Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos „Erasmus +“ projekto dalyvių viešnagė Didžiojoje Britanijoje


Birželio 17-21 dienomis Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo paskutiniame tarptautinio projekto „Who do we think we are? Exploring culture and migration in the European Union“ (“Kas, mūsų nuomone, mes esame?” Kultūros ir migracijos poveikio tyrinėjimai ES“) dalyvių susitikime Peterborough mieste. Šešios ES šalys (Lietuva, Kroatija, Ispanija, Vokietija, Lenkija ir Didžioji Britanija) apibendrino 3 metus trukusį projektą, pasiektus tikslus ir įgyvendintus uždavinius. Kiekvienos šalies dalyviai parengė parodą, apibendrinančią ilgalaikio projekto veiklas ir kultūrinių vizitų akimirkas, pristatymą apie šiuolaikinę jaunimo kultūrą bei sceninį reginį: nuo etninių dainų ir šokių per romantišką baladę, šiuolaikinę estradą iki klasikinio šokio.

Dalyviai viešėjo Thomas Deacon Academy mokykloje, kurioje mokosi apie 2 tūkstančiai mokinių. Nustebino šios šiuolaikinės mokyklos pavyzdys: centre - keletas amfiteatrų, atviras mokytojų kambarys ir biblioteka (iš viršaus matosi, kas ką daro, kuo užsiima), aplink tęsiasi ilgi koridoriai bei atviri laiptai, klasėse stiklinės durys ir sienos, mokykloje nėra skambučių, o po pamokų niekas neskuba namo, visi išeina į stadioną, kuriame aktyviai sportuoja: žaidžia kriketą, futbolą ir kitus sportinius žaidimus.

Vizito metu mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti Londono gatvėmis, pamatyti dviaukščius autobusus, taksi automobilius, raudonas telefonų kabinas. Su miesto įžymybėmis susipažino plaukdami laivu Temzės upe ir pasikėlę apžvalgos ratu „Londono Akis“ (London Eye). Iš 135 metrų aukščio net pusę valandos galėjo stebėti įspūdingą panoramą. Gaila, kad bokštas „Didysis Benas“ (Big Ben) dėl rekonstrukcijos darbų buvo uždarytas. Aplankė Šv. Marijos Magdalietės bažnyčią Sandringhamo miestelyje, kur pirmąją Kalėdų dieną pagal tradiciją iškilmingose mišiose dalyvauja Karalienė bei jos šeima. Buvo prie Šiaurės Jūros, kur paragavo visame pasaulyje žinomą anglų tradicinį patiekalą „Fish and chips“ – gruzdintą tešloje menkę su bulvytėmis. Taip pat lankėsi skulptūrų parke Stamforde prie XVI a. Burghley dvaro. Svarbiausia buvo tai, kad visi turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos įgūdžius.

Projektas suteikė galimybę ne tik atskleisti savo bei pažinti kitų Europos šalių tradicijas bei kultūrą, bet taip pat leido labiau įsigilinti į save, pajusti savo unikalumą, pasitikrinti vertybes, atrasti save tarp jaunų, ambicingų žmonių. Juk nuo kultūros įvairovės priklauso kiekvienos tautos unikalumas ir grožis.

Straipsnyje pateikiama tik autoriaus nuomonė. Europos Komisija neatsako už jokį galimą jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Violeta Buinovska
Anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Kada:

2019 birželio 17-21.

Kas:

Bogdan Petrovski, Katazyna Motuz, Edgar Kozubovski, Izabela Juchnevic, Wioleta Buinowska, Egduard Ivinska.

1 / 25
2 / 25
3 / 25
4 / 25
5 / 25
6 / 25
7 / 25
8 / 25
9 / 25
10 / 25
11 / 25
12 / 25
13 / 25
14 / 25
15 / 25
16 / 25
17 / 25
18 / 25
19 / 25
20 / 25
21 / 25
22 / 25
23 / 25
24 / 25
25 / 25