Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
Nuotolinis mokymas

E-dienynas

Parama 1,2%

Pamokų laikas

2-3, 4 klasės:
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:55 - 10:40
4. 10:55 - 11:40
5. 12:00 - 12:45
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45

5-12 klasės:
1. 08:30 - 09:15
2. 09:25 - 10:10
3. 10:20 - 11:05
4. 11:25 - 12:10
5. 12:30 - 13:15
6. 13:35 - 14:20
7. 14:30 - 15:15
8. 15:20 - 16:05

1 klasė:
1. 08:10 - 08:45
2. 08:55 - 09:30
3. 09:55 - 10:30
4. 10:55 - 11:30
5. 12:00 - 12:35
6. 13:05 - 13:40

Naujienos

Search...


Paieškos rezultatai: «»

  Puslapiai:   Grįžti


   Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!   Grįžti

   Vaikų vasaros poilsio stovykla „Vasaros bitutės“

        Birželio 1-5 dienomis, mūsų mokykloje veikė mokinių vasaros užimtumo stovykla „Vasaros bitutės“ į kurią kasdien kaip į didžiausią šventę susirinkdavo gausus būrys entuziastingai nusiteikusių moksleivių.
       Birželio 1 d. įvyko stovyklos „Vasaros bitutės“ atidarymas. Simboliškai sutapo, kad šią dieną minima Tarptautinė vaikų ginimo diena. Pirmą stovyklos dieną vaikai žaidė susipažinimo žaidimus ir atlikinėjo komandines užduotys. Vyko draugiškų stovyklos taisyklių, šūkio bei vėliavos kūrimas. Vaikai smagiai praleido laiką mokyklos stadione žaidžiant: futbolą ir tinklinį. Dienos pabaigoje vyko organizacijos UNICEF inicijuoto kino projekto „Visi nepastebėti vaikai“ filmo peržiūra ir aptarimas. Filmas pasakoja apie vaikus patyrusius skurdą, mirtinas ligas, tėvų ar globėjų netektį, vienišumą, pilietinio karo siaubus, artimiausių žmonių abejingumą, totalinę visuomenės diskriminaciją ir t.t. Tačiau šie vaikai yra drąsūs, žingeidūs ryžtingi ir išradingi, todėl nė sekundei nepasiduoda, ieško meilės ir stengiasi pasirinkti teisingą kelią į šviesesnį rytojų.
       Birželio 2 d. įvyko edukacinė ekskursija po Vilniaus senamiestį. Pradinių klasių mokytoja Veslava Černigovska papasakojo vaikams legendas apie Vilniaus tiltus ir Neries upę. Išvykos metu apsilankėme prie Gedimino pilies. Vaikai prisiminė legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą ir didingą Lietuvos praeitį. Nuo Gedimino pilies kalno apžvelgėme vaizdingą Vilniaus miesto panoramą. Mokiniai dalyvavo Šv. Mišiose Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikoje. Didžiausia įspūdi vaikams padarė apsilankymas Lietuvos ir jos jaunimo globėjo Šv. Kazimiero koplyčioje. Ekskursijos metu vyko įdomus edukaciniai užsiėmimai ir žaidimai. Vaikai džiaugėsi, kad visą kelionę lydėjo saulė ir gera nuotaika. Grįžę į mokyklą vyko smalsiausių ekskursijos dalyvių rinkimas.
       Birželio 3 d. įvyko kūrybiškumo diena. Vaikai ant Neries kranto vyko Mandalų kūrimas. Mandala – tai dvasinė praktika, kurios metu galime naujai pažvelgti į savo vidinį pasaulį, labiau pažinti save, pajausti save kaip visumą, o kartu ir vystytis, tobulėti kaip asmenybei. Mandalų kūrimas - tai džiaugsmingas ir nesudėtingas kūrybinis procesas. Mokyklos psichologė supažindino mokinius su Mandalų kūrimo technika, formomis, simboliais, spalvomis bei pasiūlė mokiniams nuspalvinti Mandalas, po to vaikai kūrė asmenines Mandalas. Piešdami mokiniai lavino savo kūrybingumą, smulkiąją motoriką, išmoko kantrybės, sutelkti dėmesį, valdyti emocijas, o tai turėjo teigiamos įtakos fiziniam ir socialiniam jų vystymuisi ir raidai. Baigę piešti mokiniai kurį laiką stebėjo savo Mandalas, vėliau vyko refleksija. Dailės mokytoja pratęsė kūrybiškumo dieną. Mokytoja supažindino vaikus su vitražo istorija, technologijomis ir darbo įrankiais. Mokiniai kūrė individualius vitražus bei organizavo vitražų parodą. Dienos pabaigoje, po savarankiškų darbų, vyko refleksija.
       Birželio 4 d. įvyko susitikimas su Lietuvos lenkų harceriais (skautais). Skautai noriai apsilankė stovykloje, siekdami prisidėti prie mūsų mokyklos vaikų užimtumo ir skautiškų vertybių puoselėjimo. Skautai mielai pasidalijo skautavimo patirtimi bei prisiminimais. Vaikai susipažino su skautų istorija ir veikla. Kartu su skautais mokėsi ir atliko keletą skautiškų dainų. Vaikai turėjo progą išmokti įvairių mazgų ryšimo būdų bei sužinojo jų panaudojimo galimybes. Skautai surengė vaikams linksmus orientacinius-komandinius žaidimus. Visos dienos metu skautai puoselėjo skautiškas vertybes – Dievas, Tėvynė, Artimieji. Prieš valgį vaikai kartu su skautais atliko dainą-maldą „Palaimink Dieve iš aukšto dangaus“. Vaikams labai patiko diena praleista su skautais bei prisipažino, kad norėtų sekančiais metais tapti skautais.
       Birželio 5 d. įvyko Sveikatingumo ir sporto diena „Būk sveikas“. Diena stovykloje prasidėjo trumpa diskusija su vaikais apie sveikatą. Vaikai piešė savo organizmą, susipažino su svarbiausiomis žmogaus organų sistemomis, kurias pažymėjo savo piešinėliuose. Vėliau vyko trumpų filmukų apie bakterijas peržiūrą ir aptarimas. Pasaulio sveikatos organizacijos prevencinio filmuko „Penki raktai link sveikesnio ir saugesnio maisto“peržiūra ir aptarimas. Vaikams šie filmukai labai patiko ir juos labai sudomino, jie mielai klausinėjo ir išsakinėjo savo nuomonę. Ateityje pageidavo daugiau sužinoti apie mikroorganizmus ir jų įtaką sveikatai, ligų atsiradimui. Daugiausiai gerų emocijų suteikė kūrybinė užduotis Maisto pasirinkimo piramidės“ dėlionė. Vaikams reikėjo į tuščią sveikos mitybos piramidės modelį sudėlioti atskirus produktus į jiems skirtą vietą. Vaikai labai entuziastingai atliko užduotį ir parodė, jog žino ir supranta sveikos mitybos principus. Po užduočių klasėje visi keliavome į stadioną, kur diskutavome apie sveiką gyvenimo būdą, sveiką mitybą ir ypač akcentavome fizinio aktyvumo svarbą mūsų sveikatai. Vaikai dalinosi savo patirtimi, pasakojo kokią veiklą mėgstą, kokius sporto būrelius lanko, kokią įtaką jų sveikatai daro kasdienis fizinis aktyvumas. Po šios diskusijos vaikai pasidalino į komandas, žaidė draugiškas futbolo, tinklinio, kvadrato rungtynes. Gaila, kad stovyklavimo laikas baigėsi. Tačiau išsiskyrėme su viltimi, kad susitiksime ir kitą vasarą susitiksime.
       Ačiū visiems: mokytojams, mokyklos specialistams, administracijai geranoriškai prisidėjusiems prie to, kad stovykla vaikams taptų viena iš džiaugsmingiausių vasaros akimirkų.
                                                                                Socialinė pedagogė Ivona Bukovska
       
      
   Grįžti
   Informacija   Mes dalyvaujame
   © 2020 Biudžetinė įstaiga
   Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
   Įm. kodas 190001462
       Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
       Tel. +370 5 2751047
       El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt