjeros grupės mokytojomis Halina Stankevič, Ivona Golubovska bei 10c kl. auklėtoja Jolanta Novoselska lankėsi šioje parodoje.
             Mokiniai galėjo vienoje vietoje susipažinti su profesiniu mokymu, koleginėmis ir universitetinėmis studijomis, su darbo rinkoje vyraujančiu specialistų poreikiu, buvo kviečiami savarankiškai priimti su ateities planavimu susijusius sprendimus.
             Šių metų parodos tema „Unikalusis AŠ“. Naujoje parodos erdvėje per pavyzdžius ir konkrečias patirtis mokiniai galėjo patirti, kaip svarbu daryti tai, kas patinka, kokią asmeninę ir visuomeninę naudą tai duoda. Apie netradicinius sprendimus, baimes ir kalbėjimo drąsą, galimybes Lietuvoje ir už jos ribų, savęs atradimą, savanorystę ir kūrybą pasakojo žinomi žmonės.
             Parodoje taip pat veikė Švietimo ir mokslo ministerijos stendas, kuriame buvo teikiama visa informacija apie brandos egzaminus, priėmimo į profesines mokyklas ir aukštąsias mokyklas tvarką, studijų finansavimą ir kt. Čia pat mokiniai galėjo „pasimatuoti ateitį“, t. y. nusifotografavę specialioje foto būdelėje pamatyti, kaip jie atrodys tapę pasirinktos srities specialistais.



      Pamoka „Saugumas internete“ su IT specialistu Andriumi Kavaliausku

             Artėjant Saugesnio interneto dienai, vasario 2 dieną IT mokytoja ir ugdymo karjerai grupės narė Halina Stankevič pakvietė į mokyklą projekto „Kam to reikia!?“ atstovą, IT specialistą Andrių Kavaliauską, kuris vedė 8c klasės moksleiviams pamoką – paskaitą „Saugumas internete“. Specialistas dalinosi praktiniais patarimais, kaip apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų ir kenkėjiškų programų, kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose ir kur kreiptis susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis.



      Verslumo pamoka su ISM vadybos ir ekonomikos universiteto atstovu

             Šiuo metu Lietuvoje daugelis žmonių gali pradėti dirbti sau, kurti verslą. Tai nelengvas dalykas, reikalaujantis esminių sąmonės permainų, kruopštaus pasirengimo, pasiryžimo įveikti daug sunkumų. Kas skatina jaunus žmones kurti savo verslą? Kas yra verslumas? Nuo ko pradėti? Kokia idėja yra novatoriška? Į šiuos ir dar daug kitų klausimų atsakė ISM vadybos ir ekonomikos universiteto atstovas, kuris sausio 24 dieną surengė verslumo pamoką 10, 12-tų klasių mokiniams. Buvo pristatytos kelios sėkmės istorijos, kuomet studentai ėmėsi savo verslo. Mokiniai grupėse turėjo sukurti inovatyvią verslo idėją ir ją pristatyti. Rinkome geriausią pristatymą ir juo tapo 10b klasės mergaičių grupelės idėja. Sveikiname nugalėtojus ir visiems linkime noro atrasti neįprastas idėjas, džiaugsmo kurti.. Verslumo pamoką mokiniams organizavo ugdymo karjerai grupės narė mokytoja Halina Stankevič bendradarbiaujant su projektu „Kam to reikia?“. Pamoka buvo skirta padėti mokiniams tikslingai planuoti savo ateitį bei karjerą.



      Radijo stotyje „Znad Wilii“

             1B klasės moksleiviai aplankė radijo stotį „Znad Wilii“, kuri yra Spaudos rūmų 18 aukšte. Ekskursijos metu vaikai sužinojo, kaip veikia radijas, kad radijas yra technologija, kuri leidžia perduoti signalus elektromagnetinių bangų moduliavimu. Taip pat susipažino su žmonėmis, kurie ten dirba. Vaikai jau žinojo, kad kiekvieną valandą per šią radijo stotį yra transliuojamos žinios apie Lietuvos, Lenkijos ir Europos naujienas lenkų kalba. Turėjo galimybę padainuoti dainą apie senelius, kuri bus transliuojama šeštadienį, sausio 21 dieną 13 valandą.



      Profesijų pažinimas

             2016 m. gruodžio 21 d. 9a, 9b ir 9c klasių mokiniai su technologijų mokytojais T. Narkevič ir V. Oleškevič lankėsi Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Bukiškių skyriuje. Mokiniai susipažino su specialybėmis, kurių galima įsigyti mokykloje, jų programomis, taip pat su pažangiausiomis šiuolaikinėmis technologijomis ir įranga, naudojama profesiniame mokyme. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti specialiąsias patalpas, kuriose mokoma profesijų, tiesiogiai pabendrauti su mokyklos atstovais, užduoti jiems klausimų. Mokiniai sužinojo apie mokykloje mokomų profesijų - automobilių mechaniko, techniko priežiūros verslo darbuotojo, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo - programas. Dėkojame organizatoriams, o ypač direktorei Elenai Pelakauskienei ir praktinio mokymo vadovui Tadui Klevui už įdomią ekskursiją ir paskaitą, pateiktą informaciją, kurios metu mokiniai praplėtė žinias apie profesinio mokymo galimybes, specialybes ir jų programas.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotos paskaitos Kūrybinių industrijų fakultete

            Gruodžio 21 d. 10-12 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotose paskaitose Kūrybinių industrijų fakultete. Paskaitoje „Pagrindiniai pramogų projektų kūrimo, valdymo ir komercializavimo principai“ lektorė Jovilė Barevičiūtė papasakojo apie pramogų projektų kūrimo, valdymo ir komercializavimo principus. Būsimi kūrybinių industrijų specialistai paskaitoje pristatė savo įgyvendintus darbus, idėjas. Paskaitoje „Renginių inžineriniai sprendimai“ lektorius Davidas Bluvšteinas papasakojo, kaip yra įgyvendinami renginių inžineriniai sprendimai. Paskaitoje „Kasdienis kūrybingumas“ lektorė Rusnė Kregždaitė pasakojo, kaip kūrybingumą paversti kasdieniu žmonių įpročiu. Lektoriai išsamiai supažindino atvykusiuosius su Kūrybinių industrijų fakultete studijų programomis, papasakojo, ką reikės mokytis universitete, kokios perspektyvos gavus diplomą, kokios karjeros galimybės.



      Perdirbto meno festivalyje „Vilnius Recycled Art festival“

            Gruodžio 15 d. 10a klasės mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič dalyvavo baigiamajame festivalio „Vilnius Recycled Art festival“ renginyje Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Festivalio metu profesionalūs menininkai vedė moksleiviams kūrybines dirbtuves, kuriose iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų sukūrė įvairius darbelius. Nebenaudojami trikotažiniai marškinėliai virto pirkinių krepšiais, tualetinio popieriaus ritinėliai – kalėdinėmis puošmenomis, audinio atraižos, dekoruotos sagutėmis ir karoliukais, virto eglučių girliandomis, dekoruotais veidrodžiais, vielutės ir virvelės virto žmogučiais ir raktų pakabukais. Po dirbtuvėlių dalyvių laukė pačių dekoruoti meduoliai, koncertas, apdovanojimai.



      Susitikimas su Balstogės universiteto atstovais

             Šių metų gruodžio 14 d., 12 kl. mokiniai susitiko su Balstogės universiteto atstovais: dr hab. Jaroslavu Volkonovskiu, dr Alina Grynia, dėstytoju Pavelu Mechovičiumi. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su stojimo tvarka, studijų programomis, laisvalaikiu universitete. Mokiniai sužinojo apie mokymosi galimybes ekonomikos, informatikos bei europeistikos fakultetuose Vilniuje. Svečiai kvietė mokinius rinktis studijas netoli namų. Papasakojo apie tai, kad universitete yra daug papildomos veiklos: sporto užsiėmimai, muzikos, dailės būreliai. Studentams mokamos stipendijos, yra galimybė tęsti studijas Lenkijoje.



      Devintokės paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Odos priežiūra“

             Gruodžio 13 d. 9-tų klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre „Profesijų gidas“, kur dalyvavo paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Odos priežiūra“.  Mokinės sužinojo apie Higieninės kosmetikos kosmetiko specialybę, kokių dalykų būsimi higieninės kosmetikos kosmetikai bus mokomi. Higieninės kosmetikos užsiėmimus vedė Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro studentės. Jos papasakojo apie studijas ir specializacijas. Mokinės sužinojo apie higieninės kosmetikos procedūras. Užsiėmime kosmetikė pademonstravo kaip reikia pasidaryti dieninį veido makiažą. Būsimos specialistės davė patarimus ir atsakinėjo į mokinių klausimus. 



      Pamoka „Kaip surasti savo svajonių darbą"

             Gruodžio 13 d. 10 b,c klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriumi Jonu Laniausku. Pamoka apėmė temas apie patirtį dirbant skirtingą darbą skirtingose sferose (jaunimo ir nevyriausybinės organizacijos, pirvatus verslas, valdžios sektorius), formalaus ir neformalaus išsilavinimo, asmeninių savybių ir motyvacijos svarbą ieškant savo svajonių darbo. Kviestinis svečias pasidalino savo studijų pasirinkimo kelio patirtimi. Taip pat pasakojo apie jaunimo savanorystę. Mokiniai sužinojo apie įvairias organizacijas, kurios kviečia savanorius, išgirdo apie galimybę savanoriauti Vilniaus savivaldybėje arba net Europos bei pasaulio organizacijose. Susitikime mokiniai gavo daug naudingos informacijos. Susitikimą mokiniams organizavo ugdymo karjerai grupės narė Halina Stankevič bendradarbiaujant su projektu „Kam to reikia?“.



      Floristinių kompozicijų technologijų pamoka

             Gruodžio 8 d. 9c ir 10a kl. moksleivės kartu su technologijų mokytoja A. Rynkevič lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre „Profesijų gidas“, kur turėjo floristinių kompozicijų technologijų pamoką. Užsiėmimo metu mergaitės darė kalėdinį vainiką iš natūralių medžiagų. Merginos sužinojo, kad floristo darbas yra labai atsakingas, kruopštus ir reikalauja meninių gebėjimų. Turėjome progą sukurti savo rankomis Kalėdinį vainiką, papuošti šventinį stalą. Likome labai patenkintos pravesta pamoka, sukurti vainikai taps interjero dalimi arba bus gera dovana šeimos nariams bei artimiesiems.



      Paskaita-praktinis užsiėmimas „Fotografo pradžiamokslis“

             Gruodžio 7 dieną 9b klasės mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro padalinyje „Profesijų gidas“ (Pamėnkalnio g. 15). Mokiniai dalyvavo paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Fotografo pradžiamokslis“. Fotografijos užsiėmimus vedusi profesijos mokytoja atėjusius mokinius supažindino su fotografo specialybe, kuri yra labai sudėtinga. Tai menas ir mokslas kartu - kaip menas išreiškia asmeninę viziją, o kaip mokslas priklauso nuo technologijos. Mokiniams papasakojo apie fotografijos istoriją, detaliai paaiškino, kaip reikia fotografuoti. Fotografas gali įamžinti gražiausias Jūsų gyvenimo akimirkas, sustabdyti laiką...Tai daug kantrybės reikalaujantis amatas, reikia sulaukti reikiamo momento, pajusti ryšį su fotografuojamu objektu. Fotografija - tylos menas!



      Paskaita „Mitai ir tikrovės. Kaip pasirinkti teisingą karjerą ir tinkamą specialybę?“

            Gruodžio 1 dieną mūsų mokykloje vyko studijų užsienyje pristatymas 11-12 klasių mokiniams tema: „Mitai ir tikrovės. Kaip pasirinkti teisingą karjerą ir tinkamą specialybę?“. Paskaitą vedė „Kalba.lt“ studijų užsienyje vadybininkė Aistė Rimkutė. Paskaitos metu buvo aptartos studijų užsienyje galimybės (Didžiojoje Britanijoje, Danijoje ir Nyderlanduose), stojimo etapai, paminėti reikalingi stojimo dokumentai bei pateikti patarimai dėl finansavimo, apgyvendinimo ir įsidarbinimo. Mokiniams buvo dalinami praktiniai studijų užsienyje vadovai „Freshman‘as“.



      Paskaita-praktinis užsiėmimas „Odos priežiūra“

             Lapkričio 29 dieną 10-tos klasės mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro padalinyje „Profesijų gidas“ (Pamėnkalnio g. 15). Mokinės dalyvavo paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Odos priežiūra“. Skaisti ir sveika oda – daugelio merginų svajonė. Kiekviena mergina nori būti graži. Profesinio rengimo centro studentės papasakojo mokinėms, kaip jau nuo ankstyvo amžiaus reikia pradėti rūpintis veido oda ir pradėti naudoti makiažo priemones taip, kad būtų atskleistas ir pabrėžtas jaunystės grožis. Mokinei Agnieškai būsimas kosmetikas Sabina atliko dieninį makijažą. Būsimos specialistės davė patarimus ir atsakinėjo į mokinių klausimus.  Mokinės sužinojo apie Higieninės kosmetikos kosmetiko specialybę, kokių dalykų būsimi higieninės kosmetikos kosmetikai bus mokomi. Sužinojo, kad ši mokymo programa numato parengti higieninės kosmetikos kosmetikus, turinčius pakankamai žinių ir gebėjimų, reikalingų siekiant užimtumo, norint įsidarbinti arba kurti savo verslą, gebėti konkuruoti darbo rinkoje.



      Vilniaus kolegijos atvirų durų ir karjeros dienoje „Studijos. Praktika. Karjera“

             Lapkričio 24 dieną 10-11 klasių mokiniai kartu su karjeros ugdymui koordinatore Ivona Golubovska ir lietuvių kalbos mokytoja Natalija Kozlovskaja dalyvavo Vilniaus kolegijos atvirų durų ir karjeros dienoje „Studijos. Praktika. Karjera“. Mokiniai renginio metu turėjo galimybę susipažinti su kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis. Sužinojo, kokios yra reikalingiausios profesijos ir amatai, pabendravo su su Vilniaus kolegijos absolventais bei kolegijos darbuotojais. Sužinojo apie suteikta galimybė dalyvauti Erasmus + programoje, remiančioje studentų ir dėstytojų judumą tarp Europos aukštųjų mokyklų, ir vieną-du semestrus studijuoti užsienyje arba atlikti praktiką.



      Finansinis mokinių raštingumas

             Lapkričio 17 dieną 8c klasės mokiniai dalyvavo pamokoje „Finansinis mokinių raštingumas“. Bendradarbiaudami su iniciatyva „Kam to reikia?!“ ugdymo karjerai koordinatorė Halina Stankevič pakvietė į mokyklą  Swedbank'o atstovą, kuris su mokiniais kalbėjo apie pinigus, kam jie reikalingi, kaip racionaliai juos tvarkyti bei paskirstyti, ar reikia taupyti ir kam, kaip atskirti norus nuo poreikių. Pristatė Swedbank jaunimo programą. Vyko pokalbis apie programos naudą, savarankiškumą renkantis banko paslaugas, elektronizaciją, elgseną ir saugumą. Mokiniai aktyviai dalyvauja investavimo žaidime, kaupia e-taškus - laimi prizus. Taip pat kviestinis svečias pristatė naujos kartos bekontaktę kortelę. Kas tai yra Bekontaktė kortelė? kaip ji veikia? Ar saugu ją naudoti? Swedbank'o atstovas papasakojo apie savo karjeros kelio pasirinkimą, apie profesijas. Kokios protinio darbo profesijos visada yra ir bus paklausios. Mokiniai atsakinėjo į svečio testo klausimus ir už teisingus atsakymus gavo saldainių. Aktyviausia klausytoja gavo iš Swedbank'o svečio dovanėlę.



      Jaunimo programa

             Lapkričio 15 dieną ugdymo karjerai koordinatorė Halina Stankevič organizavo susitikimą mokykloje 10b klasės mokiniams su Swedbank pardavimo vadybininke Lita Kvedariene. Vyko paskaita „Jaunimo programa“, kurios metu Swedbank atstovė su jaunimu dalijosi taupymo patarimais, pasakojo apie atsakingą skolinimąsi, pinigų vertę šiandieninėje visuomenėje. Kalbėjo apie tai, kas yra pinigai, kam jie reikalingi, kaip racionaliai juos tvarkyti bei paskirstyti, ar reikia taupyti, kaip atskirti norus nuo poreikių. Pokalbio metu mokiniai sužinojo, kaip spręsti svarbius finansinius klausimus. Swedbank pardavimų vadybininkė Lita Kvedarienė papasakojo gyvenimiškų istorijų apie netinkamą paskolų ėmimą, mokė susiplanuoti išlaidas, kalbėjo apie taupymą, atsakė į mokinių klausimus. Įgytos žinios mokiniams bus reikalingos visą gyvenimą. Finansinis mokinių raštingumas – ypatingai aktuali tema. Taip pat svečias pasidalino savo karjeros kelio istorija. Papasakojo kokių profesijų reikia, norint dirbti banke. Ką reiktų baigti, norint dirbti banke?



      Didžiausia specializuota užsienio paroda Baltijos šalyse „Tarptautinių studijų dienos 2016”

             Spalio 24 dieną 10-12 klasių mokinių grupė kartu su ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič lankėsi Vilniuje Radisson Blu Hotels konferencijų centre, kur vyko didžiausia specializuota užsienio paroda Baltijos šalyse „Tarptautinių studijų dienos 2016”, kurią organizavo „Baltic Council for International Education” kartu su švietimo agentūra „Meridian Group”. Tarptautinių kalbų mokyklų, prestižinių privačių Anglijos mokyklų, koledžų ir universitetų iš įvairių pasaulio šalių atstovai mokiniams pristatė aukštojo išsilavinimo programas, akivaizdinį, neakivaizdinį ir distancinį mokymą Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, JAV, Norvegijoje, Kanadoje ir kitose šalyse, apžvelgė pagrindinio ir vidurinio išsilavinimo programas geriausiose mokyklose ir koledžuose Didžiojoje Britanijoje, JAV, Ispanijoje, Vokietijoje, suteikė informacijos apie tarptautinius IELTS ir Kembridžo egzaminus, parengiamąsias programas stojimui į universitetą, privačias ir valstybines mokyklas ir koledžus, daug dėmesio skyrė profesiniam išsilavinimui užsienyje, įskaitant nemokamą išsilavinimą Anglijoje. Parodoje mokiniai domėjosi mokymosi galimybėmis, sąlygomis ir reikalavimais įvairių šalių mokymo įstaigose, anglų kalba bendravo su tarptautines mokslo įstaigas atstovaujančiais asmenimis, uždavė jiems rūpimus klausimus, pasakojo apie save, pasirinktas specialybes ir ateities siekius, kurie po gautos informacijos pas kai kuriuos mūsų mokinius tapo aiškesni ir konkretesni, nes „kad gautum tai, ko nori iš gyvenimo, visų pirma būtinai turi apsispręsti – ko tu nori.“ (Ben Stein).



      Apie galimybę studijuoti užsienio universitetuose

             FOX.LT – nemokamų ir finansuojamų studijų užsienyje patarėja. Ši organizacija gali padėti surasti norimos studijų programos universitetą, sutvarkyti stojimo dokumentus, užpildyti studijų finansavimo paraišką ir netgi suranda studentą ambasadorių, kuris jau studijuoja tame užsienio universitete ir gali konsultuoti visais rūpimais klausimais. Spalio 18 dieną FOX.LT konsultantai svečiavosi mūsų mokykloje.  Supažindino dvyliktokus su studijų galimybėmis Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Danijoje. Dvyliktokai pateikė klausimus ir gavo į juos atsakymus.



      VGTU Jaunojo inžineriaus mokyklos paskaita-praktinis užsiėmimas „Šiuolaikinės automobilių technologijos“

             Spalio 18 dieną 10 klasių mokinių grupė su  ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos (JIM) Transporto inžinerijos fakultete, Transporto technologinių įrenginių katedros paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Šiuolaikinės automobilių technologijos“. Docentas dr. Vidas Žuraulis puikiai papasakojo mokiniams apie šiuolaikines automobilių technologijas. Mokiniai gavo įdomių žinių iš įvairių inžinerinių temų. Mokiniai išsamiai sužinojo apie studijų programas VGTU Transporto inžinerijos fakultete, sužinojo, ką reikės mokytis Vilniaus Gedimino technikos universitete, kokios perspektyvos gavus diplomą, kokios karjeros galimybės. Dalyvavome praktiniame užsiėmime: automobilio slydimo sistemos pristatymas uždaroje aikštelėje, kur visi dalyviai galėjo pajusti automobilio slydimo sistemą važiuojant su lektoriumi automobiliu.



      E-pamoka su Google: karjera nuolat besikeičiame technologijų pasaulyje

             Spalio 17-21 dienomis vyko Europos programavimo savaitės renginiai. Spalio 18 dieną 10 klasės mokiniai per informacinių technologijų pamoką dalyvavo Googler'ių Indrės ir Manto e-pamokoje apie karjeros ir studijų pasirinkimus baigiant mokyklą, darbą technologijų srityje, iššūkius bei galimybes atsiveriančias šiandien. Ši Ugdymo karjerai e-pamoka – vienas iš būdų padedančių ugdyti jaunų žmonių skaitmeninį raštingumą, suvokimą apie IT sektorių, jo perspektyvumą.



      Pilietiškumo pamoka Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje

             Saulėtą spalio 13 dieną 11c klasės mokiniai su auklėtoja, Ivona Jančevska, vyko į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis. Jie dalyvavo pilietiškumo pamokoje, buvo supažindinti su studijomis Lietuvos karo akademijoje – pateikta išsami informacija apie priėmimo taisykles, pristatytas karinis rengimas ir universitetinių studijų programos. Renginyje mokiniai susipažino su Lietuvos kariuomenės dalinių veikla, apžiūrėjo jų naudojamą ginkluotę bei kovinių ginklų ir karinės technikos parodą. Su mokiniais bendravo ir kariuomenės veiklą pristatė Lietuvos karo akademijos, Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės ir Karo policijos kariai ir atstovai, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės „Geležinio Vilko“ kuopos jaunieji šauliai. Moksleiviai, savo ateitį siejantys su kariuomene, domėjosi studijomis Lietuvos karo akademijoje. Žinių apie studijas Akademijoje suteikė ir čia studijuojantys kariūnai, kurie pasidalijo savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo. Savo žinias apie kariuomenę moksleiviai galėjo pasitikrinti dalyvaudami viktorinoje „Ką aš žinau apie krašto apsaugą?“ Renginyje dalyvavusiems koncertavo kariūnų roko grupė „Vytis“, savo programą parodė Lietuvos kariuomenės orkestras. Visi vaišinosi kareiviška koše bei arbata. Vizitas į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją paliko įspūdį visiems mokiniams. 



      VRM atvirų durų dienoje

             Rugsėjo 30 d. 6a ir 8b klasės mokiniai, lydimi klasės vadovų, dalyvavo viešojo saugumo tarnybos prie VRM atvirų durų dienoje, skirtoje 25-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Mokiniai turėjo galimybę stebėti specialiųjų tarnybų pasirodymą, kuriuo metu savo augintinių gabumus rodė kinologai, kariai demonstravo asmenų sulaikymo ir kovinės savigynos būdus, taip pat alpinizmo ir imtynių elementus. Žiūrovai galėjo susipažinti su tarnybinio transporto priemonėmis ir apžiūrėti specialiąsias priemones bei karinę ginkluotę. Po įdomios programos mokinių laukė kareiviška košė ir gardi arbata. Ši išvyka ne tik suteikė naudingų žinių, bet ir pamąstymų apie profesijos pasirinkimo galimybę ateityje. 



      Paroda „Išsilavinimas ir karjera 2016“

             Rugsėjo 29 dieną 10-12 klasių mokinių grupė su  ugdymo karjerai koordinatorėmis Ivona Golubovska ir Halina Stankevič dalyvavo Tarptautinėje aukštojo mokslo parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2016“ organizuotoje Kalba.lt. Šių metų naujovė – pirmasis Lietuvoje masinis „Kalba.Lt“ karjeros interesų testas, kurį galėjo atlikti kiekvienas norintysis. Parodoje dalyvavo daugiau nei 50 užsienio universitetų, vidurinių ir kalbų mokyklų atstovų. Mokiniai dalyvavo paskaitose apie studijas įvairiose šalyse, jų ypatumus, finansavimo galimybes. Taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės su universitetų atstovais, vyko interaktyvus žaidimas 3D experience, edukaciniai seminarai tėvams ir pedagogams, profesionalaus karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno seminaras apie karjeros pasirinkimą, karjeros testo atlikimas, begalė įvairių žaidimų, interaktyvių veiklų. Mokiniai bendravo su aukštųjų mokyklų atstovais, išsiaiškino visus rūpimus klausimus apie studijas užsienyje. Paroda mokiniams ne tik suteikė žinių apie profesijos pasirinkimą, bet ir paskatino drąsiau svajoti, siekti savo tikslų.



      Susitikimas su organizacijos "Kastu International" atstove

             Rugsėjo 19 dieną mūsų mokykloje lankėsi organizacijos "Kastu International" atstovė. Ji dvyliktokus supažindino su vykdoma programa, norintiems studijuoti užsienyje. Pasidalino aktualia bei naudinga informacija apie studijas užsienyje. Prezentacijos metu mokiniai sužinojo apie:
      Švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes penkiose skirtingose šalyse: Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje bei Škotijoje;
      Supaprastintą stojimo procesą: kaip pildant vieną stojimo anketą internetu galima įstoti net į kelis skirtingus universitetus;
      Nemokamą anglų kalbos testą, kurį išlaikius galima įstoti į aukštąsias mokyklas užsienyje;
      Užsienio universitetų stojimo reikalavimus;
      Studijų Lietuvoje ir užsienyje skirtumus;
      Jau studijavusių kitose šalyse atsiliepimus;
      Organizuojamas keliones į Danijos ir Nyderlandų aukštąsias mokyklas, kurių metu moksleiviai patys gali pamatyti, kaip vyksta studijos šiose šalyse, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.
       Taip pat moksleiviams buvo atskleistos teigiamos ir neigiamos studijų užsienyje pusės. Taigi jaunimas ne tik buvo skatinamas studijuoti užsienyje, bet vėliau ir grįžti į Lietuvą.



      Paskaita „Karjeros valdymo paslaugos VU studentams: kuo būsime tau naudingi?“

             Rugsėjo 16 d. 10-11 klasių mokiniai kartu su karjeros koordinatore Ivona Golubovska dalyvavo paskaitoje „Karjeros valdymo paslaugos VU studentams: kuo būsime tau naudingi?“ VU Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC). VU karjeros koordinatorė, psichologė papasakojo mokiniams kaip aktyviai ruoštis karjerai. Mokiniai sužinojo apie suteikta galimybę dalyvauti karjeros ir konsultavimo skyriuje, kur konsultantai padės mokiniams geriau pažinti save, tyrinėti karjeros galimybes, pasirengti karjeros planą, susirasti trokštamą darbą, išspręsti įvairius su karjera susijusius sunkumus. Mokiniams buvo naudinga informacija apie universiteto teikiamas profesinio karjeros ir konsultavimo skyrių, kuris įkurtas tam, kad visokeriopai padėtų studentams tobulėti, siekti užsibrėžtų tikslų ir sėkmingai kurti savo karjerą.



      Robotų planetoje

             Rugsėjo 16 dieną 7b klasės mokiniai bei 9b ir 10a klasių mokinių grupė su IT mokytojomis: Halina Stankevič ir Marta Turlinska dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto dienos renginyje „Robotų planeta“. Lektoriai supažindino mokinius su robotų projektavimo metodais, mechatroninių ir robotinių sistemų kūrimu, komponentų parinkimu, valdymo sistemų projektavimu. Mokiniai galėjo išbandyti mokomuosius ir studentų sukonstruotus demonstracinius robotus.



      Dešimtokės komiksų dirbtuvėse

             Rugsėjo 16 dieną 10a klasės mokinės: Dorota Sokolovska ir Eva Mincevičiūtė su  mokinių ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič dalyvavo XIII Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ metu renginyje „Komiksų dirbtuvės“, kur VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto lektorius Vytenis Mockus ir studentai savanoriai supažindino su pagrindiniais komiksų kūrimo principais. Dešimtokės išbandė Kūrybinių industrijų specialisto profesiją: kūrė scenarijų (naratyvų) komiksams ir jų dalinį įgyvendinimą. Dešimtokės sukurė komiksą pagal sugalvotą scenarijų ir puikiai jį pristatė, už ką gavo dovanų – iliustruotų žurnalų.



      Ekonomikos ir verslumo paskaita „Verslumo sesija

             Rugsėjo 14 dieną 10-12 klasių mokiniai dalyvavo kartu su ekonomikos ir verslumo mokytoja Ivona Golubovska edukacinėje ekonomikos ir verslumo paskaitoje „Verslumo sesija“ Lietuvos mokslų akademijoje. Verslumo sesija buvo skirta jaunimui ir studentams, kurioje savo patirtimi dalijosi žinomi novatoriai, patyrę, jauni verslų kūrėjai. Jaunų technologinių įmonių, įsteigtų startuolių per įvairias MITA priemones atstovai pasakojo, kaip bendradarbiavo su mokslo ir studijų institucijomis kurdami rinkai naujus produktus ar paslaugas. Paskaitos metu moksleiviai įgijo ne tik teorinių žinių vadybos, marketingo ir verslo srityse, bet ir turėjo galimybę pasisemti patirties iš verslininkų. Mokiniai susidomėję klausėsi Mobility Bee įkūrėjo jaunojo verslininko Ernesto Žvaigždino, kuris pradėjo savo verslą būdamas 20 kelerių metų. Verslininkas pasakojo mokiniams savo verslo pradžios istoriją, dalijosi patirtimi, akcentavo dalykus, kurie yra svarbūs kuriant ir plėtojant savąjį verslą.



      Kokios profesijos draugauja su teatro mūzomis?

             Rugsėjo 14 dieną 11c klasės mokiniai su klasės auklėtoja Ivona Jančevska ir mokinių ugdymo karjerai koordinatore Halina Stankevič lankėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. XIII Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ metu Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvietė į renginį „Kokios profesijos draugauja su teatro mūzomis?“ Socioedukacinių projektų vadovė dr. Auksė Petruškevičiūtė susitiko mus prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro. Čia vyko pažintys su įvairių profesijų žmonėmis. Apsilankę Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, sužinojome, kokių profesijų atstovai draugauja su teatro mūzomis. Galėjome susipažinti su čia dirbančiais žmonėmis: režisieriais, grimuotojais, staliais ir kitų profesijų atstovais. Pamatėme konkrečias jų veiklas, kaip rengiamasi spektakliams. Susipažinome su teatro darbuotojų veiklų išskirtinumu. Turėjome galimybę pamatyti, kaip vyksta pasirengimas spektakliui „Jelizaveta Bam“. Dr. Auksė Petruškevičiūtė labai įdomiai papasakojo apie teatrą, aprodė įvairias teatro erdves, priminė mums, kad Lietuvos nacionalinis dramos teatras rugsėjo 2 dieną pradėjo 77-ąjį sezoną, kurio pagrindinis šūkis – „Treniruok ir sielą“. Juo teatras skatina atkreipti dėmesį ne tik į sveiką kūną, bet ir sveiką žmogaus vidinį pasaulį.



      Grįžti
      © 2020 Biudžetinė įstaiga
      Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
      Įm. kodas 190001462
          Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
          Tel. +370 5 2751047
          El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt