Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
Nuotolinis mokymas

E-dienynas

Parama 1,2%

Pamokų laikas

2-3, 4 klasės:
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:55 - 10:40
4. 10:55 - 11:40
5. 12:00 - 12:45
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45

5-12 klasės:
1. 08:30 - 09:15
2. 09:25 - 10:10
3. 10:20 - 11:05
4. 11:25 - 12:10
5. 12:30 - 13:15
6. 13:35 - 14:20
7. 14:30 - 15:15
8. 15:20 - 16:05

1 klasė:
1. 08:10 - 08:45
2. 08:55 - 09:30
3. 09:55 - 10:30
4. 10:55 - 11:30
5. 12:00 - 12:35
6. 13:05 - 13:40

Naujienos

Search...


Paieškos rezultatai: «»

  Puslapiai:   Grįžti


   Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!   Grįžti

   Vaikų vasaros poilsio stovykla „Saulės spindulėliai“

       Birželio 1-10 dienomis mūsų mokykloje veikė mokinių vasaros užimtumo stovykla „Saulės spindulėliai“ į kurią kasdien kaip į didžiausią šventę susirinkdavo gausus būrys entuziastingai nusiteikusių moksleivių.
       Birželio 1 d. įvyko stovyklos „Saulės spindulėliai“ atidarymas. Simboliškai sutapo, kad šią dieną minima Tarptautinė vaikų ginimo diena. Pirmą stovyklos dieną vaikai žaidė susipažinimo žaidimus ir atlikinėjo komandines užduotis. Vyko draugiškų stovyklos taisyklių, šūkio bei vėliavos kūrimas. Stovyklautojai dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus organizuojamoje akcijoje „Vilniaus vaikai – Europos vaikams“. Vaikai, atsinešę spalvotus savo rankų trafaretus, ant kurių buvo užrašyti palinkėjimai, mainais gavo dovanėlę - „Vaiko konstituciją“. Linkėjimai buvo klijuojami į simbolinį Europos žemėlapį ir bus eksponuojami Europos informacijos centre. Vėliau apsilankėme Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamame renginyje „Saugi vasara“. Renginio metu vyko daugybė edukacinių, pažintinių, kūrybinių, sportinių užsiėmimų, kuriuos mokiniai galėjo išbandyti ir atrasti tai, kas jiems įdomu. Renginio metu policininkai, gaisrininkai, kriminalistai papasakojo apie visuomenės informavimo ypatumus, apsaugines priemones bei gelbėjimo darbus gamtos stichijų ar didelių nelaimių atveju. Gaisrininkai suteikė vaikams galimybę „karpyti“ metalinį seifą, kuriame „sudėti pinigai“. Viena iš labiausiai vaikams patikusiu pramogų tai gaisrininkų suformuota vandens užtvara, leidusi atsigaivinti dirbtiniame fontane. Kriminalistai „atidarė“ tyrimo laboratoriją, kurioje vaikai galėjo pasidaryti savo piršto atspaudus bei sužinoti, kokių paslapčių šie atspaudai gali atskleisti apie žmogų. Apie saugų elgesį su gyvūnais vaikams papasakojo Lietuvos kinologų draugijos atstovai. Šventės metu vaikai išbandė judriuosius žaidimus taiklumui lavinti „Taikyklė“ ir „Mėtyklė“, o taip pat nepraleido progos smagiai pašokinėti ant batuto.
       Birželio 2 d. įvyko susitikimas su Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjungos nariais: „Pasieka“ ir „Trop“. Skautai noriai apsilankė stovykloje, siekdami prisidėti prie mūsų mokyklos vaikų užimtumo ir skautiškų vertybių puoselėjimo. Skautai mielai pasidalijo skautavimo patirtimi bei prisiminimais. Vaikai susipažino su skautų istorija ir veikla. Kartu su skautais mokėsi ir atliko keletą skautiškų dainų. Vaikai turėjo progą išmokti įvairių mazgų ryšimo būdų bei sužinojo jų panaudojimo galimybes. Skautai surengė vaikams linksmus orientacinius-komandinius žaidimus. Visos dienos metu skautai puoselėjo skautiškas vertybes – Dievas, Tėvynė, Artimieji. Vaikams labai patiko diena praleista su skautais bei prisipažino, kad norėtų sekančiais metais tapti vienais iš jų.
       Birželio 3 d. buvo atidarytos kūrybinės dirbtuvės „Kurkime kartu“. Iš pradžių vaikus pasikvietė mūsų mokyklos technologijų mokytojai: V. Oleškievič ir A. Rynkievič. Berniukai kartu su mokytoju kūrė medinį žaislą vilkelį, o mergaitės gamino kokosinius keksiukus. Vėliau muzikos mokytoja J. Dekevičienė pasiūlė vaikams sužaisti linksmus muzikinius žaidimus bei išbandyti savo muzikinius gebėjimus dainuojant karaokę. Dailės mokytoja pratęsė kūrybiškumo dieną. Mokytoja supažindino vaikus su muilo burbulų tapybos istorija, technologijomis ir darbo įrankiais. Tapybos metu būtina atsiriboti nuo stereotipinių tapybos priemonių, pigmentų struktūrą būtina pakeisti ne tik vandeniu, bet ir indų plovimo priemone, didžiausią vaidmenį šiame procese atlieka žmogaus kvėpavimas ir jo reguliavimas: nuo to, kiek oro įkvėpiam ir iškvėpiama, priklauso, koks muilo masės kiekis pateks ant paviršiaus, kokio intensyvumo ir apimties ornamentai įsigers. Pats procesas – erdvė eksperimentinei saviraiškai, o gauti atvaizdai dažnai primena susiliejančias, persipinančias molekulines struktūras, tūkstančius kartų išdidintus mikropasaulio žemėlapius. Mokiniai kūrė individualias kompozicijas bei suorganizavo savo darbų parodą. Dienos pabaigoje, po savarankiškų darbų, vyko refleksija.
       Birželio 6 d. įvyko pirmoji Krikščioniškų vertybių puoselėjimo diena. Kartu su vaikais nuvykome prie Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios. Tikybos mokytoja Alina Bielska su vaikais, besimeldžiant perėjo Jėzaus Kristaus kančios kelią (35 medinės Kryžiaus kelio koplytėles – stotis). Vaikai prisiminė, kad Kryžiaus kelias - tai maldingas Jėzaus Kristaus kančios ir mirties svarbių momentų apmąstymas. Kryžiaus kelio apmąstymai skatina kiekvieną prisiminti savo nuodėmes, atgailauti, pasiryžti keistis, atsiverti Dievui, ugdo dėkingumą Jėzui, nes jis už visų žmonių nuodėmes kentėjo, numirė ant kryžiaus ir prisikėlė. Taip kančia ir mirtis liko nugalėta amžiams.
       Birželio 7 d. įvyko antroji Krikščioniškų vertybių puoselėjimo diena – Kelionė Gailestingumo keliu. Kartu su tikybos mokytoja Ivona Geben ir vaikais apsilankėme Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise ir Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacijos vienuolyne – tai vieta kur buvo nutapytas Gailestingojo Jėzaus paveikslas, pagal šv. sesers Faustinos vizijas. Mokiniai bendravo su viena iš seserų apie tai, kaip buvo nutapytas paveikslas, turėjo progą užduoti įvairius klausimus. Po kupino įspūdžių ir emocijų apsilankymo vienuolyne mokiniai gavo dovanų sau bei savo artimiesiems Jėzaus paveikslo kopijas. Nuvykę prie Aušros Vartų kartu su vaikais sukalbėjome maldą. Atvykus į mokyklą mus pasitiko tikybos mokytoja Lilija Neverovska kuri pravedė praktinius užsiėmimus vaikams.
       Birželio 8 d. kartu su vaikais nuvykome į Vilniaus Visuomenės sveikatos biurą, kuriame vaikams buvo pravesta užsiėmimas tema „Mikrobų tramdytojai“. Vėliau kartu su vaikais smagiai praleidome laiką bežaisdami Bernardinų parke. Taip pat kartu su mokiniais apsilankėme Trijų kryžių kalne, prie kurio vaikai pasimeldė už savo artimųjų sveikatą. Atvykę į mokyklą, mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Mažena Vysockaja pravedė vaikams praktinius užsiėmimus: pirmosios pagalbos suteikimas bei grupinio darbo metu vaikai kūrė sveikos mitybos maisto pasirinkimo plakatus.
       Birželio 9 d. įvyko sporto diena. Kadangi visi nekantraudami laukė šios dienos iš karto po pusryčių visi keliavome į stadioną, kur mus pasitikimo mokinių savivaldos narys Konrad Čeglik. Kartu su vaikais diskutavome apie sveiką gyvenimo būdą, sveiką mitybą ir ypač akcentavome fizinio aktyvumo svarbą mūsų sveikatai. Vaikai dalinosi savo patirtimi, pasakojo kokią veiklą mėgstą, kokius sporto būrelius lanko, kokią įtaką jų sveikatai daro kasdienis fizinis aktyvumas. Po šios diskusijos vaikai pasidalino į komandas, žaidė draugiškas futbolo, tinklinio, kvadrato rungtynes.
       Birželio 10 d. įvyko Vasaros stovyklos uždarymas, kuriuo metu buvo įteikti padėkojimai vaikams už dalyvavimą stovykloje. Tuo tarpu stovyklos uždarymą vainikavo smagūs biologijos mokytojos L. Pidganiuk pasiūlyti žaidimai bei prie Baltojo tilto suorganizuotas piknikas. Vaikai teigė, kad jiems gaila, jog stovyklavimo laikas baigėsi. Tačiau išsiskyrėme su viltimi, kad susitiksime ir sekančią vasarą.
       Ačiū visiems: mokyklos specialistams, mokytojams, administracijai ir visiems geranoriškai prisidėjusiems prie to, kad stovykla vaikams taptų viena iš džiaugsmingiausių vasaros akimirkų.
                                                                       Socialinė pedagogė Ivona Bukovska


   Grįžti

   Informacija   Mes dalyvaujame
   © 2020 Biudžetinė įstaiga
   Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
   Įm. kodas 190001462
       Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
       Tel. +370 5 2751047
       El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt