Vilniaus  Vladislavo  Sirokomlės  gimnazija  
Nuotolinis mokymas

E-dienynas

Parama 1,2%

Pamokų laikas

2-3, 4 klasės:
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:55 - 10:40
4. 10:55 - 11:40
5. 12:00 - 12:45
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45

5-12 klasės:
1. 08:30 - 09:15
2. 09:25 - 10:10
3. 10:20 - 11:05
4. 11:25 - 12:10
5. 12:30 - 13:15
6. 13:35 - 14:20
7. 14:30 - 15:15
8. 15:20 - 16:05

1 klasė:
1. 08:10 - 08:45
2. 08:55 - 09:30
3. 09:55 - 10:30
4. 10:55 - 11:30
5. 12:00 - 12:35
6. 13:05 - 13:40

Naujienos

Search...


Paieškos rezultatai: «»

  Puslapiai:   Grįžti


   Atsiprašome, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta!   Grįžti

   „Erasmus+“ projekto „Who do we think we are? Exploring culture and migration in the EU“ šalių narių vizitas Vilniuje

       Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija jau antrus metus dalyvauja „Erasmus+“ projekte „Who do we think we are? Exploring culture and migration in the EU“ (Kas, mūsų nuomone, mes esame? Kultūros ir migracijos poveikio tyrinėjimai ES).
       Rugsėjo 25-29 dienomis Lietuvoje viešėjo 21 mokinys ir 10 mokytojų iš projekto šalių partnerių: Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Lenkijos, Ispanijos, Kroatijos. Tai jau antrasis mokinių mainų susitikimas (pirmasis vyko Vokietijoje). Projekto dalyvius svetingai priėmė Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokiniai, tėvai bei mokytojai.
       Rugsėjo 25 dieną po iškilmingo sutikimo projekto dalyviai susipažino su gimnazijos istorija, aplankė edukacines erdves. Svarbiausias susitikimo akcentas buvo kiekvienos šalies apklausos apie migraciją ir kultūrą išvadų pristatymas, buvo svarstomas vienas pagrindinių šio susitikimo išsikeltų klausimų: „Ar Europa išgyvena tapatybės krizę, ar mes linkę labiau prisitaikyti nei manėme?“ Dalyviai supažindino su savo šalies jaunimo požiūriu į migraciją, jaunų žmonių įdarbinimo galimybėmis ir perspektyvomis, supažindino su aktualiais demografiniais ir ekonominiais klausimais. Rugsėjo 26 dieną penkių šalių partnerių moksleiviai kartu su Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokiniais dalyvavo užsiėmimuose, skatinančiuose aktyvesnį mokinių tarpusavio bendravimą, svetimos kultūros pažinimą bei stiprinančiuose skirtingų šalių kultūrų atstovų vienybę. Net ir nedrąsūs mokiniai noriai bei aktyviai dalyvavo projektiniuose užsiėmimuose.
       Kadangi projekto dalyvių vizitas sutapo su prasminga data – rugsėjo 26 – Europos kalbų diena, tai palengvino Lietuvos pristatymą – beliko pasinerti į gimnazijos renginių šurmulį. Koncertas, skirtas Europos kalbų dienai paminėti, „Skirtingi, bet vieningi“ suteikė svečiams unikalią galimybę pamatyti turtingą ir spalvingą mūsų krašto kultūrą, į kurią įsilieja ir tautinių mažumų atstovai. Gimnazijos Lenkų liaudies dainų ir šokio ansamblis „Wilenka“ koncerte pristatė lietuvių, lenkų, rusų kultūros muzikinį paveldą, dainavo vokalinis ansamblis „Vaivorykštė“, IIb gimnazinės klasės mokiniai skambant muzikai deklamavo Adomo Mickevičiaus „Invokaciją“ įvairiomis kalbomis. Be to, šventę papuošė svečiai iš Totorių kultūros centro - folkloro ansamblis „Ilsu“.
       Rugsėjo 27 dieną projekto dalyviai buvo pakviesti į pamokas, o per pertraukas trečio ir ketvirto aukšto koridoriuose galėjo vėl pasinerti į kultūrų įvairovę, paragauti tradicinių patiekalų, pasigrožėti mokinių paruoštomis dekoracijomis, nes tądien gimnazijoje šurmuliavo Europos kalbų dienos mugė. Gimnazijos mokiniai, mokytojai ir svečiai linksminosi šokdami ir žaisdami lietuvių ir rusų liaudies žaidimus, klausėsi lenkiškų dainų, be to, turėjo progą paragauti lietuviškos naminės duonos su medumi, lenkiškų „obvažankių“ ir kartu išgerti arbatos iš tikro rusiško samovaro.
       Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokiniai išsivedė projekto dalyvius ir už mokyklos ribų. Norėdami suteikti sviečiams galimybę ir pailsėti, ir supažindinti su įvairiomis gražiomis Vilniaus vietomis, gimnazistai vedė trumpas ekskursijas anglų kalba. Buvo aprodyta Vinco Kudirkos aikštė, Gedimino prospektas, Arkikatedra bazilika, jos požemiai. Ypač įsiminė apsilankymas VU bibliotekoje. Didžiausią įspūdį padarė universiteto skaityklos freskos ir ne vieną šimtą metų menančios senos knygos. Pasivaikščiojus po Senamiestį, svečiai buvo nuvesti į unikalų Vilniaus rajoną – Užupį. Daug džiaugsmo suteikė galimybė rasti ir perskaityti Užupio Konstituciją savo gimtąja kalba. O smagiausia buvo pakilti į Gedimino kalną, apžiūrėti vis dar saulėtą rudenišką Vilnių, o po to užsukti į karaokės klubą padainuoti populiarių dainų kartu su naujais draugais. Rugsėjo 28 dieną visi išsiruošė į Trakus, ežerų apsuptą kraštą, kur turėjo galimybę pasigrožėti Trakų pilimi, susipažinti su karaimų istorija, architektūra, kultūra, dalyvauti edukacinėje programoje Trakų „Senojoje kibininėje“. Įdomu buvo vaikščioti Lietuvos valdovų takais, klausytis šmaikščių pasakojimų, grožėtis Galvės ežero vaizdais.
       Ketvirtadienio, rugsėjo 28 dienos, popietė buvo skirta projektui apibendrinti. Projekto dalyviai, viešnagę suteikusių mokinių tėvai, mokytojai, tėvų komiteto nariai dalyvavo šiltoje ir jaukioje vakaronėje. Daug gražių žodžių buvo skirta projekto organizatoriams, priimančioms šeimoms, mokytojams už suteiktą galimybę visiems projekto dalyviams patirti įvairių kultūrų pažinimo džiaugsmą. Nors ir iš skirtingų kultūrų, bet suspėję susibičiuliauti vakaronės dalyviai smagiai leido laiką bendraudami ir linksmindamiesi. Visi draugiškai mokėsi dainuoti lietuvių liaudies sutartinę, ansamblis „Wilenka“ suvienijo dalyvius įtraukdamas į nuotaikingą įvairių šalių šokių sūkurį. Dalydamiesi įspūdžiais apie projektą svečiai ir šeimininkai aptarė pastebėtus istorijos ir kultūrų bendrumus ir skirtumus.
       Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokiniai ir mokytojai „Erasmus+“ projekto „Who do we think we are? Exploring culture and migration in the EU“ dalyviai, džiaugiasi nuveiktais darbais, susirastais naujais draugais ir laukia kitų projekto etapų.
               Miroslava Vartač-Vartecka, anglų kalbos vyresnioji mokytoja projekto koordinatorė
                                                                   


   Grįžti

   Informacija   Mes dalyvaujame
   © 2020 Biudžetinė įstaiga
   Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazija
   Įm. kodas 190001462
       Linkmenų g. 8, LT-09300 Vilnius, Lietuva
       Tel. +370 5 2751047
       El. paštas: rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt