Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
















































E-dienynas

Parama 1,2%

Ugdymas karjerai
print page

Search...


Paieškos rezultatai: «»

    Puslapiai:



      Grįžti


      Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!



      Grįžti

      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos baigiamoji konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU“

      Gegužės 17 dieną VGTU vyko Jaunojo inžinieriaus mokyklos baigiamoji konferencija „Kurkime ateitį kartu su VGTU“. Renginio metu vyko VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos 2018 m. sezono uždarymas. Šiemet mūsų gimnazijos mokiniai: Ernest Višnevski (Ia klasė), Marcin Sugint ir Jokūbas Lapcun (Ib klasė) gavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos sertifikatus. Jie su ugdymo karjerai grupės narė, IT mokytoja Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos 5 paskaitose. Sveikiname! Renginio dalyviams buvo pateikta išsami informacija studijų pasirinkimo klausimais, apie absolventų perspektyvas, naujas studijų programas.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitoje „Interneto svetainių kūrimas taikant turinio valdymo sistemą“

      Balandžio 10 dieną 7-I-ų klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitoje „Interneto svetainių kūrimas taikant turinio valdymo sistemą“. VGTU lektorius Pavel Stefanovič pristatė mokiniams, kaip greitai ir lengvai susikurti interneto svetainę, norintiems naudoti WordPress turinio valdymo sistemą (TVS). Paskaitoje buvo aptariami jos diegimo klausimai, mokoma sukurti modernų, dinaminius elementus turintį interneto puslapį, kai kūrimui nereikalingos programavimo žinios. Kiekvienas prie kompiuterio galėjo sukurti savo internetinį puslapį. Praktinis užsiėmimas buvo informatyvus ir įdomus, pilnas naudingų patarimų.



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaitoje – praktiniame užsiėmime „Nuo idėjos iki lėktuvo per 60 min.“

      Kovo 16 dieną I-II-ų klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos teminėje paskaitoje – praktiniame užsiėmime „Nuo idėjos iki lėktuvo per 60 min.“. Vedė lektoriai: Darius Rudinskas, Aleksandr Lapušinskij ir Povilas Karalkevičius. Treniruoklių ir laboratorijų korpuse moksleiviams buvo pristatytos AGAI veiklos ir turima įranga. Lektorius Darius Rudinskas pristatė mokiniams lėktuvų kilimo, skrydžio, sklendimo fiziką, bepiločių lėktuvų naudojimo galimybes ir ypatumus. Paskui mokiniai su lėktoriais: Aleksandru Lapušinskiu ir Povilu Karalkevičiumi gamino lėktuvėlius, kuriuos paleido į orą.  Paskaita – praktinis užsiėmimas buvo naudingas ir įdomus, pilnas naudingų įspūdžių.



      Dalyvavimas profesinio veiklinimo užsiėmimuose „Profesijos gyvai“

      Kovo mėnesį Ia, Ib, Ic ir IIb klasių mokiniai su technologijų mokytojais A. Rynkevič, V. Gaverska-Žvirblis, V. Oleškevič dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmimuose „Profesijos gyvai“ Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Mokiniai susipažino su centro veikla bei turėjo galimybę praktiškai išbandyti pasirinktą profesiją. Merginos dalyvavo pamokoje „Kasdieninė plaukų priežiūra“, o berniukai „Fotografijos paslaptis“ ir „Knygos skirtuko gamyba“. Tikimės, kad gauta informacija padės mokiniams apsispręsti dėl būsimos profesijos.   



      „Informacinės technologijos: fantastika ir realybė (lego robotai ir programavimas)"

      Kovo 6 dieną I-II-ų klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos teminėje paskaitoje moksleiviams „Informacinės technologijos: fantastika ir realybė (lego robotai ir programavimas)“ apie šiuolaikinius technologinius pasiekimus. Tai, kas prieš 20 metų buvo rodoma fantastiniuose filmuose, dabar ateina į mūsų gyvenimą. Virtualus pasaulis tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Doc. Sergėjus Ivanikovas  kalbėjosi su mokiniais apie robotus ir programavimą, kokių profesijų specialistų reikės ateičiai. 



      Praktinis užsiėmimas „Kūrybiškumas ir pilietiškumas“

      Vasario 13 dieną I-ų klasių mokinių grupė su karjeros koordinatore Halina Stankevič dalyvavo VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos praktiniame užsiėmime „Kūrybiškumas ir pilietiškumas“. VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto lektorė Angelė Tamulevičiūtė organizavo diskusiją minčių lietaus forma apie kūrybiškumą ir pilietiškumą. Kalbėjo, kaip sujungti kūrybiškumą ir pilietiškumą. Ko gero galima sukurti Lietuvai 100-čio proga. Lektorė pristatė VGTU studentų projektus. Buvo keliamas klausimas, kokio kūrybingumo reikalauja šiuolaikinė visuomenė. Rodoma, kaip kūrybingumo vedina visuomenė formuoja kūrybinių industrijų veiklas, kaip verslo procesai persikelia į naujas, virtualias erdves. Taip pat buvo kalbama apie tai, kokios srities specialistų reikės darbo rinkai, kuri vis labiau bus technologizuota ir virtuali.  Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Idėja Lietuvai“.   



      Apsilankymas 16-ojoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018. Įjunk ateitį“

      Vasario 9 dieną X-XI klasių mokiniai su karjeros koordinatorėmis dalyvavo 16-ojoje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018. Įjunk ateitį“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Parodoje Lietuvos ir užsienio aukštosios ir profesinės mokyklos su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir 200-uose renginiuose mokiniams suteikė informaciją, kuri padės apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti, kaip planuoti savo karjerą.   



      VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos paskaita „Architektūra S, M, L, XL“

           Lapkričio 23 dieną I b, c ir IIc klasių mokinių grupė su mokytoja Halina Stankevič vyko į VGTU Jaunojo inžinieriaus mokyklos organizuotą paskaitą „Architektūra S, M, L, XL“. Paskaitą vedė VGTU docentė Skirmantė Mozūriūnaitė, kuri įdomiai papasakojo mokiniams apie architekto profesiją. Mokiniai dėmesingai žiūrėjo pristatymą apie architektūrą, studentų projektus.  



      Nacionalinės karjeros savaitės dienos konferencijoje „Būsiu_inžinierius/ inžinierė_!“

           Lapkričio 22 dieną I b,c klasių mokinių grupė su mokytoja Halina Stankevič dalyvavo penktojoje Nacionalinės karjeros savaitės dienos konferencijoje „Būsiu_inžinierius/ inžinierė_!“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto Linkmenų fabrike. Šiųmetis renginys orientuotas į STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) sektorių. Konferencijoje savo patirtimi dalijosi: Raimond Laptik (elektros ir elektronikos inžinerijos mokslų daktaras, dirbtinio intelekto tyrėjas), Mykolas Bistrickas (VGTU „LinkMenų fabriko“ projektų vadovas, „Burning Man“ komandos narys, Laurynas Mačiulis (aviacijos inžinierius, baigęs studijas VGTU ir stažavęsis NASA AMES tyrimų centre, pirmojo lietuviško kosminio palydovo projekto „LituanincaSAT-1“ iniciatorius ir įgyvendintojas, VGTU doktorantas), Eglė Radvilė, Lietuvos Geležinkeliai („Lietuvos geležinkelių“ IT centro vadovė), Ričardas Leščinskas (VGTU „LinkMenų fabriko“ Elektronikos cecho vadovas). Mokiniai įdomiai klausė pranešėjų sėkmės istorijų. Mokiniams buvo aprodytos Linkmenų fabrikos auditorijos.  



      Lietuvos statistikos departamente

           Lapkričio 20 dieną IIIa,b,c, IVa,b,d klasių grupių mokiniai su mokytoja Ivona Golubovska dalyvavo integruotoje geografijos su karjeros ugdymui edukacinėje pamokoje Lietuvos statistikos departamente, kurios tema buvo „Šalies konkurencingumas“ . Joje mokiniai sužinojo su kuo susiduria, kaip dirba, kokius duomenis renka specialistai dirbantys Statistikos departamente. Taip pat patiems teko jais pabūti ir sužinoti kaip ruošiama statistika, kur ir iš kokių įstaigų renkama informacija, bei kokį kelią tenka apkeliauti, kol surinktus duomenis gali pateikti skaitytojams. Edukacinės pamokos metu mokiniai susipažino su šalies gyventojų skaičiaus, išsilavinimo, pajamų ir pan. statistiką. Palygino šiuos statistinius duomenys su kitų Europos šalių duomenimis. Dalyvavo viktorinoje. Iš pirmų lūpų mokiniai galėjo išgristi apie įmonėse vykdomą veiklą, kokių profesijų žmonės ten dirba ir kokiems mokomiesiems dalykams mokykloje mokiniai turėtų skirti ypač daug dėmesio, jei norės ateityje riktis vieną iš šių profesijų.



      5b klasė finansinio raštingumo pamokoje Swedbanke

           Lapkričio 13 d. 5b klasės mokiniai su klasės auklėtoja Halina Stankevič dalyvavo finansinio raštingumo pamokoje Swedbanke, kurią organizuoja projektas „būsiu_“ kartu su Swedbank Finansų institutu. Drauge su Swedbank administratore Justina apžiūrėjome visą pastatą. Ji papasakojo Swedbanko istoriją. Aplankėme banko muziejų, sėdėjome didelėje banko konferencijos salėje. Toliau vyko finansinio raštingumo pamoka apie asmeninių finansų valdymą. Finansų instituto projektų vadovė Rasa Rambynaite su penktokais diskutavo apie pinigus ir kaip jie atsiranda, jų taupymą, būtinąsias išlaidas, skolinimą ir skolinimąsi ir net apie mokesčius! Už dalyvavimą diskusijoje mokiniai gavo ženkliukų. Patys aktyviausi surinko jų nemažai. Mokiniai sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba banke. Penktokai išgirdo aktualių praktinių patarimų, kurie pravers ateityje ruošiantis savarankiškam gyvenimui. 



      Geografijos pamoka Lietuvos statistikos departamente

             Lapkričio 10 d. IC klasės moksleiviai dalyvavo netradicinėje geografijos pamokoje Lietuvos statistikos departamente. Mokiniams šios Vyriausybės įstaigos darbuotojos papasakojo apie tai kaip renkami ir apdorojami duomenys, bei pateikiama informacija. Buvo paaiškintos su statistika susijusios sąvokos ir pristatytas statistikos departamento internetinis puslapis moksleiviams http://mokyklele.stat.gov.lt/. Čia galima rasti informacijos apie Lietuvos gyventojus, darbo užmokestį ir vardų populiarumą. Mokiniai atliko kelias užduotis. Mesdami 30 kartų monetą, apskaičiavo skaičiaus ir herbo iškritimo dažnumą. Pagal pateiktą formulę skaičiavo atliginimo dydžius, kai buvo žinomos išsilavinimo ir darbo stažo reikšmės. Mokiniai gavo dovanų knygeles, kurių prireiks mokantis statistikos per geografijos pamokas. 



      Ia, Ib, Ic klasių mokiniai Sodroje

             Lapkričio 6, 7 ir 10 dienomis Ia, Ib, Ic klasių mokiniai kartu su technologijų mokytojais V. Gaverska-Žvirblis, V. Oleškevič ir T. Narkevič lankėsi Sodroje. Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaiva Vasiliauskienė supažindino mokinius su Sodros veikla. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kaip veikia valstybinio socialinio draudimo sistema, kodėl naudinga būti jos dalyviu. Sodros darbuotoja supažindino mokinius su valstybės tarnautojo darbo specifika. Paaiškino, kad kandidatai į valstybės tarnybą turi atitikti griežtus reikalavimus bei išlaikyti bendrųjų gebėjimų testą. Ji gimnazistams tai pat surengė egzaminą sudarytą iš panašių užduočių kaip per atranką į valstybės tanybą. Ekskursijos pabaigoje mokiniai apžiūrėjo klientų aptarnavimo salę ir dokumentų archyvą.



      Studfestas - geriausia tavo mokslo metų diena

             2017 m. spalio 26 dieną mūsų gimnazijos mokinių grupė dalyvavo Siemens Arenoje konferencijoje „Studfestas“ apie karjerą ir studijas. Konferencija buvo surengta jau trečius metus iš eilės ir kiekvieną kartą šis įvykis sulaukia nemažai jaunimo dėmesio. Jos tikslas padėti mokiniams bei studentams pasirinkti teisingai savo karjeros kelią. 16 pranešėjų atstovaujančių skirtingas verslo ir aukštojo mokslo sritis bei visuomenės asmenis dalinosi savo patirtimi, sėkmės istorijomis ir klaidomis. Pranešimai buvo trumpi, truko apie 20 minučių, o pertraukų metu buvo galimybė pabendrauti su pranešėjais gyvai. Renginys vyko apie 10 valandų, bet veiklos ir linksmybių netrūko. Vakaro pabaigoje dar didesnes emocijas sukėlė Radistų diskoteka. Taigi, ši išvyka padėjo daliai gimnazistų suvokti, ką jie nori veikti gyvenime, suprasti, kiek reikia įdėti jėgų, kad pakiltum aukštais karjeros laiptais, ir kaip būtina nuolat motyvuoti save.



      Tarptautinėje aukštojo mokslo užsienyje parodoje „IŠSILAVINIMAS IR KARJERA 2017”

             Mūsų gimnazijos II-IV klasių mokiniai, kurie jau domisi savo studijomis ir neatmeta galimybės studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, spalio 10 d. su karjeros koordinatorėmis dalyvavo tarptautinėje aukštojo mokslo užsienyje parodoje „IŠSILAVINIMAS IR KARJERA 2017”, vykusioje Radisson Blu Hotel Lietuva viešbutyje. Aukštojo mokslo užsienyje parodoje dalyvavo daugiau kaip 40 universitetų atstovų iš įvairių Europos šalių, tokių kaip Didžioji Britanija, Olandija, Danija, Šveicarija ir t. t. Universitetų atstovai dalinosi informacija apie konkrečius universitetus, studijų programas ir apie kitus rūpimus su studijomis susijusius klausimus. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su pasirinktų universitetų atstovais ir gauti papildomos informacijos apie konkrečias specialybes, profesinį ir aukštąjį mokslą. Jie anglų kalba pabendravo su įvairių užsienio universitetų atstovais, dažnai pačiais studentais, sužinojo daug naujienų apie studijų programas, aptarė finansavimo, apgyvendinimo ir kitus klausimus.



      Grįžti
      © 2020 Biudžetinė įstaiga
      Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
      Įm. kodas 190001462
          Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
          Tel. +370 5 2751047
          El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt